Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Hanesi büyük diye karakterin kendisi de büyük olmak zorunda değil ki ? Ya da çok üstünde durulmasına gerek yok ki ? Zaten daha çocuk.Diziye baktığında hikayeye ne kadar katkısı olabilir ? Valla Rickon'u izlemek öyle büyük bir zevk değildi benim için ve ölmesi iyi de oldu.Jon'a Boltonlara karşı savaşmak için bi neden daha verip hikayesini tamamladı bitti.
Sansa'nın yaşadıkları tek başına iki kere savaşmak için gerekçedir. Rickon'un ölümü, işe biraz drama, nefret katmak ve çocuğu aradsn çıkarmış olmak içindi.

Kitabı okumuyorum ve buna rağmen ben de ölümünü gereksiz buluyorum.

Sansa'nın yaşadıkları tek başına iki kere savaşmak için gerekçedir. Rickon'un ölümü, işe biraz drama, nefret katmak ve çocuğu aradsn çıkarmış olmak içindi.

Kitabı okumuyorum ve buna rağmen ben de ölümünü gereksiz buluyorum.
Yav ben anlatamıyor muyum ? Boltonlarla savaşmak için sebep vardı onu bende dedim zaten.Fakat o andaki hikayeye bak.Jon ölümden dönmüş.Özgüveni kırılmış.Adam ailesine yapılan onca şey varken gece nöbetinde diye bunlara göz yummuş hiç bir şey yapmamış.Yani adam öncesinde yapılanları geride bırakmış artık.Zaten Sansa gidelim savaşalım deyince bile önce isteksiz davranıyor.Daha sonra Ramsay'dan kardeşin elimde,bütün yabanileri öldürürüm vs. deyince savaşmaya karar veriyor.

Ve evet Rickon'un ölümü aynı zamanda aradan çıkarmak içindi ama burası da artık kişisel zevke bakıyor.Yaşasaydı ne olucaktı yani ? Rickon'u izlemek zevk vermezdi(en azından bana).Aradan çıkarılması gayette güzel bir hamleydi senaristler açısından.

@Hakili Yumruk Biraz hırçın bir karakterdi ara sıra eğitimini falan gösterselerdi, Lord olmaya hazırlanışını falan hoşumuza giderdi belki de ama yabani Osha ile gittikten sonra esamesi okunmadı biz Starkların başına geçecek soyu devam ettirecek derken saçma bir ölümle aradan çıkarttılar.

@Hakili Yumruk Biraz hırçın bir karakterdi ara sıra eğitimini falan gösterselerdi, Lord olmaya hazırlanışını falan hoşumuza giderdi belki de ama yabani Osha ile gittikten sonra esamesi okunmadı biz Starkların başına geçecek soyu devam ettirecek derken saçma bir ölümle aradan çıkarttılar.
İşte dediğin gibi olsaydı hoşumuza gidebilirdi de öyle yapmadılar.Rickon'un hikayesine bakalım.Çocuğun gözüktüğü sahnelerin birçoğu Bran'in yanında olduğu sahnelerdi.Kaldı ki o sahnelerde bile sahnenin ana karakteri Rickon değil Bran oluyordu.Daha sonra bu çocuk Bran'ın yanından ayrılıyor ve yamulmuyorsam Boltonların eline geçene kadar gözükmüyor.Yani dizide adam akıllı bi hikayesi yok ve altyapısı da yok.Senaristler o zaman bu çocuğu neden yaşatsın ki ? Yani dizinin geldiği noktada zaten birçok takipçi Rickon'u falan izlemek istemezdi.Hikayesi zevkte vermezdi.Senartistler kendileri açısından en mantıklı hamleyi yapıp çocuğu aradan çıkartıp direk Jon'u kuzeyin başına geçirdiler.Zaten yapımcılar muhtemelen en baştan beri önem vermediler Rickon karakterine.

Hanesi büyük diye karakterin kendisi de büyük olmak zorunda değil ki ? Ya da çok üstünde durulmasına gerek yok ki ? Zaten daha çocuk.Diziye baktığında hikayeye ne kadar katkısı olabilir ? Valla Rickon'u izlemek öyle büyük bir zevk değildi benim için ve ölmesi iyi de oldu.Jon'a Boltonlara karşı savaşmak için bi neden daha verip hikayesini tamamladı bitti.
Aksine Hanesi büyük olduğu için karakter önemli bir konuma sahip. Rickon'u elinde bulunduran Winterfell'i dr elinde bulundurur. Herkes Bran'i ölü biliyor. Bu durumda ortaya Rickon çıkarsa hanenin tek erkek üyesi olduğu için Winterfell ve Kuzey için aşırı önemli bir konumda. Ek olarak Bran çocuk yapamaz vaziyette,yani soy da Rickon'dan devam edecek.

Aksine Hanesi büyük olduğu için karakter önemli bir konuma sahip. Rickon'u elinde bulunduran Winterfell'i dr elinde bulundurur. Herkes Bran'i ölü biliyor. Bu durumda ortaya Rickon çıkarsa hanenin tek erkek üyesi olduğu için Winterfell ve Kuzey için aşırı önemli bir konumda. Ek olarak Bran çocuk yapamaz vaziyette,yani soy da Rickon'dan devam edecek.
Valla bir üstte yazdığım gibi düşünüyorum.

Jon Snow veya Daenerys Targaryen tarafı tahtı alamaz umarım. Robert Baratheon ve Tywin Lannister gibi kişiler orada olmalı.

Rickon çocuk olsa da kurdu gibi kardeşleri arasında en vahşi olanı. Düzgün insanlarla yetişmedi,yetişemedi. Hâlâ yabanıl kadın ile geziyor. En son yanlış hatırlamıyorsam bir adada olduğu söyleniyordu. Stannis de Winterfell'i alıp başına bir Stark koymak istediği için Rickon'u bulmak istiyor.
Rickon en son Skagos'a gitti. Skagos yamyamların ve unicornların yaşadığı değişik bir yer. Yanlış hatırlamıyorsam, Davos çocuğu almak için oraya gidiyordu en son.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık