Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] En Vasıfsız Tayfa

En vasıfsız korsan tayfası?

• Kullanılan toplam oy
    290
Sen anlamamaya devam et, ilk mesajında saygısızlığını belli ettin zaten. "Hayır bir de o harla bir ton şey yazmışsın alakalı alakasız konuyla bağlantısını kurmaya üşendim. " Tartışmaya girdiğin adamla şunu yazacak kadar aymaz biri isen niye giriyorsun tartışmaya anlamadım, bu kafayla sen bağlantıları kuramazsın zaten. Karşıdaki kişinin ne anlattığını anlamadan tartışmaya da girme o zaman bir zahmet. Tartışmanın anlamı kalmıyor zaten.
:hhh:
E gene kızdın sen. Anlaşılmıyor olmak bu kadar asabiyet sebebi olmamalı. Hadi oldu diyelim "aymaz, saygısız" gibi ifadeler kullandırtacak kadar kontrolü ele almamalı.
Açıklama yapmak istemiyorsan yapma kardeş, uzun uzun lafı dolandırmanın ne anlamı var?
Hayır soruma da cevap alamadım iyi mi?

:hhh:
E gene kızdın sen. Anlaşılmıyor olmak bu kadar asabiyet sebebi olmamalı. Hadi oldu diyelim "aymaz, saygısız" gibi ifadeler kullandırtacak kadar kontrolü ele almamalı.
Açıklama yapmak istemiyorsan yapma kardeş, uzun uzun lafı dolandırmanın ne anlamı var?
Hayır soruma da cevap alamadım iyi mi?
Bak diyorum ki, senin o gösterdiğin delil aslında hiç bir şeyi kanıtlamıyor. Burada ortaya yorumlama işi girdiği için sağlıklı yorum yapılamaz diyorum. 3 Gün savaşta spesifik bir şeyden bahsetmiyor. WB tayfasında o zamanlar belki bilmediğimiz elemanlarda vardır bilemeyiz ki. Bir sürü yorumlama çeşidi çıkar o 3 günlük savaştan. Senin miço olarak gördüğün buggy'i bende farklı yorumlarım diyorum bunun neresi anlaşılmıyor. WB tayfasını biz bir tek MF arcında gördük o yüzden diyorum ki : "MF arcı dengesizliklerin, tutarsızlıkların zirve yaptığı arc olduğu için o arcı baz alırsak elimizde patlar" O alakasız gibi gördüğün şeyleri o yüzden anlattım. MF arcını ele alacak olursak böyle tutarsızlıklar var bunları ne yapacağız demek istedim. O yüzden WB tayfasını sözde yapılan savaşlara göre değil (3 günlük savaş gibi.. sözde den kastım gösterilmemesi), mevcut savaşlara göre değerlendirmek lazım. MF arcı elimizdeki tek veri olduğu için kısaca şunu demek istiyorum : "MF arcına göre WB tayfası vasıfsızdır." .

En vazıfsızı bepo gibi bir ayının korsan olduğu tayfadır tabi.

Bak diyorum ki, senin o gösterdiğin delil aslında hiç bir şeyi kanıtlamıyor. Burada ortaya yorumlama işi girdiği için sağlıklı yorum yapılamaz diyorum. 3 Gün savaşta spesifik bir şeyden bahsetmiyor. WB tayfasında o zamanlar belki bilmediğimiz elemanlarda vardır bilemeyiz ki. Bir sürü yorumlama çeşidi çıkar o 3 günlük savaştan. Senin miço olarak gördüğün buggy'i bende farklı yorumlarım diyorum bunun neresi anlaşılmıyor. WB tayfasını biz bir tek MF arcında gördük o yüzden diyorum ki : "MF arcı dengesizliklerin, tutarsızlıkların zirve yaptığı arc olduğu için o arcı baz alırsak elimizde patlar" O alakasız gibi gördüğün şeyleri o yüzden anlattım. MF arcını ele alacak olursak böyle tutarsızlıklar var bunları ne yapacağız demek istedim. O yüzden WB tayfasını sözde yapılan savaşlara göre değil (3 günlük savaş gibi.. sözde den kastım gösterilmemesi), mevcut savaşlara göre değerlendirmek lazım. MF arcı elimizdeki tek veri olduğu için kısaca şunu demek istiyorum : "MF arcına göre WB tayfası vasıfsızdır." .

En vazıfsızı bepo gibi bir ayının korsan olduğu tayfadır tabi.
Hem Marineford'a göre yorumlama yapıyorsun hem de Marineford'a bakarsak olmaz diyorsun sonra bu garipliği anlamamam sorun oluyor. İlahi sen de.

De anladım ben seni. Marineford'a bakarsak, öyle olsa böyle olsa deyip Whitebeard tayfası vasıfsızdır diyorsun. Ben de sana diyorum ki;
Bütün dünyayı yöneten Dünya Hükümeti'nin en güçlü kalesine dalıp en büyük güçlerini karşısına geçip ciddi bir savaş çıkardıktan sonra sırf savaşı kaybettiler diye vasıfsız diye tanımladığın bu tayfanın üyelerinin çocukluklarında yetişkin haldeki Roger tayfası ile yenişememiş olmalarını ne diye tanımlarız diye soruyorum.
Ama sen bana cevap vermek yerine Buggy'den dem vuruyorsun. Kardeş banane senin Buggy'yi ne diye yorumladığından" ben tayfadan bahsediyorum farkında mısın? Tek tek her üyesine takılacaksak hüüüü...
Tamam kabul ediyorum yetişkin lafı Buggy ve Shanks'ı kapsamıyor ama olsun benim zaten umursadığım ağır toplar. Evet onlar da savaştaydılar, evet onlar yetişkin değillerdi ama neyse. Tayfanın genelinden bahsediyorum.
Ne Buggy'iymiş yahu. Hayır nesi varmış Buggy'nin, Mihawk'ın kesemediği adam yahu o. :hhh:

Hem Marineford'a göre yorumlama yapıyorsun hem de Marineford'a bakarsak olmaz diyorsun sonra bu garipliği anlamamam sorun oluyor. İlahi sen de.

De anladım ben seni. Marineford'a bakarsak, öyle olsa böyle olsa deyip Whitebeard tayfası vasıfsızdır diyorsun. Ben de sana diyorum ki;
Bütün dünyayı yöneten Dünya Hükümeti'nin en güçlü kalesine dalıp en büyük güçlerini karşısına geçip ciddi bir savaş çıkardıktan sonra sırf savaşı kaybettiler diye vasıfsız diye tanımladığın bu tayfanın üyelerinin çocukluklarında yetişkin haldeki Roger tayfası ile yenişememiş olmalarını ne diye tanımlarız diye soruyorum.
Ama sen bana cevap vermek yerine Buggy'den dem vuruyorsun. Kardeş banane senin Buggy'yi ne diye yorumladığından" ben tayfadan bahsediyorum farkında mısın? Tek tek her üyesine takılacaksak hüüüü...
Tamam kabul ediyorum yetişkin lafı Buggy ve Shanks'ı kapsamıyor ama olsun benim zaten umursadığım ağır toplar. Evet onlar da savaştaydılar, evet onlar yetişkin değillerdi ama neyse. Tayfanın genelinden bahsediyorum.
Ne Buggy'iymiş yahu. Hayır nesi varmış Buggy'nin, Mihawk'ın kesemediği adam yahu o. :hhh:
Marineforda göre yorum yapıyorum çünkü bize gösterilen tek savaş o. WB Tayfasının ayrıntılı savaşı gösterilmemiş diyorum. O 3 günlük savaşı senin gibi yorumlayan birileri var mıdır bilmiyorum ama o savaştan ben hiç bir yorum çıkaramıyorum. Orada WB ile Roger daha ön plandaydı. Tek tek tayfa üyelerini göstermese bile bir tane çarpışma sahnesini gösterseydi. Al çıkarım yaptığın sahne.

Buradan tayfaların güçlü olduğunu çıkarabilirsin ama MF'deki tayfayla karşılaştıramazsın. MF'ye göre yorumluyorum zaten ben. MF'de her şey ortada. Evet kötü yazılmış bir arcdı ama elimizde bu var yoksa şu tek sahnelik şeye bakarak mı tayfa yorumlayacağız. Onu da geçtim ben zaten başında ne dedim: "MF arcında hepsi kenar da zırlıyordu oyaji diye savaşın içinde, içlerinde bir tane lider vasfında biri yok wb dışında onları yönlendirebilecek. " Vasıfsızlık sadece güçle ilgili bir şey değil. Bu adamlar oyaji olmadan bir hiç gibi davrandı MF'de. Sen WB'nin genç halindeki tayfasından söz edip MF'yi görmezden geliyorsun. Bende WB'nin genç halindeki tayfasını görmediğimiz için yorum yaparken o tayfaya göre yorumlamıyorum. Genel bir kanıdan bahsediyorsun sen. Roger ile çarpışan tayfa tabiki de güçsüz olması imkansız bir şey. Ama bak altını çiziyorum ben varsayımlarla yorumlamak istemiyorum. MF'de gösterilen WB tayfası net çöptür. Neyse daha da uzatmayacağım bakış açılarımız farklı.

Oyumu da güncelleyeyim. Kalp korsanları kesinlikle en vasıfsız tayfalardan. Law tek başına denize açılsa buralara kadar gelebilirdi aslında. Tayfa kurmasına gerek yokmuş :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık