Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Aslında gelmesi gereken zamanda geldi bence. Ortam kral olmak için çok müsait. Her yer çok karışık zira.

Muhtemelen kral olur da. Akabinde Dany fazlaca geç gelip kriz geçirir gelsin ikinci dans.

Martin 2. bir dans olacağını söylemişti ama ortam ejderhaların dansı gibi 2 kutuplu değil. Diyar tam kaos içinde. Ayrıca Dany Westerosa gelebilecek mi şüphelerim var. Hikayesi çok sıkıntılı bir yerde kaldı.

Zaman konusu önemli 2 kitap kaldı zaten serinin bitmesine. 2 kitap yetmez gibi geliyo bana.

Martin 2. bir dans olacağını söylemişti ama ortam ejderhaların dansı gibi 2 kutuplu değil. Diyar tam kaos içinde. Ayrıca Dany Westerosa gelebilecek mi şüphelerim var. Hikayesi çok sıkıntılı bir yerde kaldı.

Zaman konusu önemli 2 kitap kaldı zaten serinin bitmesine. 2 kitap yetmez gibi geliyo bana.
Bence de bu iş iki kitapta bitmez. Zaten illa iki olacak diye kasmasına gerek yok bence.

Ya şöyle söyleyim, taraflardan birisinin bir Lannister, Greyjoy vs olacağını zannetmem eğer bunu kast ettiysen. Çünkü ejderha faktörü çok önemli. Sir uzun Duncan Dunk ve Egg 3. kitapta birisi bir ejderha sahibi olursa tüm diyarın onun arkasında toplanacağını söylemişti. Yani Dany değil 3 ejderha + Dothrak ordusu + kaos ortamı, Robert'in en güçlü olduğu zamanda bir avuç meriç+ejderhasıyla gelseydi bile muhtemelen diyarı birbirine katardı.

Yani varmaya çalıştığım yer şurası, Daenerys diyara şu haliyle gelse rakibi yok. Dolayısıyla hikaye tekniği gereği Dany'e bir rakip lazım ve bunun için de ejder sürebilen, iddiası Dany'den güçlü ve diyarda barışı büyük ölçüde sağlamış bir Targaryenden daha iyisi yok. Yani kutuplar gene Targaryen olur.

Ama Jon da kutuplardan birisi olur muhtemelen. Zaten seride "3 ejderha" vurgusu çok sıklıkla söylenmekte. Ejderhanın 3 başı Jon Dany ve Aegon.

Bence de bu iş iki kitapta bitmez. Zaten illa iki olacak diye kasmasına gerek yok bence.

Ya şöyle söyleyim, taraflardan birisinin bir Lannister, Greyjoy vs olacağını zannetmem eğer bunu kast ettiysen. Çünkü ejderha faktörü çok önemli. Sir uzun Duncan Dunk ve Egg 3. kitapta birisi bir ejderha sahibi olursa tüm diyarın onun arkasında toplanacağını söylemişti. Yani Dany değil 3 ejderha + Dothrak ordusu + kaos ortamı, Robert'in en güçlü olduğu zamanda bir avuç meriç+ejderhasıyla gelseydi bile muhtemelen diyarı birbirine katardı.

Yani varmaya çalıştığım yer şurası, Daenerys diyara şu haliyle gelse rakibi yok. Dolayısıyla hikaye tekniği gereği Dany'e bir rakip lazım ve bunun için de ejder sürebilen, iddiası Dany'den güçlü ve diyarda barışı büyük ölçüde sağlamış bir Targaryenden daha iyisi yok. Yani kutuplar gene Targaryen olur.

Ama Jon da kutuplardan birisi olur muhtemelen. Zaten seride "3 ejderha" vurgusu çok sıklıkla söylenmekte. Ejderhanın 3 başı Jon Dany ve Aegon.
Dany'nin artık 3 ejderhası oalcağını sanmıyorum. Bir tanesini Victarion kendine bağlayacak. Sanırım Viserion idi gemilere saldıran. Onu alır gibi. İçerideki ejderha Rhaegal olması gerek, o esir edilir veya öldürülür. Drogon zaten Dany ileydi.

Ejderhalarda sçyle bir şey var. Serideki kadar büyük değiller henüz. Büyümelerine daha var. Ve şu anda Meereen korkunç kaos içinde. Ben Dany Westerosa adım atarmı onu bile miyorum. Çünkü neredeyse Kemiklerin Batısındaki herkes Danye düşman ve devasa bir donanma, ordu ve isyanlarla saldırıyor. Danynin buradan çıkış yolu yok gibi.

Dany'nin artık 3 ejderhası oalcağını sanmıyorum. Bir tanesini Victarion kendine bağlayacak. Sanırım Viserion idi gemilere saldıran. Onu alır gibi. İçerideki ejderha Rhaegal olması gerek, o esir edilir veya öldürülür. Drogon zaten Dany ileydi
3 ejderha meselesi pek çok kehanetle verilmiş bir şey. Rhaegar olsun Ölümsüzler evi olsun...

Ayrıca Rhaegar bir tane daha olmalı diyerek bunun "önemli bir rolü olan Targaryen" şeklinde yorumladığını da açıklamıştı.

Yani 3 ejderin illa ejder binicisi olmasına da gerek yok. Ama olurlar bence. Vic bir ejder kapsa bile onu kaptırır, ya da başka yumurtalar çatlar vs vs.
Ejderhalarda sçyle bir şey var. Serideki kadar büyük değiller henüz. Büyümelerine daha var.
Martin en başta zaman atlaması planlıyordu ama sonra vazgeçti. Yani ejderhaların orijinal planında büyüyeceğini söyleyebiliriz kesin olarak. Ejderlerin büyümesi ve rol oynaması da önemli bir unsur olduğu için muhtemelen Martin napar ne eder bir yolunu bulur. Zamanı ayarlayamasa "antik Valyriada bir büyü varmış çok nadirmiş ama bu sayede ejderler hızlıca büyüyebilirlermiş" der. Gerçi Martin'e yakışmayacak ucuz bir yol olur :D. Ama onlar bir şekilde büyüyecekler bence.

Ben Dany Westerosa adım atarmı onu bile miyorum. Ç
BB Luffy ile dövüşmeyebilir demek gibi bir şey bu bence. İlla gelecek.

Çünkü neredeyse Kemiklerin Batısındaki herkes Danye düşman ve devasa bir donanma, ordu ve isyanlarla saldırıyor. Danynin buradan çıkış yolu yok gibi
Drogon faktörünü Dany hele bir devreye soksun bakalım o isyancılar ne yapabilecek :ehe:

Kitaplarda hikaye başladığından bu yana kaç yıl geçti?
3 yıl falan. Bu arada seri başladığında Jon Snow 14 Dany 13 yaşındaydı. Resmen anime gibi başlamışlar aldpdld

Ejderhaların terör estirecek kadar büyümeleri kaç yıl sürüyor?
Galiba türlerine göre biraz değişiyor. Mesela siyah olan Dany'nin kullandığı ejderha bayağı büyüdü ama diğerleri at civarında

3 yıl falan. Bu arada seri başladığında Jon Snow 14 Dany 13 yaşındaydı. Resmen anime gibi başlamışlar aldpdld

Galiba türlerine göre biraz değişiyor. Mesela siyah olan Dany'nin kullandığı ejderha bayağı büyüdü ama diğerleri at civarında
At mı? Üç yılda anca at kadar mı büyümüşler. Vay babayın. Keserler olum bunları tenhada.

At mı? Üç yılda anca at kadar mı büyümüşler. Vay babayın. Keserler olum bunları tenhada.

Drogon gene bayağı büyüktü :D. Bir de sanırım Dany'nin ejderleri kapatması da var. Bu da büyümelerini etkilemiş olabilir.

Ama gene de tehlikeliler. Tamam koca orduyu yok edemezler ama o Starkların köpeciklerinden daha fazla iş yaparlar gene de :ehe:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık