Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Evim Evim Memleketim!

Demin doğup büyüdüğüm ve sonra bir şekilde bağlarımın azaldığı memleketimin fotoğraflarına bakarken garip duygular hissettim. Hayatı ve kendimi sorguladım biraz. Niye bilmiyorum ama paylaşmak ve sizlerin de nerelerde doğup büyüdüğünüzü görmek istedim.
Konunun genel hatları şöyle olsun herkes eğer paylaşmak isterse anlatmak istedikleriyle beraber doğup büyüdüğü evin 1 ve memleketinin 3 fotoğrafını paylaşsın. Tabi atmam lazım dediği varsa fazladan atsın öyle katı bir kural değil. :) Hem yeni yerler görelim hem de bugüne kadar konuştuğumuz, tartıştığımız insanların geçmişine, büyüdüğü yerlere ufak bir aralıktan göz atalım. Konu muhabbet amaçlı yani elbette muhabbet olsun. Uyaracağım tek nokta kişilerin kırılacağı, konunun dağılacağı şekilde yorumlar atmayalım. Maksat muhabbet olsun ve biraz daha birbirimizi tanıyıp yeni yerler görelim.
Ben başlıyorum,
Şırnak'ın Uludere ilçesinde doğdum ve 13 yaşıma kadar başka hiç bir yere gitmemiştim. Bir iki kez şehir merkezine falan gitmişimdir. Sonrasında ise Türk Telekom özelleşince babamın tayini çıktı şu an Darıca/Kocaelindeyiz. Ben de 4 senedir Erzurumda eğitim görüyorum yılın 1-2 ayı haricinde oradayım işte.
Burası doğduğum ev. Taştan yapılma damı toprak. 2000 yılı civarıydı galiba babam bir kısmını betonarmeye çevirse de dışı falan hala aynı. Bu 2 yıl önce çekilen fotoğrafı ben 2006dan beri gidemedim ne yazıkki oraya. :(
Bu atacaklarım da memleketim ve çocukluğumu geçirdiğim yer olan Uludere'ye ait. Hala daha ne zaman rüya görsem orada görürüm kendimi. Galiba insan çocukluğunu nerede yaşarsa oraya ait hissediyor kendini.

Aslında dereler çoktur bizde ama onlara biraz kaymakamlık sayfasından isteyen bakar diye atmadım.
http://www.uludere.gov.tr/web/IcerikDetay.php?SayfayaGit=566&Aitlik=34
Son olarak bir ek olacak ama çocukluk fotoğrafımı atıyorum ablam beni taşımaya çalışıyor ama pek de kaldıramıyor onun kadar olmuşum. :)
Muhabbetimiz hoş olsun... :)

Konu güzel :/ Memleketin güzelde bitki örtüsü çok garip :/ Yada ben karadenizli olduğumdan öyle geliyor.
Çok ilginç güzel geldi bana :/ O boş araziler ekili yerler mi ? Yoksa saf toprak mı la anlatsana biraz :/

1 yaşında Hatayda
2 yaşında Artivinde
3 7 arası Ankara
8 Kayseri
9 11 Urfa
12 14 Amasya
14 19 Istanbul

Benim için yok doğup Büyüdüğüm yer:(

Konu güzel :/ Memleketin güzelde bitki örtüsü çok garip :/ Yada ben karadenizli olduğumdan öyle geliyor.
Çok ilginç güzel geldi bana :/ O boş araziler ekili yerler mi ? Yoksa saf toprak mı la anlatsana biraz :/
Yıllar boyu derelerden el yapımı kanallar kazılıp su dolaştırılmış. Suyun değdiği yerler yeşil ve tarım alanına dönüşmüş. Uydudan çok daha iyi görürsün bahçelerin etrafı asmalarla ve derelerden açılan kanallarla belirlenmiştir. Su olduktan sonra çoğu şey yetişir. Tabi orman ve ağaç konusunda Karadeniz kadar değil orası bu konuda farklı bir noktada :) ama vardır yine çoğu şey ve o yeşil alanlar çoğunlukla bahçe ekilip biçilir. :) Biz çok hayvancılıkla uğraşmadığımız için genelde meyve sebze vardı bahçemizde ama saman vs eken de çoktur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık