Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Eustass Kid'in Seviyesi

Kid'in Güncel Seviyesi Ne?

• Kullanılan toplam oy
    119
Lu
Kid yenidünyayı tam yaşayan tek kişi. Law hem geç gitti hem shicibukai oldu, kız zaten çocuk veya nine olup saklanıyor ve diğerleri yonkoulara katılmış.

2 yıldır savaşan sadece kid var. Apoo falan da yeni katıldı kaido’ya ama hemen boyun bükmelerine bakarsak bu kafayla pek sataşmamışlardır zaten yonkoulara.

Law’dan aşağı değildir. Zoro zaten kid’in sağ kolunu kafası gidikken zor aldı. Ama bi komutan seviyesi beklemeyin kid’den.

Yav tamam luffy gear 4 icat edip beleşten güç aldı. Bu diğer çaylaklardan ne bekliyorsunuz? Luffy komutan aldı diye niye onlar da almak zorunda?

Bi çaylağın 2 yılda komutan seviyesine çıkması saçmaydı. luffy’nin g4 gibi saçma bi power up alma sebebi bu zaten. Luffy’nin normalde 2 yılda çıkacağı seviye g4’süz haliydi. O da law’dan biraz güçlü normalde olması gerektiği gibi(dof karşısında gördük). Kid de o seviyede falandır.

Meyve uyandırdıysa belki cracker’i zırhından çıkmaya zorlayacak veya dof’a uyanış kullandırtacak güçtedir. Böyle ani bi power up almadıysa 2 yılda bi çaylağın komutan ligine çıkması imkansız.
Luffy nin g4 ü neden beleş ve saçma olsun ki anlamadım baska bi ima mı var kaçırdıgım??

Yetenek ve haki bazında komutan seviyelerine çıkması konusunda haklısın ama o eksiklerde başka türlü kapatılabiliyor gördüğümüz üzere.

Konuyu alakasızca kim Zoro'ya getirmiş bir bak bence.
Bu konunun da netlik kazanmasına bir kaç bölüm kaldı, kelepçeden kurtulunca şova başlayacak Kido.
Çok iyimsersin. Bu yamyamlar Luffy ne yaparsa yapsın hala kabul etmiyorlar. Zoro>Luffy diyorlar. Kid tek kolu ile Kaido'yu yense bile Zoro>Kid derler.

Kid kılıç ustalarının antisi çıkarsa eğer bundan dolayı forumda da mangada da çok ekmek yer benden söylemesi.:ehe: Antisi derken öyle başıboş metalleri çekmesini kastetmiyorum.Law kılıçla bölmek için saldıracak Kid yönünü saptıracak mesela dağı taşı boş yere böldürecek şekilde.Bu seviyede meyvede ustalaştıysa önü açık.Biliyorsunuz seride kılıç ustası olmayan kalmadı.:hhh:

Lu

Luffy nin g4 ü neden beleş ve saçma olsun ki anlamadım baska bi ima mı var kaçırdıgım??

Yetenek ve haki bazında komutan seviyelerine çıkması konusunda haklısın ama o eksiklerde başka türlü kapatılabiliyor gördüğümüz üzere.
Tekniği icat edip güç artışı aldı. Antrenman yaptı elbette. Ama bu güç artışını hakiyle ve fiziksel güçle elde etmeye kalksan 3-5 yıl alır belki. G4’e en fazla bikaç hafta çalışmıştır.

Sanji’yi 3-5 saniyede paketleyen, law ve luffy’i ezerek döven dof var. Luffy bu dof’u eze eze dövdü. Ardından dof uyanış açıp denk dövüştü.

Yani sanji, luffy ve law’ı ezen adamı ezecek bi güç verdi gear 4. Güç artışı çok anormal. Sadece tecrübeyle, antrenmanla elde edilmez bu.

Hadi diyelim bu gücü elde ettin. Gear 4 bile komutan seviyesi değildi.
Şuan sanji’nin x drake’le dövüşünü, law’ın hawkinsle dövüşünü görüyoruz. Sanji ve law ezik değil yani. Bunları ezecek adamı ezecek bi gücün üstünde güç mü var kid’de?

Haki, fiziksel güç, sahip olduğun meyve güçleri. Bunları geliştirerek 2 yılda güçlenilmez bu kadar. Yeni bi power up lazım luffy’nin g4’ü gibi.

Kid kılıç ustalarının antisi çıkarsa eğer bundan dolayı forumda da mangada da çok ekmek yer benden söylemesi.:ehe: Antisi derken öyle başıboş metalleri çekmesini kastetmiyorum.Law kılıçla bölmek için saldıracak Kid yönünü saptıracak mesela dağı taşı boş yere böldürecek şekilde.Bu seviyede meyvede ustalaştıysa önü açık.Biliyorsunuz seride kılıç ustası olmayan kalmadı.:hhh:
Room içinde yaptığı saldırıyı yönlendirebileceğini düşünmüyorum. Meyveye özgü bir özellik olduğundan biraz farklı bir şey bence onun bölmeleri. Kidd'in bunu yapabilmesi için arada ciddi bir güç farkı olması gerekir.
Ama Zoro'nunki gibi slashlari yönlendirebilmesi oldukça olası.
Cidden güzel de olurmuş.

Tekniği icat edip güç artışı aldı. Antrenman yaptı elbette. Ama bu güç artışını hakiyle ve fiziksel güçle elde etmeye kalksan 3-5 yıl alır belki. G4’e en fazla bikaç hafta çalışmıştır.

Sanji’yi 3-5 saniyede paketleyen, law ve luffy’i ezerek döven dof var. Luffy bu dof’u eze eze dövdü. Ardından dof uyanış açıp denk dövüştü.

Yani sanji, luffy ve law’ı ezen adamı ezecek bi güç verdi gear 4. Güç artışı çok anormal. Sadece tecrübeyle, antrenmanla elde edilmez bu.

Şuan sanji’nin x drake’le dövüşünü, law’ın hawkinsle dövüşünü görüyoruz. Sanji ve law ezik değil yani. Bunları ezecek adamı ezecek bi gücün üstünde güç mü var kid’de?

Haki, fiziksel güç, sahip olduğun meyve güçleri. Bunları geliştirerek 2 yılda güçlenilmez bu kadar. Yeni bi power up lazım luffy’nin g4’ü gibi.
Yalnız G4 hakisiz çalışan bir teknik değil. Hakiyi çok fazla kullandığını Law söylüyor.

Üsenmemissin acıklamıssın tek tek teşekkürler. Ama hala boş beleş bi güc olduğuna inanmıyorum ama farklı açılardan bakmışız onu farkettim

Yalnız G4 hakisiz çalışan bir teknik değil. Hakiyi çok fazla kullandığını Law söylüyor.
Ayrıyeten unutulan birşey var.Law’un o lafının sadece dressrosa için geçerli olabileceğini hiç düşündünüz mü ?Kafes kapanacağı için süre olduğu için benzini fazla harcıyor orada Luffy.Law durduk yere dikkat çekmez yoksa.Aylardır bunu anlatmaya çalışıyorum dilimde tüy bitti.:S Artık nasıl bir karşıtlıksa...

Tamam? Hakisiz demedim ki. Sadece haki ve fiziksel güç kasarak dof’a şehir turu attıracak seviyeye çıkmak yıllar alır diyorum.

Beleş değil tamam. Antrenmanını yapmak, vücudunu alıştırmak zaman almıştır. Ama luffy buna 2 ay ayırdıysa mesela o 2 aylık sürede g4’e denk bi güç artışı hiçbir çaylak alamaz. Meyve uyanışı bile güçlü değil bu kadar. Hem kata hem dof’un uyanışı g4 kadar güç artışı vermedi.

Uyanışsız halleri g4’süz luffy’i ezerken uyanışlı halleri g4 seviyesinde dövüşüyor (dof dövüşemiyor hatta).

Law’ın room boyutu küçücük alandan nerdeyse koca ada boyuna çıkmış. Haki falan da öğrenmiş. Luffy’e baksan g2 ve g3 artık vücuda zarar vermiyor veya küçültmüyor luffy’i. Luffy’nin alevli g2 teknikleri falan da var. Süpernovaların 2 yılda alacağı normal güç artışı bu. Gear 4 luffy’i ayırdı bunlardan.

O hakiyi çok emme meselesi de zaten abartılan bişey bence. Dof karşısına bitik çıkınca 22 dk sürdü. Kata karşısında yemek yiyip kullanınca 2-3 saat sürdü.

Normalde dövüşlerde tam vururken ya da tam darbe yerken armament yapılır. Sonraki darbeye kadar vücut dinlenir. Luffy gear 4’te armamenti kapatamıyor. Sürekli açık olduğundan yoruluyor.
Hem sürekli zıplaması için bacaklarında haki lazım hem de kollarının sertliğinin gitmemesi lazım. Formu bozulacak yoksa.

Bi de alev efektli haki koyuyor. Katakuri’nin dövüş sonundaki saldırısı gibi. Yani evet çok haki koyuyor ama öyle 2 saatte bitme sebebi değildir bu. Haki miktarı bu kadar ayarlanabiliyor olsa başka karakterler de bi saldırıya süper miktarda haki koyup bitirir hemen dövüşü.

Süper haki koyuyor diye g4 güçlü değildir yani o kadar. O durumda kid de çok koyar diyor bazıları sanırım. Ama luffy g4’te hakiyi kapatmadığındandır bence.

Son düzenleme:
Ayrıyeten unutulan birşey var.Law’un o lafının sadece dressrosa için geçerli olabileceğini hiç düşündünüz mü ?Kafes kapanacağı için süre olduğu için benzini fazla harcıyor orada Luffy.Law durduk yere dikkat çekmez yoksa.Aylardır bunu anlatmaya çalışıyorum dilimde tüy bitti.:S Artık nasıl bir karşıtlıksa...
Bence teknik tam olmadığı için öyleydi.
Bu yüzden G4'ten çıktıktan sonra hakisi bitiyor ve 10 dakika boyunca işlevsiz kalıyor.
Tamamlandığında bu haki bitme sorunu olmayacak ve bu formda istediği kadar kalabilecek.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık