Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Bran bomboş bir karakter. Üzerine o kadar güzel teoriler yapıldı. Hikaye boyunca gece kralı ile yapılacak savaşta çok önemli rol alacağını bize düşündürttüler ve hep bu savaş için hikayesi devam ediyordu ama gel gör ki o savaşı hd bir şekilde izlemek dışında hiçbir işe yaramadı. Soran olursa da ben her şeyi biliyordum diyor hsafbhfab Çok kötü ya her karakterin içinden geçmeyi başardılar ama evet bir kazanan varsa o tarafta olduğu kesin. Hikayenin sonunda ki en kârlı kişilerden biri.

Tyrion da güzel noktalamıştı sanırım. Sansa ise istediğinden fazlasını bile almıştı. Jon gerizekalısını hiç sevmem ama son sahnede ben bile üzüldüm. Çok gariban ayrıldı.
Kimsenin hikayesini doğru düzgün anlatamadılar, tek Bran’ın değil. O da kaynak olan kitabın bitmesinden dolayı. Kitap çıkınca herkes Bran’ın ne denli derin bir karakter olduğunu anlayacak. Orada onca kişinin bulunup Gece Kralıyla kapışmasının temel sebebi Bran. Adam geçmişle oynuyor.

Aerys II dönemi iyiydi gayet. Nefret ediyorsun diye gözlerini gerçeklere kapama. :(

Kendi çıkarları için her türlü kötülüğü yapacak iki isim. Hee direkt karşılığı değil tabi.
Tywin sadece kendi çıkarı değil hanedanının çıkarını da her şeyden üstte tutuyor. O tarz bir evrende ailenin başında olması gereken bir profil benim için. Jon gibi dallamalar aileyi çökertir. Ha aynı değil deme sebepim aralarındaki başarı farkı vs .d Tywin girdiği her savaşı kazanmış winner bir adam. O öldüğünde lanniestarlarının gücünün yarısını kaybettiği söylenmişti. Adının bile diğer krallıkları korkuttuğu bir adamı baştakiyle bir tutamam.
Bir amiralciyle bu konuyu tartışmamalıyım aslında :ehe:
Tartışılcak bir şey yok ki farklı bakış açıları. Pure evil ve saf iyi diyebileceğimiz kişileri gerçek hayatta sevmem ama kurgusal eserlerde iyi işlenirse severim. Genelde gri karakterleri severim bazı amirallerde bunu karşılıyor işte .d

Kimsenin hikayesini doğru düzgün anlatamadılar, tek Bran’ın değil. O da kaynak olan kitabın bitmesinden dolayı. Kitap çıkınca herkes Bran’ın ne denli derin bir karakter olduğunu anlayacak. Orada onca kişinin bulunup Gece Kralıyla kapışmasının temel sebebi Bran. Adam geçmişle oynuyor.
Bran aralarında en çok harcanan ve neredeyse tüm yatırımı son sezona yapılmış olan bir karakter olduğundan, son sezonunu bu kadar kötü olunca geçmiş sezonlarda da elde tutulur bir yanı da olmadığından internete meme malzemesi olmaktan öteye çıkamadı. Kitap çıkarsa farklı şeyler konuşulabilir.

Tartışılcak bir şey yok ki farklı bakış açıları. Pure evil ve saf iyi diyebileceğimiz kişileri gerçek hayatta sevmem ama kurgusal eserlerde iyi işlenirse severim. Genelde gri karakterleri severim bazı amirallerde bunu karşılıyor işte .d
Aslında o açıdan söyledim zaten. Yani daha ziyade iyi tasarlanmış bir kötü karakter gibi görüyorsun işte. Ben kitaptaki temaları bilmediğin ya da unuttuğun veya önem vermediğin ihtimaline karşı bu yorumu yaptım.

Usta ben Cersei+Stannis diyorum.

Cerseinin mizacı + Stannisin dindarlığı ile bazı ufak tefek salaklıklari tam oturuyor
Aslında haklısın Stannis'in mizacı biraz benziyor. Ama Stannis kitaplarda çok dindar bir karakter değil. Sadece bu ateş tanrısı lafta değil, cidden bir şeyler yapabiliyor kafasında. Hatta dizide Davos ve Melisandre arasında geçen "tanrın gemi getirebilecek mi" muhabbeti Aslında Stannis ve Melisandre arasında geçiyor.

O halde dindarlık açısından Baelor, yönetim tarzı anlamında Cersei, mizaç anlamında Stannis, PR olarak Renly diyelim.

Yalnız biraz fazla oldu şimdi de alspdkedk

Tywin bölem puşt gibin bir şey değil miydi bebeler niye yükselmiş buna bu kadar? Tekrardan araştırmak istemiyorum hatırladığım kadarıyla kendisini tehlikeli yapan şey her boku yiyecek tiyniyetsizlikte olmasıydı
Winner kavramını en çok hak eden karakterlerden birisi. Liderliği ve orta çağ evreninde polyana olmaması sevilmesi için yeterli. Rob, tywin ile olan savaşında, muharebeleri kazandığını ama savaşı kaybettiğini söylemişti. En sonunda da düğünde fişini çekti. Cercei gibi bir karakter bile önünde düğmelerini iliklemek dışında bir şey yapamıyordu. Jofrey gibi bir psikopat dallamaya verdiği ayar vs sevilmesi için çok fazla sebep var ve adamın ağzından boş bir söz de çıkmıyor. Misal bu sahne gerçek kralı gösteriyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık