Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Eustass Kid'in Seviyesi

Kid'in Güncel Seviyesi Ne?

• Kullanılan toplam oy
    119
Kid seviyesi diyoruz da Kid'in seviyesi de tam belli değil. Bize dayanak olacak pek bir şey de görmedik hani. Zoro da yaptıklarıyla aman aman farklı bir yerde değil. Şu an için Kid'in olayı sadece beklentiye dönüştü. Kesin yorum atmamak lazım.:D

Problemim Zoro - Luffy değil. Biz sayıları baz alacaksak en güçlü adama saldıran Crocodile'ı da hesaba katalım. Moriah, Kaido için " ölümsüz bir ordum olsaydı yenebilirdim " diyor. Ciddiye mi almamız lazım? Biri en güçlü adama dalıyor, biri canavar için ordum yüzünden yenildim diyor. Sorsak Mihawk'ın seviyesini çok düşük dersiniz; yonko ile düelloları var Mihawk'ın, kapı gibi ünvanı var. Hadi Mihawk'ı taş patlasa amiral yaparsınız. Ama Crocodile'ı, Moriah'ı nasıl sağkol veya Yk2 görmüyorsak şimdilik Kid'i de Luffy seviyesi göremeyiz. Beklentim var demek ile yonkolara dalmış demek bambaşka şeyler.

Kid, Bm adalarına gider. Bir komutan görür yara verip geri çekilir. Yonkoluk bunun neresinde? Maksimum Cracer'e yüzündeki yarayı vermiş diyelim.
Kid, Shanks'a saldırır. Shanks ekibinden biri kolunu aldı der. Bunların kolay sinirlenmediğini biliyoruz, kim bilir hangi adamı aldı kolunu.
Kid, Kaido'yu görür. İttifakı anında geri çekilir o emir altına girmez, mapusa girer.

Benim de Kid'den beklentim yüksek. Ama yukarıdakileri argüman yapamam. :bilmem:
Law da Kaidou gördü ama dikkate bile alınmadı. Mesele sadece görmek değil ki. Kid'in Luffy'den farklı olarak yaptığı şey NW'de hayatta kalmaya çalışmak. Kalkıp dört Yonkou'nun hükmettiği deniz ile antrenman adalarını bir tutmamalısın bence. Hele hele bu denizlere Haki bile bilmeden girip iki yıl hayatta kalma işini görmezden geliyorsun. Tabi bu süreyi nasıl değerlendirdiğini bilmiyoruz. Ama büyük kanatlar altına girmediğini biliyoruz. Diğer novalar gibi yapabilirdi. Ki Law gibi yapsaydı şuan Kid konuşmuyor olurduk.
-Cracker dediğin adam Luffy ve Kid harici alayını paketleyebilecek güçteydi. Hatta Luffy'nin bu rakibi nasıl geçtiğini biliyoruz. Kaldı ki istediğim şeyi aldım çıktım da diyor.
-Shanks tayfası dediğin gibi baya relax görünüyor. En azından öyle resmedildiler. Acaba Kid ne yaptı da işler kolunu bırakıp gitmeye kadar geldi bilmiyoruz. Kaç kişiyle nasıl bir mücadele oldu bilmiyoruz. Ama Shanks'ın tavuğuna ''kış'' dediğine neredeyse eminiz.
-O ittifak geri çekilmekle kalmayıp Yonkou kanatları altına giriyor. Ve muhtemelen Kaido ile yaşadığı tek taraflı mücadele sonrası mapusa düşüyor. Burada Kid'i kötü gösterecek bir şey yok. Bir benzerini Luffy'de görüyoruz.
Mihawk olayı ise düello dediğimiz şeyin birçok anlama gebe olmasından kaynaklı. Ve her eline kılıç alanın üstüne konmasından da kaynaklı diyebilirim kendi adıma:D
Argümandan çok kıyas düzlemi olarak kullanıyorum ben bu bilgileri. En azından ''Yiğidin kolunu kopar ama hakkını yeme'' demek istiyorum:sapkali:

Son düzenleme:
2 yonko komutanı, bilmem kaç tane shichi indirmiş adamı Kid ile kıyas etmek nedir? Kid kol verirken, Luffy indiriyordu.

Kid seviyesi diyoruz da Kid'in seviyesi de tam belli değil. Bize dayanak olacak pek bir şey de görmedik hani. Zoro da yaptıklarıyla aman aman farklı bir yerde değil. Şu an için Kid'in olayı sadece beklentiye dönüştü. Kesin yorum atmamak lazım.:D
Bunu kastediyorum. Kid'in Kaido'ya yenilmesini kimse eleştirmiyor. Ama övülmesi de garip. Kid'den beklentim yüksek ama savaş içerisinde gelişecektir o da. Kaido görmüş adamım King ne ki mantığıyla Moriah > King diyelim.

Zoro'dan da bir şey göremedik. Ashura'yı şimdi zirvesi olarak görüp bekliyorum. Wano'dan önce Ashura'dan daha gelişmiş bir şey bekliyordum. Sanji'nin Dj tekniği gibi ön ve sürekli teknik bekliyordum da nihai teknik olacak yine.

İkisini de görmemiz lazım bence.

Law da Kaidou gördü ama dikkate bile alınmadı. Mesele sadece görmek değil ki. Kid'in Luffy'den farklı olarak yaptığı şey NW'de hayatta kalmaya çalışmak. Kalkıp dört Yonkou'nun hükmettiği deniz ile antrenman adalarını bir tutmamalısın bence. Hele hele bu denizlere Haki bile bilmeden girip iki yıl hayatta kalma işini görmezden geliyorsun. Tabi bu süreyi nasıl değerlendirdiğini bilmiyoruz. Ama büyük kanatlar altına girmediğini biliyoruz. Diğer novalar gibi yapabilirdi. Ki Law gibi yapsaydı şuan Kid konuşmuyor olurduk.
-Cracker dediğin adam Luffy ve Kid harici alayını paketleyebilecek güçteydi. Hatta Luffy'nin bu rakibi nasıl geçtiğini biliyoruz. Kaldı ki istediğim şeyi aldım çıktım da diyor.
-Shanks tayfası dediğin gibi baya relax görünüyor. En azından öyle resmedildiler. Acaba Kid ne yaptı da işler kolunu bırakıp gitmeye kadar geldi bilmiyoruz. Kaç kişiyle nasıl bir mücadele oldu bilmiyoruz. Ama Shanks'ın tavuğunu ''kış'' dediğine neredeyse eminiz.
-O ittifak geri çekilmekle kalmayıp Yonkou kanatları altına giriyor. Ve muhtemelen Kaido ile yaşadığı tek taraflı mücadele sonrası mapusa düşüyor. Burada Kid'i kötü gösterecek bir şey yok. Bir benzerini Luffy'de görüyoruz.
Mihawk olayı ise düello dediğimiz şeyin birçok anlama gebe olmasından kaynaklı. Ve her eline kılıç alanın üstüne konmasından da kaynaklı diyebilirim kendi adıma:D
Argümandan çok kıyas düzlemi olarak kullanıyorum ben bu bilgileri. En azından ''Yiğidin kolunu kopar ama hakkını yeme'' demek istiyorum:sapkali:
İşte hakkını yemiyorum ama bir belirsizlik var ortada.
- Yeni dünyada eskiden beri denizci üssü de var. Yeni Mf sıfırdan inşa edilmedi de g30 muydu neydi onun yerine kuruluyor. Yeni dünyada da boş yerler vardır illaki.
- Birinin himayesindeki yerler de sürekli donanımlı olmak zorunda değil. Drake mesela Kaido'nun dikkatini çekebilmek için bir kış adasını yerle bir ediyor. Yani büyük büyük adalar ve güçlü insanlar şart değil. Aynı şeye Dressrosa'daki King'in adası da örnek verilebilir.
- Shanks, Ace'in geliş amacının kendi olduğunu düşünmesine rağmen bunu ondan duyacak kadar bekliyor. Kid, muhtemelen sivil veya çöp adamları harcayarak sinirlendirmiş. Kolunu alan komutan da önemli ama beklemek gerek bi.

Kid, Wano'da King'i de alabilir. Bu güce ulaşabilir bence. Ama beklenti kaynağım; h.haki, irade, güzel meyve vs vs. :sapkali:

Tecrübelerine bakıyorum. Bir Tatlı Komutanını yaralamak. Ancak hangisi olduğu geçmiyor. İlk 3 komutana bakıyorum. Kimse Kid'in ismini bile anmıyor. Snack'i yaralamak mı büyük başarı? Snack bile Kid'in ismini anmadı gerçi. Sadece bir yerde ''En Kötü Nesil'' iç geçiriyordu. Sonra Judge ile dövüşmüştü. :/ Hani Big Mom'dan aldığı şeyin bilgisi bile geçmedi doğru düzgün.

Shanks'ın tayfasından birisi kolunu kesmiş. Hangisi olduğu geçmiyor. İki sene öncesine hakkında zaten doğru düzgün bilgi bile yok. Acaba bir shici ile mi dövüştü? Veyahut direk Dünya Hükümetine meydan mı okumuş? Cidden büyük tecrübelere sahipmiş Kid. Şu yaraladığı ve kolunu alan kişilerde açıklansın da altı dolsun. Açıklansa bile sınırlarını zorlayıp kazanmadan nasıl güçlenmiş olarak çıkacak merak ediyorum. :/

Tamam da bir komutanı yaralamak dışında ne yaşamış? Galibiyet mi almış? Hangi komutanı yaralamış? Shanks'ın hangi adamına kolunu kaybetmiş? Dövüşerek güçleniyorsun da komutanı yaralayıp kaçarak güçlenmiyorsun. Luffy ile farkı bu zaten. Kaldı ki daha önce yazdığım gibi hangi komutanı yaraladığı bile belli değil. Big Mom'dan istediği bir şeyi aldı diye hatırlıyorum. Big Mom gibi birisi kafaya bile takmamış. Peşine düşmemiş. Kid bir Katakuri dövüşü gibi dövüşe mi girdi? Veyahut Dof gibi bir dövüşe mi girdi? Nasıl onun yaşadıklarını yaşamış oluyorlar? :D

Antrenman konusuna değinmek istiyorum. Ayrıca fil diye dalga geçiyorsun ama Luffy o adadan ayrılırken bile yenemediği hayvanlar vardı diye anımsıyorum. Gayet güçlüler ve her gün onlarla dövüşüyordu. Nasıl birebir yaşantı olmuyor bunlar? Ayrıca Zoro'nun maymunlar ile antrenman yaptığı bile belli değil. Zaten hepsini yendiğini söylemiyor muydu?
Adamlar savaşçı. Hayatları milletle savaşmakla geçiyor. Vietnam anılarımı patlasın heriflerde sürekli ''kid kid'' diye. Ne yersiz bir kullanım bu?

Lucciyi de 2 yıl aradan sonra 2 kere gördük hiç Luffy demedi. Hem de olay çıkardığı bir adaya gitmesine rağmen. Demek ki iyi dövüşememişler değil mi?

Yorumlara bak yok iki yüzlü yorumlar falan mış da. Asıl objektif olmayan ve haterlık yapan sizsiniz yahu.

Gelmişsiniz Kid'in başarısız girişimleri ile adamı övüyorsunuz. Bal gibi de, görünür de eğer sizin mantığınız ile bakarsak bir numarası yok adamın. Ondan kaç, yok öbürüne kol ver. Ama neden beklenti var bu kadar? Çünkü potansiyeli var değil mi? Yok işte Shiki'ye benziyor, yok h.hakisi var gibi değil mi? İşte bu tarz şeylerden dolayı benim de Kid den beklentim var ama aynı potansiyel ve bir çok şey Zoro için de geçerli onu neden gömüyorsunuz? çok objektif gerçekten offf beee.

Killer dövüşü için bile bilmem kaç takla atıyorsunuz. Her şeyi geçtim; adamın iradesini kırmışlar. Bu bile Killer ve Zoro'yu farklı liglerin adamı yapar. İrade denilen şeyin ne kadar önemli olduğunu özellikle Kata dövüşün de gördük değil mi? Kır hadi Zoro'yu, Kır hadi Luffy'i kırabilir misin? Burada gelmişler; yok ne hale gelmiş de bilmem ne de. Ama insan avcısı diye nam salmış? önüne geleni yine deşmiş. Sanki dövüşmeyi unutmuş adam.

Son olarak da Killer vs Zoro'ya laf edenler gitsin, Luffy'nin dövüşlerine baksın. O zaman bende derim ki; Luffy ve Cracker teke tek dövüşmedi teke tek dövüşseler ne olurdu acabaaa? Ya da Luffy vs Kata da, Brulee falan oralarda olmasa ne olurdu acabaa? Kata kendini mi bıraktı acabaa? Dof vs Luffy de, Law, Dof'a o kadar zarar vermeseydi ne olurdu acaba? Luffy'i G4 süresi bittiğin de taşıyacak kimse olmasa ne olurdu acaba? gibi bir sürü şey söyler Luffy'nin dövüşlerini yok sayarım.

Tamam da bir komutanı yaralamak dışında ne yaşamış? Galibiyet mi almış? Hangi komutanı yaralamış? Shanks'ın hangi adamına kolunu kaybetmiş? Dövüşerek güçleniyorsun da komutanı yaralayıp kaçarak güçlenmiyorsun. Luffy ile farkı bu zaten. Kaldı ki daha önce yazdığım gibi hangi komutanı yaraladığı bile belli değil. Big Mom'dan istediği bir şeyi aldı diye hatırlıyorum. Big Mom gibi birisi kafaya bile takmamış. Peşine düşmemiş. Kid bir Katakuri dövüşü gibi dövüşe mi girdi? Veyahut Dof gibi bir dövüşe mi girdi? Nasıl onun yaşadıklarını yaşamış oluyorlar? :D

Antrenman konusuna değinmek istiyorum. Ayrıca fil diye dalga geçiyorsun ama Luffy o adadan ayrılırken bile yenemediği hayvanlar vardı diye anımsıyorum. Gayet güçlüler ve her gün onlarla dövüşüyordu. Nasıl birebir yaşantı olmuyor bunlar? Ayrıca Zoro'nun maymunlar ile antrenman yaptığı bile belli değil. Zaten hepsini yendiğini söylemiyor muydu?
Problemim Zoro - Luffy değil. Biz sayıları baz alacaksak en güçlü adama saldıran Crocodile'ı da hesaba katalım. Moriah, Kaido için " ölümsüz bir ordum olsaydı yenebilirdim " diyor. Ciddiye mi almamız lazım? Biri en güçlü adama dalıyor, biri canavar için ordum yüzünden yenildim diyor. Sorsak Mihawk'ın seviyesini çok düşük dersiniz; yonko ile düelloları var Mihawk'ın, kapı gibi ünvanı var. Hadi Mihawk'ı taş patlasa amiral yaparsınız. Ama Crocodile'ı, Moriah'ı nasıl sağkol veya Yk2 görmüyorsak şimdilik Kid'i de Luffy seviyesi göremeyiz. Beklentim var demek ile yonkolara dalmış demek bambaşka şeyler.

Kid, Bm adalarına gider. Bir komutan görür yara verip geri çekilir. Yonkoluk bunun neresinde? Maksimum Cracer'e yüzündeki yarayı vermiş diyelim.
Kid, Shanks'a saldırır. Shanks ekibinden biri kolunu aldı der. Bunların kolay sinirlenmediğini biliyoruz, kim bilir hangi adamı aldı kolunu.
Kid, Kaido'yu görür. İttifakı anında geri çekilir o emir altına girmez, mapusa girer.

Benim de Kid'den beklentim yüksek. Ama yukarıdakileri argüman yapamam. :bilmem:
İyi de biz bu adamın tek yaptığının bunlar olduğunu nereden biliyoruz ki?
Kendi diyor, "Merak ettiğiniz başka ne var?" diye.
Bigmom'la olan olayını da Shanks'la olan olayını da gayet sıradan şekilde açıklıyor.
Kaldı ki "Bigmom'ın adasından almak istediğim şeyi, aldım." derken neyi kast ediyor, bunu da düşünmek lazım. Yonkou adası bu, bir şey almak kolay mı?
Kaldı ki aldığı şey çöp olsa bile peşi bırakılmaz. Belli ki ne aldığından haberleri bile yok. Değersiz bir şey de olamaz. Bir yonkou adasına girip, bir tatlı komutanla kapışmaktan bahsediyoruz.

Son düzenleme:
Abı hangısı daha guclu bılmıyorum tartısmaya katılacak kadar bılgı sahıbı degılım ama KID in YENİ DUNYAYA GIRERKEN HAKI BILMEMESI eye dayandırılıyor ben oyle bıseyden bahsedıldıgını hatırlamıyorum. Mesela Law cocuklugundan berı hakı bılıyor belkı Kıde de cocuklugunda bırınden egıtım alıp ogrendı.

Adamlar savaşçı. Hayatları milletle savaşmakla geçiyor. Vietnam anılarımı patlasın heriflerde sürekli ''kid kid'' diye. Ne yersiz bir kullanım bu?

Lucciyi de 2 yıl aradan sonra 2 kere gördük hiç Luffy demedi. Hem de olay çıkardığı bir adaya gitmesine rağmen. Demek ki iyi dövüşememişler değil mi?
Birisinde bir olayı zaten okuyucu olarak görmüşüz, Lucci'nin tekrar anması çok mantıklı olacaktı cidden. Diğerine baktığımız zaman Kid'in ismi geçmesine rağmen bir komutanı yaraladı diye bir geçmedi o arc.

Halbuki Urouge'un bir komutanı yendiği bilgisi geçiyor. Hangi komutanı yaraladı çok merak ediyorum. Hükümetin bile gerçek halini bilmediği Cracker mı? Yoksa herhangi bir yara görmediğimiz Smoothie mi? Katakuri mi? Veyahut Judge'un bile dövüşebildiği Snack mi?

İyi de biz bu adamın tek yaptığının bunşar olduğunu nereden biliyoruz ki?
Kendi diyor, "Merak ettiğiniz başka ne var?" diye.
Bigmom'la olan olayını da SHanks'la olan olayını da gayet sıradan şekilde açıklıyor.
Kaldı ki "Bigmom'ın adasından almak istediğim şeyi, aldım." derken neyi kast ediyor, bunu da düşünmek lazım. Yonkou adası bu, bir şey almak kolay mı?
Kaldı ki aldığı şey çöp olsa bile peşi bırakılmaz. Belli ki ne aldığından haberleri bile yok. Değersiz bir şey de olamaz. Bir yonkou adasına girip, bir tatlı komutanla kapışmaktan bahsediyoruz.

Elimize geçen bilgiler bunlar. Olasılıklar üzerinden gideceksek isek her karaktere uygulamamız gerek bunları. Elimizdeki bilgilere baktığımızda da soru işaretleri var. Hangi Komutanla dövüştü? Yaraladım diyor da kimi yaraladı? Hangi komutanda yara gördük? Birisini yaralamak onu neye göre geliştirecek?

Big Mom gibi bilgi ağı çok geniş olan birisi mi bilmeyecek Kid'in ne aldığını? Big Mom ve Shanks olaylarını sıradan şekilde anlatacak bir çok karakter sayabilirim. O karakterlerin kişiliği ile ilgili bir durum.

Herkeste olduğu gibi benim de Kid karakterinden beklentilerim var. Eskileri düşündüğüm zaman Law'dan da beklentilerim vardı. Kid'in yaptıklarına bakıyorum Shanks'ın adamına kol kaybetmek ve bir komutanı yaralamak? Sırf bunları yaptığı için onu Luffy'ye yakın tutmam. Onları yapacak başka karakterlerde olduğuna inanıyorum. Kid açısından beklentiye girme nedenim verdiği hava ile ilgili. Oda altını doldurmadan da onu direk şu komutanın seviyesindedir diye konuma sokmam. Hele Luffy'den daha tecrübeli ona yakındır veya güçlü demem. Kaldı ki tecrübe olarak Luffy'den sütün değil. Hem zaman atlaması öncesi hem de sonrası Luffy tecrübe konusunda ondan daha sütün. En azından dövüş konusunda durum böyle.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık