Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (2018)

En güçlü 3 büyücü sizce kim ?

• Kullanılan toplam oy
    66
Bunu yazarken filmide izliyorum ve aklimada takildi bu newt tam olarak ne. Elemani cozemedim gitti. Ana karakter ama gucu ne yani...

Çekmezler ama özel kılıç falan derken farklı bir seviyede olduklarını düşünüyorum. Kaos hakimken hem felaketler gelir hemde fırsatlar doğar.
Nardo - Tobirama misali. Karabüyü dahil olmak üzere; yaşam tarzını kolaylaştıran bir şeyler varsa tembelleşirsin. Eskiler yeni parşömenler, yeni büyüler, yeni materyaller bulmuş büyük ve kullanışlı olanları aktarılmış. Bahsettiğin kılıç, ihtiyaç çantası, sırlar odası yapacak kapasite artık gelmez bence de.

Bunu yazarken filmide izliyorum ve aklimada takildi bu newt tam olarak ne. Elemani cozemedim gitti. Ana karakter ama gucu ne yani...
Garip yaratıklarla iyi anlaşan bir ucube işte, eski hogwart okulu mezunu. Hagrid'in yakışıklı ana karakter tarzı. Büyücü ama bu yaratıklarla özel bağı var. Onlarla ilgili kitap yazmış işte.

Nardo - Tobirama misali. Karabüyü dahil olmak üzere; yaşam tarzını kolaylaştıran bir şeyler varsa tembelleşirsin. Eskiler yeni parşömenler, yeni büyüler, yeni materyaller bulmuş büyük ve kullanışlı olanları aktarılmış. Bahsettiğin kılıç, ihtiyaç çantası, sırlar odası yapacak kapasite artık gelmez bence de.
Yeni bir kaosun gelmesi lazım, rahat ortamdan güzel iş çıkmaz.

Ağaçların arasında hiyerarşi değişik aslında. Mesela Voldi ve Harry'nin asası aynı tür ağaçtan diye dikkat çekmiyor; direk aynı ağaçtan yapılma şeyler. Yeni Mürver asa yapmaya çalışsan Dumbledore'un ki gibi olmaz. Ki o evrende bu istenen bir şey de değil. Yani Mürver en güçlü ağaç olabilir ama Mürverden üretilen bir asa Harry'nin ki kadar güçlü olmaz, diye düşünüyorum.
Aynı türden ziyade aynı anka kuşundan alınmış özleri vardı o asaların ikiz asa diyorlardı o yüzden :good: Mürver asa yapımında tercih edilen bir ağaç değil pek ayrıca özü de testral kuyruğu kılından yani ölümle çok bağlantılı bir hayvan enteresan bir seçim çünkü bildiğimiz en iyi asa yapımcısı olivander onu kullanmıyor 3 özü anka, unicorn, ejderha tercih ediyor.

Mürverden yapılan tek asa değildir ki o. Onu güçlü yapan ağacı değil yapan kişi.

Seride Mürver Asaya sahip olandan bir şey beklemiyorlar. Mürver Asaya sahip olan bir şey yapmak için o asayı alıyor. Yani kişinin kendi beklentisi devreye giriyor.

Harryninki çobanpüskülü Voldemort'unki porsuk ağacı. Özü aynı, ağaçları aynı değil. İkisinin de özü Anka kuyruk teleği.
Aynı şeyi söylemeye çalışıyoruz sanırım ama açıklayamıyoruz :) Benim demek istediğim de asa o kadar ünlendi ki sahibinden de büyük işler beklenir oldu daha doğrusu mürver asayı elde eden kişinin büyük işler yapmak için o asayı aldığını düşünmek adet oldu neyse çok fuzuli bir konuyu sakız ettik :D Mürver ağacından yapılan asalar güçlü olsa da asa yapımında tercih edilmiyor uyumsuz olduklarından diye hatırlıyorum ben hep tek mürver asa var o da bizimki diye düşünmüştüm kitapları da okudum gerçi çok oldu mürver ağacından yapılmış başka asalar da olabileceğine dair bi izlenim hiç oluşmamıştı:hmm:bi ara tekrar başlayayım kitaplara :oleyo2:

Garip yaratıklarla iyi anlaşan bir ucube işte, eski hogwart okulu mezunu. Hagrid'in yakışıklı ana karakter tarzı. Büyücü ama bu yaratıklarla özel bağı var. Onlarla ilgili kitap yazmış işte.

Yeni bir kaosun gelmesi lazım, rahat ortamdan güzel iş çıkmaz.
Harry'nin velet Albus Severus Potter 21 yy'ın en büyük kara büyücüsü düşünsene bir de gidip mürver asayı da adını aldığı Dumbledore'un mezarından alıyormuş :oleyo2:

Aynı türden ziyade aynı anka kuşundan alınmış özleri vardı o asaların ikiz asa diyorlardı o yüzden :good: Mürver asa yapımında tercih edilen bir ağaç değil pek ayrıca özü de testral kuyruğu kılından yani ölümle çok bağlantılı bir hayvan enteresan bir seçim çünkü bildiğimiz en iyi asa yapımcısı olivander onu kullanmıyor 3 özü anka, unicorn, ejderha tercih ediyor.

Aynı şeyi söylemeye çalışıyoruz sanırım ama açıklayamıyoruz :) Benim demek istediğim de asa o kadar ünlendi ki sahibinden de büyük işler beklenir oldu daha doğrusu mürver asayı elde eden kişinin büyük işler yapmak için o asayı aldığını düşünmek adet oldu neyse çok fuzuli bir konuyu sakız ettik :D Mürver ağacından yapılan asalar güçlü olsa da asa yapımında tercih edilmiyor uyumsuz olduklarından diye hatırlıyorum ben hep tek mürver asa var o da bizimki diye düşünmüştüm kitapları da okudum gerçi çok oldu mürver ağacından yapılmış başka asalar da olabileceğine dair bi izlenim hiç oluşmamıştı:hmm:bi ara tekrar başlayayım kitaplara :oleyo2:

Harry'nin velet Albus Severus Potter 21 yy'ın en büyük kara büyücüsü düşünsene bir de gidip mürver asayı da adını aldığı Dumbledore'un mezarından alıyormuş :oleyo2:
İkimizinki de doğru :D

Az önce baktım gördüğüm en ilginç asa özü Salazar Slytherin'in. Basillisk boynuzu :D
Çok fazla öz var aslında.
http://harrypotter.wikia.com/wiki/Wand_core

Asa büyücüyü seçiyorsa ondan geçiniyordur da :) Şaka bir yana evrene bir başlangıç hikayesi atarsa; asa tecrübesi gibi bir şey ekleyebilir. Ben beğendim. :sapkali:
Çekmezler ama özel kılıç falan derken farklı bir seviyede olduklarını düşünüyorum. Kaos hakimken hem felaketler gelir hemde fırsatlar doğar.
Bak şimdi gyjbdkfjdş kardeş kılıcı hatırlatınca aklıma geldi. Belki de bu 3 nesne de kılıç gibi zaman içinde etkilediği ve etkilendiği şeylerden güç kazanacak şekilde özel tılsım ve güçlerle donanmıştır. Kadim nesnelerin de olayı bu, mistik yanları merak uyandırıyor :T

İkimizinki de doğru :D

Az önce baktım gördüğüm en ilginç asa özü Salazar Slytherin'in. Basillisk boynuzu :D
Çok fazla öz var aslında.
http://harrypotter.wikia.com/wiki/Wand_core
Aynen çok enteresan şeyler var ollivander'ın notlarında okumuştum o 3 tane özü daha çok tercih ediyordu ama her türlü sihirli yaratıktan olabiliyor anlaşılan. Salazar'dan da başka bir şey beklemezdim şimdi duydum ama sorsan basilisk dişi falan derdim muhtemelen :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık