Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (2018)

En güçlü 3 büyücü sizce kim ?

• Kullanılan toplam oy
    66
Molly, evladını kaybeden bir annenin gücü sınır tanımaz. Shounen ana karkater güç patlaması gibi bir şey oldu. 100 kere Vs atsalar hepsini Beatrixcim alır. O üçlüyü de alır. Ana olunca öyle oldu.
Aslında yanlış hatırlamıyorsam kitapta; Molly'nin kara büyüyle saldırmasından korkmuştu. Bir de Hagrid'in çağırdığı hayvanlar falan derken bir Bellatrix bebeğim bir de Voldi reis kalmıştı. Rowling ne kadar yansıttı hatırlamıyorum ama işin dikkat kısmı, odaklanma kısmı falan derken bir şekilde yenilmiş oldu. Bellatrix üst düzey zaten bebeğim. 20 tane Molly alır. :utan::utan:

Hoco asayı kırarak gücünü yok etmekten bahsediyorum. Senin söylediğin kurtarılabilir bi özü varsa anca tekrar bir araya getirmeyle olan bişey. Öyle elini sallayan her asa ustası yok edilmek için kırılan asaları onarsaydı yandık. Ayrıca özü de belli, işine gelen tekrar bi mürver asa yapar geçer.

Asa bilimi enteresan ve sınırları netleşmemis bir bilim dalı. Dumbledore asaların eski sahiplerinin özelliklerini benimsediğini söylemişti. Bu açıdan bakarsak tarihte mürver asaya birçok kara büyücü sahip olmuş asanın dengesiz olması bundan sanırım. Mürver ağacı asa yapımında tercih edilen bi ağaç değil normalde. Sadece sıradışı büyücüler bağ kurabiliyormuş bu yüzden o asaya sahip olanlardan büyük işler bekleniyormuş. Bence asadan ziyade asayı tututan daha mühim :)
Hayır öyle değil. Mürverdense asan, hiç bitmez tasan diye bir atasözü/deyim var Harry Potter evreninde o yüzden millet mürver asalardan uzak duruyor. Belayı kendine çekmemek için. Büyük işler beklemek gibi bir şey geçmiyor seride.

James'i yabana atmayın gençler. Snape ile denk sayılırlar, okul yıllarında James'in zibidiliği zaten yatkın/yetenekli olduğu kötü yola düşürüyor. James'in imana gelmesinin sebebi Lily ki Snape de hakeza ona olan sevgisinden dolayı yaptıklarına pişman oluyor falan. Şimdi gözden geçirince Voldemort'un Harry'yi öldürememesi de Lily kaynaklı. Seçeneklere Lily Evans eklensin, sıralamam değişti.
3- Lily Evans
4- Tom Marvolo Riddle

Hayır öyle değil. Mürverdense asan, hiç bitmez tasan diye bir atasözü/deyim var Harry Potter evreninde o yüzden millet mürver asalardan uzak duruyor. Belayı kendine çekmemek için. Büyük işler beklemek gibi bir şey geçmiyor seride.
Benim seride bildiğim tek mürver asa var zaten bu ata sözü de ona binaen yayılıyor asaya sahip olan kişiler rahat uyku bile uyuyamıyor her an asayı çalmak isteyen biri tarafından öldürülecekler diye. Ayrıca ne demek seride geçmiyor ? Bilinen en güçlü asaya sahip olan kişiden büyük işler beklenmesi doğal değil mi :confused: Mürver asayı almak için çabalayan hatta gerekirse kan döken onca büyücü süs eşyası olsun diye mi istedi asayı sence :D Bilinen sahipleri'nin neredeyse hepsi de büyük işler başardı genelde kötü olsa da hepsi nam salmış büyücülerdi zaten.

Hoco asayı kırarak gücünü yok etmekten bahsediyorum. Senin söylediğin kurtarılabilir bi özü varsa anca tekrar bir araya getirmeyle olan bişey. Öyle elini sallayan her asa ustası yok edilmek için kırılan asaları onarsaydı yandık. Ayrıca özü de belli, işine gelen tekrar bi mürver asa yapar geçer.
Fiziksel bir etkilenim varsa gelir bence tabi eksik parça olmayacak vs iş senin dediğine geliyor.

Benim seride bildiğim tek mürver asa var zaten bu ata sözü de ona binaen yayılıyor asaya sahip olan kişiler rahat uyku bile uyuyamıyor her an asayı çalmak isteyen biri tarafından öldürülecekler diye. Ayrıca ne demek seride geçmiyor ? Bilinen en güçlü asaya sahip olan kişiden büyük işler beklenmesi doğal değil mi :confused: Mürver asayı almak için çabalayan hatta gerekirse kan döken onca büyücü süs eşyası olsun diye mi istedi asayı sence :D Bilinen sahipleri'nin neredeyse hepsi de büyük işler başardı genelde kötü olsa da hepsi nam salmış büyücülerdi zaten.
Ağaçların arasında hiyerarşi değişik aslında. Mesela Voldi ve Harry'nin asası aynı tür ağaçtan diye dikkat çekmiyor; direk aynı ağaçtan yapılma şeyler. Yeni Mürver asa yapmaya çalışsan Dumbledore'un ki gibi olmaz. Ki o evrende bu istenen bir şey de değil. Yani Mürver en güçlü ağaç olabilir ama Mürverden üretilen bir asa Harry'nin ki kadar güçlü olmaz, diye düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık