Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Enies Lobby Dövüşleri Hakkında

Karşılaştıkları rakiplere göre güç kıyası yapmak gerçekten çok yanlış. Şöyle düşünelim;

Luffy = 100.
Zoro= 100.

Lucci = 99.
Kaku = 85.

Bu durumda rakipler nasıl Luffy ve Zoro'nun aralarındaki güç durumunu belirleyebilir? Bu tablodan sadece Luffy'nin maksimum gücünü görebiliriz. ( Luffy'nin ayakta bile duramayacak hale gelmesinden anlaşılıyor. Binadan Robin çıkarmıştı. Bazıları da Luffy öncesinde dövüştü demiş. Peki bu dövüşlerde bir handikap aldı mı? Yorgunluk belirtisi gösterdi mi? Bir dayanak yok.) Zoro'nun sınırını belirleyemiyoruz. Zira dövüşten sonra gayet iyiydi. Mr1 dövüşünde düştüğü duruma bile düşmedi. Sonra donanma askerleriyle dövüştü.

Aynı şekilde Sanji'nin de sınırını görmedik. Bu nedenle, bu dövüşlere bakarak Zoro ve Sanji'nin güç seviyelerini anlayamayız.

Zaten senin de yazdığın gibi, bu arcdan sonra çıkan databook'da Zoro'nun Luffy ile olan denkliğine vurgu yapılıyor.

Ve evet bence Lucci neredeyse iki kat daha güçlüydü diğer ikisinden. Hatta sadece dourikisi bile o kadar güçlüyken en azından net iki kat olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü teknikleri bile ayrı bir boyutta diğerlerinden.

Sanji'de Jyabura ve Kaku'yu aynı anda alacak güçtedir büyük ihtimal. Jyabura'ya iki çaktı modu açınca Kaku'ya da hadi üç çaksın bitti olay.
Aynı anda Sanji alamaz o adamları. Ben aynı anda almaktan bahsediyorum. Zoro bile Kaku'ya son tekniğine kadar ciddi zarar veremiyor bile.

Dayanıklık olsun teknik olsun Lucci Kaku ve Jyabura'ya fark atacak güçte.

tek yemiştir Zoro'dan.
:(

Normalde bu cümleden sonra cevap bile verilmez de. Niye hep tek çerçevede değerlendiriyorsunuz olayları. Yazı boyunca lafı Zoro'ya çekmek için hikayenin ve verilerin orasını burasını çekiştirip durmuşsun, var olmayan veriler yaratmışsın, apaçık şeylerden olmayacak çıkarımlar yapmışsın.

Lucci daha meyvesini bile açmadan 4k douriki göstermiş ve Luffy bunu herifin sakladığı tüm tekniklere ve gücünü katlayan, tecrübeli olduğu meyveye rağmen yenmiş. Ama sen gel onun yarısı güçte Kaku'yu yenene kadar ilikleri kurumuş Zoro ile bir tut. Onu tek atmak olarak görmene yorum bile yapamayacağım zaten, saçmalığın bu kadarı fazla gelir. Yahu her şeyi geçtim Zoro bile kendi ağzıyla bu herif hepimizi öldürür diyorken nasıl böyle bir çıkarım yapabiliyorsun? Cidden nasıl yahu?

Bir de şu lafını ettiğin databook verisini bir görelim? Nerede bu databook? Çevirisini kim yapmış? Bu sitede biz yıllarca bir databook verisi yüzünden Sabo asla dönmeyecek dedik, herif dirildi çıkı karşımıza. Dilimiz yandı artık o databooklardan. Gel gelelim canon seride iki kat farklı rakipler veren mangaka ne diye veri kitapçığında bu ikisi eşit desin.

İşte forumda hard fanlık denen şey tam olarak budur.

Aynı anda Sanji alamaz o adamları. Ben aynı anda almaktan bahsediyorum. Zoro bile Kaku'ya son tekniğine kadar ciddi zarar veremiyor bile.
Zoro demiyorum zaten bak ne diyorum Sanji, Sanji'nin Kaku'dan çok az farkla güçsüz olan adamı nasıl iki saniyelik ettiğini hepimiz biliyoruz. Üstelik bir dünya dayak yemişti o dövüşe girmeden önce. Tekniği açıyor iki tane vuruyor hatta yere indiğinde biraz abartmışım diyip dalga geçiyor. O tekniği açan Sanji eminim ki ikisini hadi zorlanarak olsa da yener. İçlerinden birini yenmek adam için çocuk oyuncağıyken ikisini aynı anda yenemez demek bence artniyettir.
@ch3rl0b11n nerde hepimizi öldürür demiş at görelim.

Emek çok iyi ama içerik çok çok kötü olmuş, kusura bakma.

Baştan şu hatayı yapmışsın. Bu adamların dourikisi hesaplanırken meyvelerini kullanmadan, saf kendi fiziksel güçleriyle ele alındılar. Yani orada Lucci'nin meyveli olup olmaması hiçbir şeyi değiştirmedi. Meyvelerin douriki gücüne X diyelim.

Lucci: 4000+X
Kaku: 2200+X/2
Jyabura: 2180+X

Yani farkın kapandığı falan yok. Lucci meyve güçlerini aktif ettiğinde o kapandı dediğin fark tekrar açılıyor. Bir de fark ettiysen Kaku'ya X değil X/2 ekledim. 5 dakikalık meyve tecrübesini kalkıp diğerleriyle mukayese edemeyiz. Komik olurdu bu. Aslında meyve güçleri işin içine girdiğinde fark daha da açılıyor çok net bir şekilde. Zürafa, Leopar falan hiç işin derinliklerine inmeye gerek bile yok. Kimin daha fazla fiziksel gücü var, kimin daha fazla saldırı gücü var gibisinden şeyler tamamen kişisel ve biraz da yanlı çıkarım olmuş.

İşin asıl kısmına gelirsek; Kaku Maku falan Lucci'nin yanında boş adamlar. Ki o Kaku da tek falan yemedi. Köpek gibi savaştılar işte. Baya baya Zoro'dan kan aldı. Neyse işte, hiç matematiksel hesaplara falan girmeye gerek yok. Oda Bilal'e anlatır gibi anlatmış işte aradaki farkı. Lucci'nin gücünü de söylemiş, ağırlığını da göstermiş. O arcta orada olan karakterlerin alayını çok fena bir biçimde hoplatacak güçteydi. (Zoro'sundan tut Sanji'sine kadar, Sanji'sinden tut Kaku'suna kadar)

Sanji o zamanlar da ezikti.Lucci ve Kaku ile diğerleri arasında uçurum vardı.Jyabura meyveyi açınca görürsün diye eziliyor Kaku karşısında.Onlar da uygun rakiplerle eşleştiler.Tabii Lucci daha ayrı bir canavardı.

Olay sırf douriki de değil.Diğerlerine nazaran Lucci ve Kaku nasıl dövüşmesi gerektiğini bilen tam teşkilat dövüşçü adamlar.Jyabura gibi mal değiller.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık