Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Galdino

'Savaş Lordları ve Adamları' forumunda Smoker tarafından 4 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Önceden sevmezdim, ama kendini affettirdi.

  50 oy
  66.7%
 2. Hala sevmiyorum.

  25 oy
  33.3%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Galdino (Gyarudīno), eski bir organizasyon olan Baroque Works'ün yüksek rütbeli ajanlarından biriydi. Daha çok Bay 3 olarak biliniyordu. Impel Down'a kapatıldıktan sonra Buggy ve Monkey D. Luffy'nin yardımları ile hapishaneden kaçmış, Marineford Savaşı'ndan sonra da Buggy ve Alvida İttifakı'na katılmıştır.

  Görünümü

  Galdino ortalama bir kütleye sahip, zayıf bir adamdır. Diğer eski erkek Baroque Works ajanları gibi onun da numarası kostümünde gizliydi. Kafasının üstünde saçları düğümlenerek yapılmış büyük bir 3 rakamı vardır. Gözlük takar ve saçları daima düzgün taranmış bir şekildedir. Sol bileğinde bir Seyir Belirleyici vardı. Saçları her ne kadar 3 olarak görünse de, duruma göre şekil değiştirme özelliğine sahiptir. Galdino korktuğu zaman saçları "!", kafası karıştığında "?", bir yönü tarif etmek istediğinde ise "->" şekline girer.

  Hapishaneye atıldığında diğer birçok mahkum gibi ona da standart mahkum elbisesi giydirilmiştir. Saçları yine 3 şeklinde kalmış, gözlüğünün sol camı çatlamış ve sakalları hafiften uzamış şekilde gösterilmiştir.

  Galdino hapishaneden kaçtıktan sonra değişik elbiseler giymiştir. Bunlardan en çok göze çarpanı, cellat kostümüdür. Portgas D. Ace'i kurtarmak için onun cellatlarından birinin kostümünü giymiştir. Savaştan sonra ise üzerinde turuncu bir gömlek ve kahverengi pantolon ile görülmüştür.

  Mum Şampiyonu tekniğini kullandığında boyutu inanılmaz ölçüde büyür. Zırhı normalde beyazdır, ancak Bayan Altınhafta'nın resim yeteneği ile değişik renklere boyanır.

  Zaman atlamasının ardından görünümünde önemli bir değişiklik olmadığı görülmüştür. Sadece sakalları eskiye oranla daha uzundur.

  Kişiliği

  Galdino kendini çok yükseklerde gören bir adamdır, bu yüzden genelde korkusuz bir tavır sergiler. Büyük bir stratejist olduğuna inanır ve planlarının hep başarıya ulaşacağına düşünür. Zekasına olan güveni pek de boşuna değildir. Crocodile, Bay 4 ve Bayan Mutlu Noeller çiftinin ondan güçlü olmasına rağmen, Galdino'nun onlardan daha zeki biri olduğu için onların üstünde bir rütbede olduğunu belirtmiştir.

  Galdino zekasının yanında, büyük bir sanatçı olduğuna da inanır. Balmumu gücü ile kurbanlarını "yaşayan heykellere" dönüştürürdü ve boya ustası olan partneri de bu heykelleri renklendirirdi.

  Kendi canı söz konusu olduğu zaman korkusuz gibi görünse de, kendinin öldürmeye çalıştığı bir rakibi yaşamak için çabaladığında bundan çekinir (Broggy'nin balmumundan yapılmış kelepçelerini kırmaya çalışması gibi).

  Galdino'nun biraz sadist biri olduğu söylenebilir. Kurbanlarını doğrudan öldürmek yerine uzun ve acı dolu bir süreçten geçirerek mükemmel heykeller yaparak öldürmeyi tercih eder. Dövüşlerinde rakiplerini hazırladığı tuzaklara düşürmek için uğraşır.

  "Madem duymak istiyorsun, söyleyeyim... Ben kaybettiğim yoldaşımın (Bentham) son arzusunu yerine getirmek için buradayım... Bunun için bana gülecek misin, hmmm?!"

  - Galdino'nun Ace için anahtar yaparken Luffy'ye söylediği sözler.

  Impel Down'da yaşadıklarından sonra Galdino'nun kişiliğinde büyük değişmeler olmuştur. Normalde korkak davranacağı yerlerde, cesurca kendini öne atmıştır. Luffy'ye borçlu olduğunu hissettiği için onu Magellan'ın ölümcül zehirden korumak için hayatını riske atmıştır. Bentham onların kaçması için kendini feda edince buna çok üzülmüş ve onun kötü biri olmadığını kabul etmiştir. Hatta Bentham'ın yaptığının karşılığını ödeyebilmek için tek başına Ace'i kurtarmaya çalışarak ikinci kez hayatını riske atmıştır.

  Yetenek ve Güçleri

  Önceden Baroque Works'te yüksek rütbeli bir ajan olarak çalışan Galdino, kendindan ast olan herkesi emrine alabilirdi.

  Crocodile'ın onun pozisyonunda bırakmasının sebebi Bay 4'ün zeka kapasitesinin çok az değil, hiç olmaması yüzündendir. Aksi takdirde sıralamada daha alt sıralarda olacak bir güce sahipti. Impel Down'da dövüş ruhu konusunda eksik bir adam olduğu görülmüştür. Luffy'nin Haki patlaması sonrasında bayılmıştır, ancak kısa süre sonra kendiliğinden ayağa kalkmıştır. Luffy'nin çok tehlikeli kaçış planı yerine, Buggy'nin daha güvenli gibi görünen kaçış planını tercih etmiştir. Magellan kaçan grubun peşinden geldiğinde kısa bir süre de olsa yiğitlik gösterebilmiştir. Kendi bile bunu bir anlık gazla yaptığını itiraf etmiştir.

  Galdino, Buggy ile iyi bir ikili olmuştur. İkisi birlikte Impel Down'ın birçok gözetleme sistemini çökertmiştir. Marineford'da yeteneklerine dair biraz daha fazla şey gösterilmiştir. Kuzan'ın dondurucu saldırısında kendini balmumu ile kaplayarak kurtulmuştur, daha sonra ise Ace'in cellatlarından birinin yerine geçerek onu kurtarmaya çalışmıştır.

  Şeytan Meyvesi
  Galdino, Paramecia türü bir meyve olan Doru Doru no Mi'yi yemiştir. Bu meyve ona vücudundan sonsuz miktarda özel bir balmumu üretme gücü vermiştir. Balmumunun şeklini istediği gibi manipüle edebilir ve bu balmumunu katı veya sıvı formlarda kullanabilir. Yarattığı balmumu sertleştiği zaman çelik kadar sağlam olur.

  Genellikle balmumundan sanatsal silahlar yapar ve bunları savaşmak için kullanır. Meyvesinin maksimum gücü ile 42.000.000 Belly ödüllü bir korsanı indirmiştir. Meyve gücünü kullandığı zaman, kafasındaki 3 biçimli saçı yanmaya başlar, bu sayede bir muma benzer. Ayrıca yüksek miktarda balmumu kullanarak Mum Seti gibi devasa yapılan inşa edebilir.

  Bu meyvenin Galdino'ya sağladığı çok büyük bir avantaj vardır. Bu avantaj, Deniztaşı'ndan yapılmış kilitleri bile açabilen anahtar üretme gücüdür. Bu anahtar üretme gücü Rain Base, Impel Down ve Marineford'da oldukça işe yaramıştır.

  Meyvenin zayıf yönü ateş ve aşırı sıcaktır. Yüksek sıcaklıklarda balmumu eridiği için işe yaramaz hale gelir.

  Gemisi
  Galdino, Baroque Works için çalıştığı zamanlarda kendine ait bir gemiye sahipti. Gemisini Alabasta'ya gelmek için kullanmıştır. Geminin ön kısmında 3 şekli vardı ve yelkeninde Baroque Works'ün simgesi yer alıyordu. Nefertari Vivi'nin söylediğine göre gemi, Galdino'nun Doru Doru no Mi güçleri ile çalışıyordu. Ancak bunun nasıl bir şey olduğu tam olarak gösterilmemiştir. Galdino'nun geminin kenarlarında bulunan çarkları meyve gücü ile döndürerek gemiyi ilerlettiği düşünülmektedir. Bu bağlamda geminin çalışma şeklini Smoker'ın Billower Bike isimli motoruna benzetebiliriz.

  Ek Bilgiler

  - Şeytan Meyvesi kullanıcıları suda batmalarına rağmen, Galdino'nun su üzerine durabildiği görülmüştür. Oda daha sonradan Galdino'nun bir "süper yüzücü odun" parçasının üzerine düştüğünü ve bu sayede batmadığını açıklamıştır. Bahsi geçen sahneyi aşağıda görebilirsiniz:

  [​IMG]

  - Galdino özellikle Earl Grey marka siyah çay sever.
  - Galdino'nun kendine özel bir konuşma şekli vardır. Cümlelerinin sonuna "-gane" eki getirir.
  - Galdino Paramecia türü bir güç ile bir taşıt kullanabilen tek karakterdir.
  - Galdino, iki farklı Shichibukai'ye hizmet etmiş az sayıda karakterden biridir.

  Künye

  Adı: Galdino
  Okunuşu: Gyarudīno
  İngilizce Adı: Galdino
  Diğer Adı: Bay 3 (Jap. Misutā Surī, İng. Mr. 3)
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 117, Anime 70
  Bağlantıları: Buggy ve Alvida İttifakı, Baroque Works (Eski)
  Unvanları: Korsan, Baroque Works Ajanı (Eski)
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 3 Mart

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Doru Doru no Mi (Tr. Balmumu Balmumu Meyvesi, İng. Wax-Wax Fruit)
  Anlamı: Mum
  Türü: Paramecia

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Galdino
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 11 Mar 2016
 2. Mesaj Sayısı 4,925
  Üyelik Tarihi14 Tem 2009
  Bu adamı on saatte yenememişlerdi küçük bahçede...
  Sanji iki tokatla sermişti yere...:oleyo:

  sağol Smoker...
   
 3. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Durum farkı diyelim...
   
 4. cicer_ Bilkan

  cicer_ (Bilkan)
  Mesaj Sayısı 119
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  Eline sağlık Smoky
  Ben merak ediyorum biraz geliştirse tekniğini Magellan'ı yener miydi?
  Bi'de sanki cesaret kaybı var kendisinin.. Ne yapmalı acaba.. Akainu eritmesin bunu savaşta.. Maazallah
   
 5. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Sağ olun dostlarım.... Akıllı kullanırsa gücü güzel...
   
 6. DaNTeFe Üye

  DaNTeFe (Üye)
  Mesaj Sayısı 145
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  Özelliği çok güzel bir özellik.Zoro'nun psikopatlığını bu savaşta gördük.Ayaklarını kesiyordu :D O kurabiye yiyen kız komedi yaf :D Resim çizen.Oturmuş kurabiye yiyor :D Ellerine sağlık.
   
 7. Mesaj Sayısı 4,925
  Üyelik Tarihi14 Tem 2009
  Ya küçük bahçede ben bitmiştim Sanjiyee
  Hele krokodille konuşurken burası b*klu restorant:oleyo:
  Sora arabastayı gösteren ertanal pose bulmuştu...
  Ben çok seviyorum Sanji'yi yaa niye öle diyosunuz...:D
   
 8. Monkey D Garp (Üye)
  Mesaj Sayısı 85
  Üyelik Tarihi24 Haz 2009
  Ellerine saglık bunu gücü logiya mı paramecie a mı yaw
   
 9. Mesaj Sayısı 151
  Üyelik Tarihi4 May 2009
  paramecie olması lazım. kıl bir adam planlarını hatırlayınca devlerden birine patlayan bira verdiriyordu felan. kalleş biri. saol smoker-kun
   
 10. DaNTeFe Üye

  DaNTeFe (Üye)
  Mesaj Sayısı 145
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  Evet adam gıcığın teki.Pramencia.Ama bence logia olsaydı daha güzel olurdu.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık