Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Öneri] Game Of Thrones Dizi Vs Kitap

Hangisi daha iyi

• Kullanılan toplam oy
    27
Konusu açılmışken kitapçı arkadaşlara bir şey sorucam.Şimdi ben diziciyim.Kitaplara da zaman bulduğumda başlamayı düşünüyorum ama bir şey tedirgin ediyor beni.Dizi ve kitapdaki karakterler fiziksel olarak tamamen aynı değilmiş.Mesela Tyrion'un burnu Blackwater'da çok ağır hasar almış,Dany'nin saçları yokmuş vs. vs. gibi.

Şimdi atıyorum Tyrion dizide benim için hep sevimli bir karakter olmuştu.Cüce olması,karakteri ve dış görünüşünden dolayı.Yani dizideki dış görünüşü onu benim için sevimli karakter yapan etkenlerden biriydi.Ama kitapta görünümü daha kötüymüş.Yani düşünüyorum da şimdi ben kitabı okumaya başlasam kafamdaki o sevimli Tyrion portresi zarar görmüş olur mu ? Yani dizideki Tyrion olarak okumayacak mıyım onu ? Daha sevimsiz,biraz daha farklı bir Tyrion imajı mı olucak kafamda ?

Tyrion sadece bir örnekti.Dizidekinden farklı olan her karakter için bu tarz bir şey olur mu diye düşünüyorum.Gereksiz bir yere mi takılıyorum ve anlatabildim mi bilmiyorum ama bi fikrinizi sorayım dedim.
Bazı karakterlerin dış görünüşü farklı olduğu doğru. Benim avatardaki Euron Greyjoy mesela. Bence buna takılman anlamsız olmuş. Hiç dert etme başla kitaba.

Tyrion portresi zarar görmüş olur mu ?
Şu kesinlikle olmaz. Hatta genel karakterler hakkında daha bile iyi olur. Mesela Stark çocuklarını ele alalım. Çoğu yaşından daha büyük olarak dizide varlar. Genç Kurt Robb Stark mesela. Bu herife boşuna Genç Kurt denmiyor, herif 16 yaşında Lannisterları savaş alanında kaç kere mal etti. Dizide bakıyorsun gene genç ama 20- 23lerde bayağı olgunlaşmış duruyor. Jon desen onun da arasında çok fark yok. Bunların genç olması yapılan işleri daha da çok etkileyici kılıyor.
Mesela Stannis Baratheon. Bir karakter gündüz gece farkı kadar farklı olabilir mi kitaptaki karakterden? Oluyor. Kitabı okuyanların çoğu, "Gerçek Kral Stannis" diye meydanlarda.
Bu arada toplam 9 kitap mı var ?
Normal hali 5 kitap. Yayınevi 1. kitap haricindekileri ikiye böldü.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık