Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Garfield - Zunisha - Momonosuke

Merhaba arkadaşlar son sayılardan sonra aklımda olan fakat anlatmaya fırsat bulamadığım teorimi sizlere aktarmak istedim. Okuyan okumayan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Şu aralar forumda Teori yapan yok çok sessiz bende bu sessizliği bozayım dedim :D

Öncelikle teorime ismini rumuz olarak kullandığım kedi Nekomamushi ile başlayalım.

814.Sayının 14.Sayfasında Nekomamushin banyoda eğlendiğini görüyoruz.

Bu sayıdan sonra çoğu kişinin düşündüğü gibi yazar Nekomamushiyi Garfield'den esinlenerek yaratmış.

Kendisi ile aynı rütbede olan İnuarashi ise aynı çizgi romandaki Odie'den esinlendiğini düşünüyorum sadece tahmin.
Benim çocukluğumdan hatırladığım kadarıyla bu ikisi birbiri ile fazla geçinemez ve dövüşürdü. Özelliklerinin çoğu ise birbirine zıttı aynı Neko ve İnu gibi.

Neyse teoriye Garfield ve Odie'nin sahibi Jondan devam edelim. Garfield Neko , Odie İnu ise geriye sadece bu ikisinin sahibi kalıyor yani Jon. Ben Jon'u son sayıda bahsi geçen Kozuki Oden olarak düşünüyorum. Burada eksik bulduğum nokta bu iki mink'in Oden ile nasıl tanıştığı ya da nasıl bu kadar sevgi ve bağlılık duyduğu. Jon'u Oden olarak düşünmemin sebebi ise mangada ona büyük bir bağlılık duymaları ve efendileri olmasıdır.

Teorimin asıl heyecanlı bölümüne geçeyim arkadaşlar. İnternette Garfield hakkında araştırma yaparken Garfield hakkında bilinmeyen 10 bilgi diye bir konuya baktım ve ilginç bir bilgi buldum.

5. Garfield, Jon ve Odie; Hindistan’ın Müncie şehrinde yaşıyorlar : '' Bu konu hep merak konusu olmuştu. Ama yap-bozun büyük bir kısmı bir Garfield çizgi filminde Jon’un Hindistan plakalı bir araba sürerken görülmeyle tamamlanmış oldu. 1987’de“Garfield Hollywood’a Gidiyor” özel bölümünde, bizdeki Türkiye yıldızını arıyor tarzı bir yarışmaya katılan ekip, “Müncie, Hindistan’dan” şeklinde anons edilmişti. Bu son derece doğaldı. Çünkü Jim Davis o zaman da Müncie’de yaşıyordu. '' şeklinde bir yazıya rastladım.

Düşündüm düşündüm Hindistan'dan ne çıkartabilirim diye ve savaş filleri hakkında vikipedia'da bu yazıya rastladım '' Savaş fillerinin ilk askerî kullanımı da eski Hindistan’da MÖ 1100 yıllarındadır ve birçok Sanskrit Veda ilahisinde bahsi geçer '' Evet arkadaşlar teorime göre Zunisha bir Savaş fili ya da bir antik silah ve ben Zunishanın Red Line yıkıldıktan sonra oluşabilecek Deniz felaketlerini önleyebilecek bir antik silah olarak düşünüyorum. Devasa cüssesi ve dev hortumu ile Red Line yıkılmadan önce bütün suları hortumu ile toplayıp belli bir süre sonra yani Doğasal oluşabilecek felaketlerin yaşanmayacağına emin olunduktan sonra emdiği suyu tekrar boşaltacağını düşünüyorum.

Peki Zunisha bunu neden yapmıyor ? Ben Red Line yıkıldığında Deniz Krallarının Noaha binecek BalıkAdamları yukarı çıkartacağı gün ile aynı nedene bağlıyorum. Çünkü ikiside birbiriyle bağlantılı.

Peki Teoriye göre Zunisha bir savaş filiyse bu savaş filinin üstündeki joker kim olabilir ? Tabi ki de Momonosuke. Zunishayı kontrol edebilecek tek kişi Momonosuke tıpkı Shirahoshi gibi.
Açıkcası ben Kaido ve Doflamingonun bu çocuğa bu kadar fazla önem vermesinin nedenini politik gücünden dolayı isteyeceğini sanmıyorum. Zaten Korsanlar Kanjuronunda dediği gibi Otoriteyi tanımayan tiplerdir.
Ben Kaidonun Momonosukeyi Zunishayı kontrol edebildiği için ele geçirmeye çalıştığını düşünüyorum. Artık Kaido Zunishayı Momo sayesinde kontrol edince Zunishanın üstüne binip atmı koşturur yoksa son savaşta Oars J. görevinimi yaptırır bilmiyorum. Fakat Doflamingonun ise Marijoeyi Kutsal Ejderlerin başına yıkmak için istediğini düşünüyorum. Eğer Momonosuke Zunishayı kontrol edebiliyorsa bu bağlamda hangisinin antik silah olabileceğini bilmiyorum. Bazı arkadaşlar Momonun Ponep. yüzünden adada kendini iyi hissetmediğini düşünüyor ben ise Pone değilde Zunisha yüzünden rahatsız olduğunu düşünüyorum.

Teorimde daha oturtamadığım ya da düşünüp aktaramadığım kısımlar var onlarıda ilerleyen günlerde yeni sayılarda bilgi edindikçe ekleyeceğim. Biraz desteksiz bir teori olsada ben kendi teorim diye demiyorum fakat bana mantıklı geldi :)
Eğer şöyle değilde böyle olsaydı diyeceğiniz şeyler olursa söylemekten sakınmayın benim aklıma gelmeyen belki sizin aklınıza gelebilir. Tekrar zamanınızı ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Güzel bağlantılar kurmuşsun, Jack'in de Hindistan ile bağlantısı olduğunu okumuştum hem mamut meyvesinden hem de kullandığı o kesici silah Hindistan kökenliymiş. Buradan yürüyerek daha iyi şeyler bulunabilir.

Senbonzakura

Momo'nun rahatsızlık sebebi dediğin gibi Zunisha olabilir, ki aynı babası gibi diyor Kin'emon, kan bağı ile aktarılan bir miras olabilir bu durum. Klana ait bir fil var, bunun sesini duyabilen baba-oğul var, buradan yürüyebilirsin.

Ama aklıma takılan nokta Kaido bunları nereden öğrendi? Pon okuyamadığını varsayarsak antik silah teorisi biraz zora giriyor, sırf canavar takıntılı bir adam olduğunu da düşünürsek fili bu denli istemesi de normal geliyor. Pon diğer bölümde okunursa teorine destekçi çıkabilecek bilgiler de çıkabilir, teorini çürütebilecek bilgiler de.

Ben teorini beğendim, her şeyin sesini duyan bi Momo'dan daha mantıklı bir filin sesini duyması.

Ellerine sağlık.
Momo ve savaş fili güzel ama Kaido'nun falan böyle bir şeyi bir bilmesi çok olası durmuyor. Yani kan bağı ile geçen ve büyük bir sır değildir diye tahmin ediyorum. Shirahoshi bile böyle bir gücü olduğunu bilmiyordu.

Ama aklıma takılan nokta Kaido bunları nereden öğrendi? Pon okuyamadığını varsayarsak antik silah teorisi biraz zora giriyor, sırf canavar takıntılı bir adam olduğunu da düşünürsek fili bu denli istemesi de normal geliyor

Ben teorini beğendim, her şeyin sesini duyan bi Momo'dan daha mantıklı bir filin sesini duyması.
Kaido'nun nereden öğrendiğini bilmiyorum fakat antik silah hakkında bilgisi olan Crocodile bile amacının temellerini atmaya çalışmıştı. Ben bir Schibukainin bile antik silahlardan biri hakkında istihbarat ya da bilgisi sahibi ise yonkounun daha fazla bilgisi olabileceğini ya da istihbarat edineceğini düşünüyorum.
Beğenmene sevindim teşekkür ederim :)

Güzel bağlantılar kurmuşsun, Jack'in de Hindistan ile bağlantısı olduğunu okumuştum hem mamut meyvesinden hem de kullandığı o kesici silah Hindistan kökenliymiş. Buradan yürüyerek daha iyi şeyler bulunabilir.
Eğer Jackda hindistan kökenliyse bu devletin yani Wanonun boş asırdaki tarihini ya da barındırdığı tarihsel gücü biliyor olabilir Kaido'nun istihbaratı Jackdan sağladığını düşünebiliriz. Teşekkürler okuduğun için :good:

Ellerine sağlık.
Momo ve savaş fili güzel ama Kaido'nun falan böyle bir şeyi bir bilmesi çok olası durmuyor. Yani kan bağı ile geçen ve büyük bir sır değildir diye tahmin ediyorum. Shirahoshi bile böyle bir gücü olduğunu bilmiyordu.
Entei arkadaşın dediği gibi Jack Hindistan kökenliyse bu bilgiyi bilebilir ve Kaido'ya söyleyebilir. Henüz teoriden teoriye desteklemek mantıksız biliyorum ilerleyen sayılarda edineceğim bilgiler ile çok daha sağlamlaştırabiliriz :)

Son düzenleme:
Ellerine sağlık.
Mangaka Yonkoular her bilgiyi bilir, güç güç diye yazmıştı Big Mom'da. Aynı şeye bağlar. :D

Zunisha'da bir şeyler olduğu belli. Neko ve İnu'yu dünya bekliyor. Wano bağlantısı ve kitabe. Büyük bir şey çıkacağı belli bunun altından.
Senin teorinde olabilir. 1000 yıllık bir fili mangaka boş geçmez. Bekleyelim bakalım ne olacak.
Zaten en merak ettiğim şeyler bunlar bu arc.

Mangaka Yonkoular her bilgiyi bilir, güç güç diye yazmıştı Big Mom'da. Aynı şeye bağlar. :D

Zunisha'da bir şeyler olduğu belli. Neko ve İnu'yu dünya bekliyor. Wano bağlantısı ve kitabe. Büyük bir şey çıkacağı belli bunun altından.
Senin teorinde olabilir. 1000 yıllık bir fili mangaka boş geçmez. Bekleyelim bakalım ne olacak.
Zaten en merak ettiğim şeyler bunlar bu arc.
Aynen öyle bir schibukai bile antik silahlar hakkında bilgi edinebiliyosa Yonkou her türlü eder. Bende Zunishadan çok önemli bir şey çıkacağını düşünüyorum aklıma gelen tek işlevini yukarıda yazdım okyanustaki suları hortumu ile çekip doğa olayları bittikten sonra tekrar boşaltabilir. Onun haricinde Red Line yıkabilecek bir güç potansiyelini barındırıyor olabilir.

Son düzenleme:
Güzel bir teori, liderler arasındaki bağlar antik savaşa inebilir bence. Çünkü aralarındaki bağı anlatırlarken aile isimlerini kullanıyorlar. Buradan da bu bağın sadece bu kişilerden ibaret olmadığını söyleyebilirim. Belki de Kinemon'un dahil olduğu klan ve minkler antik savaşta aynı tarafta yer almış olabilirler. Wano da iç savaş çıkmış ve adı geçen klanın galip gelmesiyle dünya hükümetine karşı çıkılma kararı alınmış olabilir. Bildiğim kadarıyla dünya hükümetinden bağımsızdı Wano. Tabii minkler hakkında daha fazla bilgi edinilmesi gerekli bu arc sonunda yeterince bilgi alabiliriz diye düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık