Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Okudum, hatta bu soruyu daha önce de 2-3 kez mi ne sormuştun. xddas
Dasdals. Unutmuşuz.

Aeron'un görüsündekiler gerçekleşirse Others'tan bile daha tehlikeli birisi olabilir.
Ya bilmiyorum evet olabilir ama açıkçası onca ilginç ırk ve kültür varken ben olsam bir Greyjoy'u son düşman olarak tercih etmezdim:ehe: . Ama olmaz diye bir şey yok tabi :ehe: .

Bir de şunu da eklemem gerekiyor ki seride iki tane net güç var, buz ve ateş. Yani R'hıllor ve büyük öteki. Ama bunun yanında bir de denizi temsilen 3. bir güç daha olabilir. Buna kanıt olarak yakaladığım birkaç ayrıntı vardı ama aklımdan uçmuş uzun zaman olduğu için. Gene de mesela seride 3 tip ejder var, buz ateş ve deniz ejderleri. Kim bilir Euron belki bu 3. unsurun şampiyonu olarak biraz öteki desteği ile de karşımıza dikilir. Biraz uçuk bir teori tabi.

Ki yanlış hatırlamıyorsam onlardan gelin almasıyla ilgili teoriler vardı.
Zaten orijinal "gecenin kralı" tam olarak böyle bir şey. Mantıklı. Genel olarak taht oyunları ve öteki mevzusunu bir arada götürebilmenin en rahat yolu bu iki temayı birleştirmek diye düşünüyorum.

Lekesizler, paralı askerler, Greyjoylar Dothraklar?

Bunların hepsi + Drogon yeter de artar.

Not: Dany Dothrakları alacak. Martin'in mektubunda yazıyordu.
Dothraklari alacaksa emin olamadim şimdi. Ama her türlü çok zorlanacak. Ayrıca neden gecsin ki Westerosa burdaki meseleleri hallederse? Zaman yok dedigim gibi.

Dothraklari alacaksa emin olamadim şimdi. Ama her türlü çok zorlanacak. Ayrıca neden gecsin ki Westerosa burdaki meseleleri hallederse? Zaman yok dedigim gibi.
Senin dediğin olursa Daenerys plotline'ı hiç olmuş olacak.

Eh zaman yok haklısın. Martin ya olayları hızlandırır ya da birkaç kitap daha yazar. Ama her türlü gelir Westeros'a.

Konudaki son mesajları okudukça kitapları tekrar okuyasım geldi. İki sebepten okumuyorum. Biri devamının olmaması, diğeri de çevirinin rezalet olması. Bir süre önce başlamıştım okumaya ama çeviriye 50 sayfa dayanamadım, bıraktım. Çıkarsa kitabı da baştan sona tekrar okumak için bahanemiz olsa.

Ara ara kısa kesitler düşüyor önüme. İzliyorum ve sana nasıl kıydılar lan diye kahroluyorum ekran başında. Tarihin en çok sükse yapmış en fenomen dizisini iki ayda hafızalardan silinecek kıvama getirdiler. Her sene GoT finali yıl dönümünde bu iki köpeği dövüp meydanda sergileseler ciğerim soğumaz.

Bu evrenin zaman çizelgesiyle anlatıldığı video veya yazı var mı? Siz gurmeler kesin bilirsiniz. @Gutts @William cutting

Bu kanalda çeşitli önemli olayları hem harita üzerinden hem de bu olaylardaki gelişmeleri kronolojik sırayla anlatan videolar var. Ama bazı hatalar var onu da söyleyim. Mesela Florentlerin en başından Stannis'in yanındaymış gibi göstermeleri gibi.

Bunun harici wikide şöyle bir şey de var.

Wiki direkt Martin'in yardımcılaro tarafından açıldı. O yüzden epeyce güvenilir olduğu kanaatindeyim.

Ama bence buz ve ateşin dünyasınu okuyabilirsin. İsteyenlere özelden pdf atarım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık