Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Franky

'Hasır Şapka Korsanları' forumunda Smoker tarafından 27 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Franky (Furankī) Hasır Şapka Korsanları'nın gemi marangozudur.

  Franky önceden Water 7'da yaşayan bir sayborgdur ve Franky Ailesi adlı grubun lideridir. Güney Mavi doğumludur, ancak 32 yıl önce memleketinden ayrılmıştır. Gerçek adı Cutty Flam'dır. Ancak Iceburg, Franky'den gerçek adını gizlemesini istemiştir.

  Franky ve adamları başta Hasır Şapka Korsanları ile düşmandı, ancak şartlar gereği daha sonra güçlerini birleşip müttefik olmuşlardır. Franky, adamlarının zoru ile Hasır Şapka Korsanları'nın sekizinci üyesi olmuştur. Hayali yaptığı gemiyi tüm dünya denizlerinde dolaştırmaktır. Bu hayali için de Hasır Şapka Korsanları'nın şu an kullandığı gemi olan Thousand Sunny'yi yapmıştır.

  Görünümü

  Zaman Atlaması Öncesi

  Franky hem kendisine yaptığı modifikasyonlar, hem de yıllarca Water 7'da gemi marangozluğu, ödül avcılığı ve sokak serseriliği yaptığı için kaslı bir vücuda sahip olmuştur. Hasır Şapka Korsanları'ndaki en uzun boylu ikinci kişidir. Kolları orantısızdı. Omuz tarafı normal kol kalınlığında iken, bilek ve dirsek arası şişkin bir görüntüye sahipti. Kollarının biçimi ülkemizde Temel Reis olarak bilinen Popeye isimli çizgi film karakterinin kollarına çok benzerdi. Oldukça iri olan gövdesine nazaran bacakları inceydi. Parlak mavi renkte saçları ve ön kollarında saçları ile aynı renkte olan yıldız dövmeleri vardı. Kaşları yukarı doğru kıvrıktı ve kirpiklerinin uzun kısmı alt göz kapaklarındaydı. Çenesi uzundu ve üç yerinden sivriydi. Son derece orantılı yapılmış metal bir buruna sahipti. Metal burnu, vücudunda yapay deri ile kaplamadığı tek yeriydi.

  Üfleyen Tom'un üzerinden geçmesinden önce Franky'nin sıradan bir vücudu vardı. Boyu şimdikine oranla daha kısaydı. Burnu ve çenesi normaldi. Kazada burnu ve çenesi düzelmeyecek şekilde kırıldığı için, onların yerine metal aksam takmıştır.

  Giydiklerinden dolayı insanlar Franky'nin sapık olduğunu düşünürdü. Çünkü üzerine sadece önü açık bir gömlek ve altına da sadece bir mayo giyerdi. Boynuna da büyük altından büyük bir zincir takardı. Gerekmedikçe gömleğinin önünü kapatmaz ya da alt kısmına bir şey giymezdi. İnsanların onun bu giyim tarzını yadırgaması onu kızdırırdı. Nami onun gömleğinin düğmelerini iliklemeye çalışınca çok sinirlenmiştir. Her ne kadar Franky böyle giyinmeyi seviyor olsa da, aslında böyle giyinmek zorundaydı. Zira kapalı kıyafetler giydiği zaman vücuduna eklediği silahları kullanamazdı. Ayrıca dövüşlerinde daima arkasını kollardı. Çünkü kendini sayborga dönüştürürken elleri sırtına yetişmediği için, arka kısmı normal et ve kemikten oluşmaktaydı.

  Zaman Atlaması Sonrası
  Franky iki yıllık zaman atlaması esnasında Vegapunk'ın planlarını kullanarak bedenini yeniden modifiye etmiş, kendisine daha güçlü ve daha etkili eklemeler yapmıştır. Franky yeni halinde saçını kontrol edebilir. Burnuna üç saniyeden fazla basılı tutarak saçını istediği şekle sokabilir. Saçları iki yıl önceki gibi şekilli değil, normal asker tıraşı şeklindedir. Genelde duruma ve ruh haline uygun saç şekilleri ile dolaşır.

  Franky kendine yaptığı modifikasyonlardan sonra daha robotumsu bir görünüme sahip olmuştur. Artık gözleri de mekaniktir. Gözlerinin normal görünmesi için üzerine lens takar. Omuzları, kolları ve gövdesi eskiye nazaran çok daha büyüktür. Kocaman ellerinin içinde, günlük işlerini yapabileceği küçük eller de bulunur. Bacaklarının ön kısmında metal askılar takmıştır. Gövdesinde omuzlarından, kasıklarına kadar inen dikiş izleri vardır. Dirseklerini açık mavi renkte büyük menteşeler ile değiştirmiştir. Omuzları kırmızı renkte büyük toplardır. Bu topların üzerinde "BF-37" yazar. Ön kolları küp biçimindedir. İki yıl önceki yıldız dövmeleri bu yeni mekanik kollarında da vardır. Giyim olarak iki yıl önceki gibi gömlek ve mayo giyer.

  Kişiliği

  Franky bir teşhircidir ve sapık bir adam olduğunu kabul eden biridir. İradesi güçlüdür, ruhu özgürdür ve genelde kurallara karşı çıkar. Genellikle canı neyi ne zaman isterse, onu yapar. Küçük ve güçlü gemiler yapmaktan hoşlanır ve yaptığı gemileri çok önemser. Tayfanın diğer üyelerine göre daha eksantrik bir tiptir. Kendisini övmeyi sever. Zekasını ya da buluşlarını öveceği zaman "SÜPER" kelimesini kullanır.

  Franky sık sık gitar eşliğinde şarkı söyler. Duygularını ağlayarak dışa vurur. Fakat ağladığını hep inkar eder. Hemde ağlarken.
  En çok kullandığı kelime Süper (Supa)'dir. Kendini övmeye ve övülmeye bayılır (Örn. Bu haftaki en süper adam benim!!)
  Giydiklerinden ve konusmalarından dolayı hep sapık damgası yemiştir. Moda anlayışıda biraz eksiktir. Altına sadece bir mayo üstüne ise desenli gömlekler giyer. Boynuna da altından büyük bir zincir takar.

  Yetenek ve Güçleri
  Franky mekanik parçalarla döşenmiş bir sayborgdur. Bu sayede inanılmaz güçlü bir hale gelmiştir. Franky'nin ön kısmı çok sağlamdır. Top mermilerine bile dayanabilir. Ancak arka kısmı hala normal bir insanın ki gibi et ve kemikten oluşmaktadır. Çünkü Franky sırtına ulaşamadığı için o bölge normal halde kalmıştır. Bu yüzden arka kısmı Franky'nin en zayıf bölgesidir. Değişiklik yapmamış olsa bile sırtı tabanca mermilerine dayanabilir. Gemi marangozu olması kendi kendini sayborg yapmasında çok etkili olmuştur. Bir fili bile durdurabilen korkunç bir güce sahiptir. Gücünün kaynağı koladır. Franky'nin mücadele yetenekleride fazladır. Bu sayede eğitimli bir suikastçi olan CP9 üyesi Fukurou'yu yenmiştir. Hatta yerin dibine sokmuştur. Ona meydan okuması bile cesaretinin bir kanıtıdır. Bir boksör gibi dövüşür. En katı çelikle takviye edilmiş bir vücudu vardır. Ancak bu özelliğin ilginç bir tarafı suda batmamasıdır. Normal bir metal suda batarken Franky'nin tasarımı yüzebilir bir özelliktedir. Hatta bir Şeytan Meyvesi kullanıcısını bile sudan çıkarabilir. Bu Franky'nin sayborg olmadan önce iyi bir yüzücü olduğunun göstergesidir.
  Franky sol kolunu öncelikle bir silah olarak kullanır. Bileğini dışarı çıkararak çok namlulu bir makineli tüfek oluşturabilir. Elini yana açarak bir top mermisi fırlatabilir. Elinin üstünde de bir hedef aygıtı bulunur. Franky'nin sağ eli fırlatılabilir bir şekilde tasarlanmıştır. Uzak mesafelere ulaşmak için içinde uzun bir zincir vardır. Ayrıca sağ elinin derisini çıkararak demir bir yumrukta yapabilir.

  Saldırıları


  Ağız

  - Fresh Fire
  - Master Nail
  - Super Size Hi no Tori Boshi

  Saç

  - Regent Hairstyle
  - Onion Hairstyle

  [​IMG] [​IMG]

  Onion Hairstyle

  - Onsen Hairstyle
  - Franky Triangle Jacker

  Gövde

  - Franky Invincible
  - Pirates Docking 6: "Big Emperor"
  - Pirates Docking 3

  Omuzlar

  - Franky Destroyer Hou
  1.Chaser Bullets

  [​IMG] [​IMG]

  Franky Destroyer Hou

  Sağ Kol

  - Strong Right

  [​IMG] [​IMG]

  Strong Right

  1.Strong Hitter
  - Strong Hammer
  1.Ultimate Hammer
  2.Frapper Gong
  - Oyasai Punch
  - 600,000,000 Beli Jackpot

  Sol Kol

  - Weapons Left
  - Beans Left
  - Ouch Finger
  - Hoshi Shield
  - Hakugeki Hou

  İki Kol

  - Coup de Vent

  [​IMG] [​IMG]

  Coup de Vent

  1.70mm Koukei 0.2 Cola Hou Coup de Vent
  2.70mm Koukei 1.5 MAX Cola Power Coup de Vent
  - Franky Boxing
  - Franky Butterfly
  - Heavy Nunchaku
  - Franky Skywalk
  - Knee Crash

  Bacaklar

  - Franky Kentauros

  [​IMG] [​IMG]

  Franky Kentauros

  Kalçalar

  - Coup de Boo

  [​IMG] [​IMG]

  Coup de Boo

  1.1.0 Cola Hou Coup de Boo

  Ek Bilgiler
  - Franky One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 13. sıradadır.
  - Franky'nin en sevdiği yiyecekler hamburger, Fransız kızartması ve koladır.

  Hak sahibi

  Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
  Çeviren : Smoker
  Yayınlayan : www.korsanfan.com
  Çevirmenin Sitesi: www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 5 Tem 2018
 2. Mesaj Sayısı 4,925
  Üyelik Tarihi14 Tem 2009
  İlk yorum benden olsun
  süper çalışma admincim:good:
   
 3. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Teşekkür ettim...
   
 4. Mesaj Sayısı 151
  Üyelik Tarihi4 May 2009
  kola yerine başka şey alınca saçı değişiyorya manyaktı o bölümler. ellerine sağlık gene döktürmüşsün.
   
 5. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Sağolun arkadaşlar.. Temel Reis kısmına çok gülmüştüm...
   
 6. Monkey D Garp (Üye)
  Mesaj Sayısı 85
  Üyelik Tarihi24 Haz 2009
  Smoker sana asılıyo gokhalp(tabikide şaka ) beklediyim karakter geldi sonunda bu arada bana frankynin cp9 daki adamla kaçıncı bölümde kağoşdını söyleye bilceek warmı bu arada ellerine saglık
   
 7. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Sağol dostum... Valla bilmiyorum... Çok karışıktı o bölümler...
   
 8. Monkey D Garp (Üye)
  Mesaj Sayısı 85
  Üyelik Tarihi24 Haz 2009
  şöyle sorum daha kolay yardımcı olursunuz heralde luffy cp9 a gelip bagırıyodu ya robin e yaşamak falan istiyomusun die oralar kaçıncı bölümdü
   
 9. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  275 ten sonrasını izle o zaman....
   
 10. Monkey D Garp (Üye)
  Mesaj Sayısı 85
  Üyelik Tarihi24 Haz 2009
  thank you very mucxx :D
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık