Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Yalnız Dany'nin ''Jon'un savaşı için buralara kadar geldim'' tarzı konuşması saçma.NK tüm kuzeyi biçtikten sonra güneye inmicek mi ? İnecek.Tüm Westeros'a hatta belki de komple evrene kışı getirecek bu adam.Yani Dany kuzeye gelmeyip ejderha kayasında hala Cersei'yle sidik yarışında olsaydı NK kuzeyi biçtikten sonra kendisi içinde gelecekti zaten.Bu da olayı Jon'un savaşı değil insanlığın savaşı yapıyorken Dany boş yapmış oldu sanki.

Ya bu kız 15-16 yaşlarındayken bir adamın çocuklarını öldürüp, pişirip, adama yedirdi.
Ardından bir salon dolusu adamı öldürdü.
11-12 yaşındayken sakince can alıyordu.

Bu kızın bütün bu yaptıklarına takılmayıp, 18 yaşındayken biriyle birlikte olmasına "Bu kız çocuk yahu" deniyorsa bu kadar, bunun tek sebebi seksizmdir.

Hayır ilk sezonda Emile Clarke da Maise Williams'ın şimdiki haliyle hemen hemen aynı durumlardaydı. Yaş aynı, boy aynı, o da oldukça minyondu. Niye "Kimse bu kız çocuk yahu" demedi. Üstelik Danaerys o zamanlar, Arya'nın şimdiki halinden çok daha masumdu. Asıl çocuk oydu. Niye ona değil de Arya'ya takıldı insanlar, çünkü kızı küçük kız kardeşleri olarak görüyorlar.
Kız büyüdü. Boyu uzadı, vücudu gelişti. Sakin sakin cinayetler işledi.
Kimse rahatsız olmuyor, mutlu mesut izliyor.
Ama nedense bir tek işin içine cinsellik girince herkes "çocuk" diye konuşmaya başlıyor.
Bunun sebebinin ciddi ciddi basit bir "çocuk" savunması olduğunu mu sanıyorsunuz siz?

He söyleyeyim. Ben bu saydığım sahneleri huzursuzluk içinde izlemiş insanım. 2. Sezonda yakaladığı güvercinin başını keşişini izlerken rahatsız olmuş biriyim. Ben takılmadım bu kadar bu olaya.
Evet Arya gibi psikopat insandan beklenmeyecek şeydi. Evet zorlama olmuş vs vs de "çocuk" muhabbeti nedir?
Kız büyüyemedi gözümüzde, artı fiziksel olarak da yaşını göstermiyor bu yüzden oldukça rahatsız edici bir sahneydi. İntikam olayını beş yaşında yapsa gene alkışlarsın sonuçta yolda geçen birine çocuklarını yedirmiyor öyle değil mi ?

Arya’nın olayına laf söyleyenler net diziyi 1. Sezon 1. Bölümden sonra bırakmaları gerekiyordu
Bu evrende 16 15 yaşında ki çocuklar lord olup savaşlara gidiyor evleniyor çocukları oluyo
Lütfen iş olsun diye yorum yapmayın

Yalnız Dany'nin ''Jon'un savaşı için buralara kadar geldim'' tarzı konuşması saçma.NK tüm kuzeyi biçtikten sonra güneye inmicek mi ? İnecek.Tüm Westeros'a hatta belki de komple evrene kışı getirecek bu adam.Yani Dany kuzeye gelmeyip ejderha kayasında hala Cersei'yle sidik yarışında olsaydı NK kuzeyi biçtikten sonra kendisi içinde gelecekti zaten.Bu da olayı Jon'un savaşı değil insanlığın savaşı yapıyorken Dany boş yapmış oldu sanki.
Müttefikler eşliğinde savaşmak varken tek başına neden göğüslesin ki NK’yi ayrıca Kuzeyin ve Kings Landing’in üzerinden geçse ordu kat be kat büyüyecekti fazla büyümeden halletmeye geliyor bunu da Jon’a olan sevgisine bağlıyor. Zaten Jon ve abisi Rhager arasındaki benzerlikleri geçen sezonda yansıttılar Danny kara kaşına kara gözüne değil bunlar sayesinde de etkileniyor kendisine yakın bulduğu insana aşık olmuş gelmiş. Bence gayet yerinde bi sahne ve söylem oldu.

Müttefikler eşliğinde savaşmak varken tek başına neden göğüslesin ki NK’yi ayrıca Kuzeyin ve Kings Landing’in üzerinden geçse ordu kat be kat büyüyecekti fazla büyümeden halletmeye geliyor bunu da Jon’a olan sevgisine bağlıyor. Zaten Jon ve abisi Rhager arasındaki benzerlikleri geçen sezonda yansıttılar Danny kara kaşına kara gözüne değil bunlar sayesinde de etkileniyor kendisine yakın bulduğu insana aşık olmuş gelmiş. Bence gayet yerinde bi sahne ve söylem oldu.
E tamam işte dolaylı da olsa gelmek zorundaydı işte.Yoksa ordu daha da büyüyecek ve kendisinin NK ile uğraşması çok daha zor olucaktı.Yani bahsettiği gibi “Jon’un savaşı” diye bir durum yok.Kendi savaşı da oluyor aynı zamanda.Muhabbeti orda “Buraya gelmek zorunda değildim”e getiriyor biraz ama aslında yanlış.Dolaylı da olsa gelmek zorundaydı.Yoksa kendisi güneyde daha az adamla daha kalabalık bir orduya karşı mücadele etmek zorunda kalacaktı.Sende demişsin zaten.

E tamam işte dolaylı da olsa gelmek zorundaydı işte.Yoksa ordu daha da büyüyecek ve kendisinin NK ile uğraşması çok daha zor olucaktı.Yani bahsettiği gibi “Jon’un savaşı” diye bir durum yok.Kendi savaşı da oluyor aynı zamanda.Muhabbeti orda “Buraya gelmek zorunda değildim”e getiriyor biraz ama aslında yanlış.Dolaylı da olsa gelmek zorundaydı.Yoksa kendisi güneyde daha az adamla daha kalabalık bir orduya karşı mücadele etmek zorunda kalacaktı.Sende demişsin zaten.
Tamam san güzel kardeşim benim Rhaegar benzerliği, Drogonun dokunmasına rağmen onu yemeyişini falan neden es geçiyorsun ki?

Tamam san güzel kardeşim benim Rhaegar benzerliği, Drogonun dokunmasına rağmen onu yemeyişini falan neden es geçiyorsun ki?
Onları es geçmiyorum ki.Asıl gelme sebebi Jon'u sevmesi zaten onda sıkıntı yok.Sıkıntı bu olay sadece Jon'u ilgilendiriyor,gelmek zorunda değildim ama onu sevdiğim için geldim vari konuşması.Bu tarzda konuşması yanlış diyorum.Jon'u sevmese bile birazcık aklı varsa akgezen meselesini öğrendikten sonra gitmesi gerekiyordu zaten.Gelmek zorunda değildim tarzı lafları bu yüzden yanlış.Evet doğrudan kuzeye gitme gibi bir zorunluluğu yok,ona bunu kimse zorla yaptıramaz ama dolaylı da olsa gitmesi gerekiyor.Sonuçta illaki kendisi de yüzleşicekti ölülerle.

Diziye 1. sezondan tekrar başlamak istiyorum. Blutv ve Digitürk yayınlıyormuş sanırım.
Biraz aptal bir ülke olduğumuz için sansür koyuyorlar mı merak ediyorum.
Diziyi herhangi bir sansür veya kısıtlama olmadan izlemenin yolu var mıdır?
Eğer bunlardan birine abone olursam, ardından sansürlü bir şekilde izlersem ana avrat söverim.
Bilgisi olan var mıdır acaba?

Spoiler isteyen beri gelsin. Üçüncü bölümde ölecekler sıralı tam liste:

Fazla merak iyi değildir. Çıktığı zaman öğrenmeniz daha iyi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık