Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Koronavirüs Konusu

Son düzenleme:
Kanka bunların doğru olduğuna inanmıyorum bence paylaşmasan da olur. TUS dershanesinde çalışıyorum buraya gelen Intern doktorların dediği tek şey ''sayılar asla doğru değil''
Test: 50.103
Vaka: 1.024
Vefat Eden: 18
İyileşen: 2879

Yoğun Bakım: 1.179
Entübe: 399

Test/Pozitif Vaka Oranı: % 2,04
Genel Oran: % 5,48
10 Temmuz

Test: 48.787
Vaka: 1.003
Vefat Eden: 23
İyileşen: 1493

Yoğun Bakım: 1.182
Entübe: 402

Test/Pozitif Vaka Oranı: % 2,06
Genel Oran: % 5,44

https://docs.google.com/spreadsheets/d/18Wl-fbshpXZ8H2qCjsRzX-PxL4M5FDVXpUyalmaTs-0/edit#gid=0

Yakında Almanya’ya uçacağım ve bizim ülkenin şahsımları doğru verileri belirtip paylaşmadığı için dünya bizi şüpheli ülke olarak gösteriyor ve bunun yüzünden covid testi olup öyle gitmek zordundayım yoksa Almanya’ya girer girmez 2 hafta karantina’ya girme zorunluluğu var:/

Kanka bunların doğru olduğuna inanmıyorum bence paylaşmasan da olur. TUS dershanesinde çalışıyorum buraya gelen Intern doktorların dediği tek şey ''sayılar asla doğru değil''
Doğrudur değildir o tartışılır. Ama belirli oranda bir doğruluğu olmasa tam "normalleşme" sürecinde vakalar tekrar artmazdı diye düşünüyorum. Ve sokakta gördüğümüz tabloya uygun artış azalış var. Millette bir rahatlama oldu. Hatta ben kendimde de aynı rahatlığı sezdiğimi söylemiştim. Nitekim ondan sonra artmaya başladı. Muhtemelen önümüzdeki bir iki hafta içinde tekrar düşüş başlar 1 ay sonra da en düşük seviyelere döneriz. Şu anki tablo bu. Duruma göre değişebilir elbette. Dediğim gibi rakamlar doğrudur değildir bu ayrı mesele. Vaka oranı 20 iken 2 gösteriliyordur. Ama 10'a düşünce de 1 gösteriyorlarsa bu da bir veridir ve bize bir fikir verir.

Benim burada paylaşmam hiç bir şey ifade etmiyor açıkçası. Sağlık bakanlığı her gün duyuruyor zaten isteyen oradan bakar ve vaka oranı hesaplamak zor bir şey değil. Ben kendim excel tutuğum için, elim değmişken buraya da atıyordum. Göz atan arkadaşların olduğunu görünce devam ettim. Sağlık bakanlığı sitesinin kötü yanı diğer günlerle kıyas için veri paylaşmaması. Bundan dolayı tuttuğum excelin linkini de bırakıyorum. Kendim tutmayı bırakınca artık buraya da atmam :D Onun dışında da atma denirse atmam tabi : ))

Yakında Almanya’ya uçacağım ve bizim ülkenin şahsımları doğru verileri belirtip paylaşmadığı için dünya bizi şüpheli ülke olarak gösteriyor ve bunun yüzünden covid testi olup öyle gitmek zordundayım yoksa Almanya’ya girer girmez 2 hafta karantina’ya girme zorunluluğu var:/
Hayırlı yolculuklar. Ben olsam her ihtimale karşı ülkeye girişte karantinayı zorunlu kılardım :D

Son düzenleme:
İlk olarak boğaza bir çubuk sokuyorlar bunda çok bir şey yok. Ama aynı çubuğu buruna sokuyor ya o biraz acıtıyor işte..

Doğrudur değildir o tartışılır. Ama belirli oranda bir doğruluğu olmasa tam "normalleşme" sürecinde vakalar tekrar artmazdı diye düşünüyorum. Ve sokakta gördüğümüz tabloya uygun artış azalış var. Millette bir rahatlama oldu. Hatta ben kendimde de aynı rahatlığı sezdiğimi söylemiştim. Nitekim ondan sonra artmaya başladı. Muhtemelen önümüzdeki bir iki hafta içinde tekrar düşüş başlar 1 ay sonra da en düşük seviyelere döneriz. Şu anki tablo bu. Dediğim gibi rakamlar doğrudur değildir bu ayrı mesele. Vaka oranı 20 iken 2 gösteriliyordur. Ama 10'a düşünce de 1 gösteriyorlarsa bu da bir veridir ve bize bir fikir verir.

Benim burada paylaşmam hiç bir şey ifade etmiyor açıkçası. Sağlık bakanlığı her gün duyuruyor zaten isteyen oradan bakar ve vaka oranı hesaplamak zor bir şey değil. Ben kendim excel tuutuğum elim değmişken buraya da atıyordum. Göz atan arkadaşların olduğunu görünce devam ettim. Sağlık bakanlığı sitesinin kötü yanı diğer günlerle kıyas için veri paylaşmaması. Bundan dolayı tuttuğum excelin linkini de bırakıyorum. Kendim tutmayı bırakınca artık buraya da atmam :D Onun dışında da atma denirse atmam tabi : ))

Hayırlı yolculuklar. Ben olsam her ihtimale karşı ülkeye girişte karantinayı zorunlu kılardım :D
İyi ki paylaşıyorsun. Bazen dışarı çıkarken maskeyi neden taktığımı bile unutuyorum. Alışkanlık oldu sonuçta. Böyle olunca da hata yapıp dikkatsizlik edebiliyorum.

Kendi adıma konuşmak gerekirse, hatırlatılması işe yarıyor. Teşekkürler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık