Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Fujitora Bu Sahnede Gözlem Haki Kullandı mı?

Gözlem Haki kullanmış mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    61
Canlılara işlediğini kumar oynadığı sahnede gördük diye hatırlıyorum. Kılıcıyla saldırdı rakipler kesik beklerken vücutlarında çizik yoktu sonrasında ise sizi cehenneme yolluyorum diyip kılıcını kınına soktukça dokunduğu insanlara uygulanan yer çekimi artıp yere yapıştırıyor kılıcı tamamiyle kınına girince ise yerde koca bir delik açılmış ve insanlar bu deliğin aşağısında yere yapışık bir biçimde bekliyorlardı. Yanlış hatırlıyorsam düzeltin lütfen.

Bana göre meyve etki alanının ada boyutuna rahatlıkla ulaştığını gösteren bir güç gösterisiydi. Daha fazlası da vardır. Meyvesinin işleyişini ise şöyle gözlemledim; normal şartlarda istediği alandaki yer çekimini manipüle ederek nesnelere istediği gibi momentum kazandırıyor. Fakat canlılara gücünü doğrudan uygulamak için kılıcı ile temas etme şeklinde bir şartı var.

Bana göre meyve etki alanının ada boyutuna rahatlıkla ulaştığını gösteren bir güç gösterisiydi. Daha fazlası da vardır. Meyvesinin işleyişini ise şöyle gözlemledim; normal şartlarda istediği alandaki yer çekimini manipüle ederek nesnelere istediği gibi momentum kazandırıyor. Fakat canlılara gücünü doğrudan uygulamak için kılıcı ile temas etme şeklinde bir şartı var.
Belki eliyle falan da temas ederse yer çekimini kontrol edebilir. Sadece kılıçla sınırlı olduğunu zannetmiyorum. Ya da meyvesini kılıcına yedirmiştir

Belki eliyle falan da temas ederse yer çekimini kontrol edebilir. Sadece kılıçla sınırlı olduğunu zannetmiyorum. Ya da meyvesini kılıcına yedirmiştir
Meyveyi araç ile birlikte kullananlardan. Kanjuro, Law, Leo gibi. Ben kılıçta meyve olduğunu düşünmüyorum. Bunun dışında Luffy, Sabo, Zoro hepsine kılıç ile temas etti. Zaten aracı ile gücünü kullanan bir meyve sahibinin birde eli ile dokunması mantıksız ve dezavantajlı durur.

Bence bu kadar abartili ve datayli dusunmemek gerekiyor. Basit bir olay cekime dayanamayacak saglamlikta olanlar yukari yada o secerek kaldirmis.

Meyvesi canlılara işlemediğinden dolayı bence Aksi olsa Lawı Dofu Luffy havaya kaldırıp kitleyip keserdi Fuji. Yahut gemileri batırmak yerine korsanları havaya kaldırır gitmelerini engellerdi. O yüzden kaldirmama değil kaldiramama durumu var bence. Sadece cansızları kaldırabiliyor. Misal uçamıyor Fujitora, gemiyi veya kaya parcasını uçurup üstünde gidebiliyor
Yere gömçürdüğünü havaya kaldıramasa biraz tuhaf olurdu

Canlıları kaldırmama nedeni dediğiniz gibi meyve olsa bile sağlam küçük cisimleri kaldırmama nedeni Haki'dir.

Fujitora burada sadece yıkıntıları kaldırıyor. Sağlam cisimleri ve canlıları kaldırmama nedeni tüm ülkeyi Gözlem Haki ile taraması olabilir mi?
Hakiyi denkleme katmaya gerek var mı bilmiyorum çünkü bu k.haki olmadan da çözülebilir bi soru. Havaya kaldırılan yıkıntılar ve molozlar süzülerek yükseldiklerine göre kütle çekimin sadece nesneleri yerden ayıracak kadar uygulandığını anlayabiliriz ki yer çekimini alt etmek için çok uğraşmaya gerek yok, manyetik güç bile kütle çekimden üstündür. Neyse, sağlam cisimleri kaldırmama nedeni uyguladığı düşük çekimden. Canlıları kaldırmama nedeni de çoğu zaman meyve güçlerinin canlılara dosdoğru bir etkisi olmamasından. Mesela Fujitora bir taşı gücüyle kaldırabilir yine de bir insanı doğrudan kaldıramaz ama... bir insanı kaldıracak çekim veya itim ne dersek alanı oluşturabilir. Doğrudan canlılara etki etmeme nedeni de canlıların iradesi olmasıdır belki de. Meyve güçleri biraz mistik olduğu için işleyişleri küçük ayrıntılarla şekillenebilir. Örneğin korkan oğlundan hayatını çekebilen Bigmom'ın gücünün korkmayan Jinbei'ye etki etmemesi gibi. Yani meyve gücü korkana işliyor ama iradesi sağlam olana işlemiyor gibi. Ha tabi bu ayrıntılara ne gerek var lan k.haki işte de diyebiliriz. Bilemedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık