Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Gantz

Monkey D. Garp

Her ne kadar tarzı tam tarzım olmasa da, sürükleyiciliği ile takip ettirip bitirtti kendini.
konu:? tam bir konu yok ortada. verilcek verecek bir mesajı da yok. daha doğrusu adam akıllı yok. konusnun götürdüğü yerden de sağlam bir mesafe verebilceğini zannetmiyordum mangakanın ki veremedi de zaten. lap diye bitti. abuk subuk olmasa da güzel bir son değildi.
sürükleyicilik:? konusunun ilerleyişi gizemli olduğundan bir şekilde okutturuyor kendini.akıcı yani.bazı yerler dışında.
çizim:?çizimleri fena değildi ama suratları pek beğenmiyordum.
anime:? mangasından başlamıştım direk animesi oldugunu bilmiyordum o zamanlar, gördüğümde ise hiç hoşuma gitmemişti.
sonuç olarak şunu söyleyebilirim, hiç okumasam da olurmuş. Bu manganın benden götürdükleri bana kattığından çok azdır. Okunacak mangayı biraz araştırıp seçmek lazım.

Final Arc'ta yaptığı rezillikler mangaka için yeterli olmamış. Bir seri nasıl daha fazla batırılır onu gösterecek galiba. Bu sefer Gantz gerçekliği için -alternatif de olsa- nasıl berbat bir senaryo hazırladığını merak etmiyor değilim gerçi.

İlk bölümü okudum, karekter tasarımları ilk seriye oranla çok çok kötü.

Bu adamın aynı anda iki mangayla uğraşma huyu var herhalde. Daha evvel Gantz ın üstüne kuma getirmişti 1 sene süren kısa bir mangaydı o
Şimdide Inuyashikinin üstüne yeni Gantz ı kuma getiriyor. Neyse ilk bölüm paralel bir evrende mi geçiyor Kei fake Kei mi olaylar ney tam olarak bişey anlamadım önümüzdeki bölümlere bakacaz.

@GrandeL final arc ta villian tayfa daha iyi olabilirdi. Vampir arc zaten bambaşka bir kafaydı onlarda mı uzaylıydı nereye bağlanacaktı o dalga zaten çözememiştim. Ama bu manga birbirlerinin ismini çığrınıp sağa sola koşuşan iki aşığın hikayesi olarak bitmemeliydi.
Elinde ince ince işlediğin ilk bölümlerde hardcore şero olan bir karakter var bundan lider özellikleri çıkarıyorsun, ortamda bromance var , acı var , tanrı yok, Nishi var, yan olaylar var, kendini sevdiren yan karakterler var. Ama biz son arc ın 3/1 inde Tae ve Kei nin çılgın gibi koşmasıyla ve birbirleri aramalarıyla bitiriyoruz bravo valla :D
Beni sinirlendiren ve hüzünlendiren asıl şey hikayenin nedensellik kısmıydı. İzlediğim, okuduğum şeyler arasından en rezil, en salakça, en basit hikaye bağlamına sahip seri bu. Her şeye bir noktaya kadar müsamaha gösterdim ama en sonunda olaya bir de rearkarnasyonu ekleyince...

Ama yeni seriyi görünce bi an heyecanlandın dimi?
Ben kendimi pis pis sırıtırken buldum.
Nostaljik oluyor henüz iki buçuk yıl önce bitmiş olsa bile ve herşeyine rağmen.
Bir an için yazarın seriyi rezil ettiği için pişmanlık duyup okuyucunun gönlünü almaya çalışacağı devam projesi olduğunu düşündüm ama fazla uzun sürmedi bu düşünce. Nitekim bölümü okuyunca haklı olduğumu gördüm.

Birkaç siteye göz attım, yeni serinin alternatif evrende geçtiğinden söz ediliyor. Mangakanın aklına daha berbat bir hikaye gelmiştir büyük ihtimal.

Bu seferki saçmalık derecesini öğrenmek için önyargılı bir tutum içinde seriyi takip etmeyi düşünüyorum.

Ilk bölümü okudum ana karakter kızın ilk serideki ana karakterle isim olarak benzer soyisim olarakta kısmen benzer olması dışında alternatif bir hikaye ki çizimleri de ilk seriden farklı olarak kendi yapmıyor.

Bu arada 2016'da Gantz'ın 3dcg filmi de geliyormuş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık