Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] En Vasıfsız Tayfa

En vasıfsız korsan tayfası?

• Kullanılan toplam oy
    290
Kabak gibi delil dediğinde göstersene bana WB tayfasının bir tane çarpışmasını :D Roger tarafında Buggy var biliyorsun değil mi. O zaman buggy nedir sorusu çıkıyor, nere koyacağız bu elemanı. Daha meyve bile yememiş düşün artık.
Çarpışmasını görmemiş olmamız çarpışmadıkları anlamına gelmiyor değil mi? Mangaka net bir şekilde diyor ki çarpıştılar ve yenişemediler. Bu bize aahip oldukları vasfın düzeyi hakkında az çok bilgi verir. Uzun uzub yorum yapamayız belki ama kesin ya da kesine yakın birkaç şey diyebiliriz.
Ve Roger tayfasında Buggy varsa ne olmuş? Miço'ydu işte. Neden Buggy'ye bu kadar taktın ki?

Yok bilmiyorum saysana kimler vardı. Birisi 1 amiral tekmeledi sonra perte çıktı, diğeri amiralden kan aldı diye öve öve bitiremediniz, yine aynı adam dofun eşşeği oldu. Yani MF arcını yorumlayacaksam WB tayfası vasıfsızın önde gidenidir. Oyaji demekten başka bir şey yapmadılar. Marco 2,3 hareket gösterir wanoda sonra bak gördünmü dersiniz :D gösterilene bakacaz hayali yorum yaparsak WB'nin ünvanını tartışma konusu yapmaya da gerek yoktu o zaman.

Göstersene manga sayfasından kapıştıklarını. Anca hayali güç sıralaması yapıyonuz kafadan, ortada çizilmiş bir şey yok. O atacağın sayfada WB korsanları ile Roger korsanları 3 gün dövüştü gibi üstü kapalı bir anlatım var. Neyini yorumlayalım bunun. İçlerinde buggy de vardı, biz şimdi buggyi adam yerine mi koyalım orada ki savaşa göre. Gösterilene göre WB korsanları çöp bile değildir. İlerideki FB lerden bahsetmiyorum. MF savaşında WB haki bile kullanmıyor, daha doğrusu kimse kullanmıyor. Bir tek luffy'nin bir haki patlaması var bir de aka'ya saldıran vista ile marco'nun haki kullandığı bilgisi sakazuki tarafından dillendiriliyor. Ama atar yapan croco haki bilmeyen luffy'den korkuyor, hani varsayılıyor ya croco'nun haki bilmemesi imkansız diye. İşte buna istinaden diyorum ki MF arcına göre orada gösterilen performansları şimdiki güç skalasına göre yorumlamak saçma. MF'de her şey eksik verildi. O yüzden WB'nin tayfası bir BM tayfası kadar etmez gözümde. Çünkü BM Korsanlarının neler yapabileceğini tam görme şansı elde ettik. Ama ileride WB tayfasını görürsek e.oda kesin güçlü gösterecek bize. Maksat bizimkilere yardım. Wanoda marconun geleceği kesin gibi zaten şovunu yaptıracaktır e.oda. Ama bu mf arcında vasıfsız olduğunu değiştirmiyor. Vasıfsızlık deyince illa güçsüz olacağı anlamına gelmiyor. MF arcında hepsi kenar da zırlıyordu oyaji diye savaşın içinde, içlerinde bir tane lider vasfında biri yok wb dışında onları yönlendirebilecek. WB korsanları içinde bir lider vasfına sahip olan da teach ki aralarından sıyrılıp kendi yoldaşlarından birini öldürüp sonra da elini kolunu sallaya sallaya tayfa toplamaya çıkmış. WB'nin belli bir amacı da yoktu zaten. O yüzden tayfası da hırslı değil. Roger'a kk olmakla ilgilenmiyorum diyor. Tek istediği aile. Kendisine bağlı böyle bir tayfası varken kaptanları zor durumdayken karar alabilecek soğukkanlılıkta bir tane liderleri olmayınca vasıfsız bir tayfa çıkıyor haliyle. WB'yi severim ama tayfası ezilmiştir, WB'nin gölgesinde.
Hacı biraz atarlı giriş yaptım kusura bakma.Mümkünse birbirimize laf sokmadan devam edelim.

Bak düşmanları sayıyorum.
-Akainu
-Kizaru
-Kuzan
-Garp (Amiral seviyesi)
-Sengoku
-Savaş Lordları
-Amiral altı rütbeler(Koramiral fln hepsi)

Daha var aslında birkaç kadın karakter.Ordan canlı çıkmak epey sıkıntı yani. :)

Çarpışmasını görmemiş olmamız çarpışmadıkları anlamına gelmiyor değil mi? Mangaka net bir şekilde diyor ki çarpıştılar ve yenişemediler. Bu bize aahip oldukları vasfın düzeyi hakkında az çok bilgi verir. Uzun uzub yorum yapamayız belki ama kesin ya da kesine yakın birkaç şey diyebiliriz.
Ve Roger tayfasında Buggy varsa ne olmuş? Miço'ydu işte. Neden Buggy'ye bu kadar taktın ki?
Şimdi işine gelmeyerek yorumlayan kimmiş ? Hayali yorumluyorsun kafandan. 3 gün savaşmaları bir şeyi değiştirmez. Buggy'e niye taktığım belli, miço diyerek geçiştiremezsin. Bu nasıl bir vasıfdır ki savaştan muaf tutuluyor :hhh:. İstediğin gibi yorumlarsın o 3 günlük savaş sahnesini. Nasıl ki küçüklük halleri ile roger tayfasına kafa tutuyor diyebilecek seviyede görüyorsan ben de aynısını buggy için diyebilirim. Yani orada tüm wb tayfasını bir çıkar kimler var kimler yok sana hak vereceğim ama böyle hayali yorumladığın sürece bir yere varamayız.

Hacı biraz atarlı giriş yaptım kusura bakma.Mümkünse birbirimize laf sokmadan devam edelim.

Bak düşmanları sayıyorum.
-Akainu
-Kizaru
-Kuzan
-Garp (Amiral seviyesi)
-Sengoku
-Savaş Lordları
-Amiral altı rütbeler(Koramiral fln hepsi)

Daha var aslında birkaç kadın karakter.Ordan canlı çıkmak epey sıkıntı yani. :)
Yok sıkıntı yok :) şimdi tek tek kimin kimle dövüştüğüne girmeyeceğim ama şunu düşün. Mesela Akainu WB tayfası ile nasıl bir savaşa girdi veya Kizaru, Kuzan, Garp... Demek istediğim WB korsanlarının bu üst seviyedeki kişilerle savaşlarından bir kesit yapsak elle tutulur bir şey olmadığını görürdük. Örneğin Kizaru direk WB'ye dalarken 'Krala öyle kolay ulaşamazsın diyor' ve kizaruya tekme atıyor. Belki o tekme sahnesi ileride bir yerdedir ama Kizaru hatırladığım kadarıyla marcodan sadece bir tekme yiyor :D Aynı şekilde Kuzan Jozu'dan bir omuz darbesi yiyor gibi böyle çok küçük şeyler var. Amirale o tekme ve omuz darbesini vurmak kolay bir şey değil tabi ama buradan nasıl bir güç kıstası çıkarılabilir bilmiyorum. MF'de bize gösterilen savaşlar hep kesik kesik. Bu saydığın isimler zaten zirve isimler ona diyecek bir şey yok ama hepsi bir kenarda bekliyor savaşmıyor gibi. Savaş lordları ne yaptı mesela. Doffy devin bacağını kesti, mihawk kendi gücünü kanıtlamak için bir slash atayım dedi sonra luffye saldırmaya başladı sonrasında vista ile mangada geçene göre bir kere kılıç tokuşturuyorlar, hancock denizcilere saldırıyor zaten :D yani ortada savaş lordları var ama ne yaptıkları belli değil :D Sengoku idam yerinde bekliyor, garp da keza öyle, garpın tek icraat wb tayfasından marcoya yumruk vurmak oldu. Yani büyük güçler var denizciler tarafında eyvallah ama ortada gösterdikleri bir efor yok. Zaten ciddiye aldıklarında komutanlar bir bir düşmeye başladı. Tüm WB tayfası luffy'e yardım ederken akainu hepsinin içinden geçecekti nerdeyse. İşin özeti olayları giriş,gelişme, sonuç olarak özetlersek. WB tayfası MF arcına giriş olarak iyiydi ama gelişme ve sonuç çok kötüydü.

Şimdi işine gelmeyerek yorumlayan kimmiş ? Hayali yorumluyorsun kafandan. 3 gün savaşmaları bir şeyi değiştirmez. Buggy'e niye taktığım belli, miço diyerek geçiştiremezsin. Bu nasıl bir vasıfdır ki savaştan muaf tutuluyor :hhh:. İstediğin gibi yorumlarsın o 3 günlük savaş sahnesini. Nasıl ki küçüklük halleri ile roger tayfasına kafa tutuyor diyebilecek seviyede görüyorsan ben de aynısını buggy için diyebilirim. Yani orada tüm wb tayfasını bir çıkar kimler var kimler yok sana hak vereceğim ama böyle hayali yorumladığın sürece bir yere varamayız.

Yok sıkıntı yok :) şimdi tek tek kimin kimle dövüştüğüne girmeyeceğim ama şunu düşün. Mesela Akainu WB tayfası ile nasıl bir savaşa girdi veya Kizaru, Kuzan, Garp... Demek istediğim WB korsanlarının bu üst seviyedeki kişilerle savaşlarından bir kesit yapsak elle tutulur bir şey olmadığını görürdük. Örneğin Kizaru direk WB'ye dalarken 'Krala öyle kolay ulaşamazsın diyor' ve kizaruya tekme atıyor. Belki o tekme sahnesi ileride bir yerdedir ama Kizaru hatırladığım kadarıyla marcodan sadece bir tekme yiyor :D Aynı şekilde Kuzan Jozu'dan bir omuz darbesi yiyor gibi böyle çok küçük şeyler var. Amirale o tekme ve omuz darbesini vurmak kolay bir şey değil tabi ama buradan nasıl bir güç kıstası çıkarılabilir bilmiyorum. MF'de bize gösterilen savaşlar hep kesik kesik. Bu saydığın isimler zaten zirve isimler ona diyecek bir şey yok ama hepsi bir kenarda bekliyor savaşmıyor gibi. Savaş lordları ne yaptı mesela. Doffy devin bacağını kesti, mihawk kendi gücünü kanıtlamak için bir slash atayım dedi sonra luffye saldırmaya başladı sonrasında vista ile mangada geçene göre bir kere kılıç tokuşturuyorlar, hancock denizcilere saldırıyor zaten :D yani ortada savaş lordları var ama ne yaptıkları belli değil :D Sengoku idam yerinde bekliyor, garp da keza öyle, garpın tek icraat wb tayfasından marcoya yumruk vurmak oldu. Yani büyük güçler var denizciler tarafında eyvallah ama ortada gösterdikleri bir efor yok. Zaten ciddiye aldıklarında komutanlar bir bir düşmeye başladı. Tüm WB tayfası luffy'e yardım ederken akainu hepsinin içinden geçecekti nerdeyse. İşin özeti olayları giriş,gelişme, sonuç olarak özetlersek. WB tayfası MF arcına giriş olarak iyiydi ama gelişme ve sonuç çok kötüydü.
Aynen katılıyorum zaten ama vasıfsız olmadığını belirtmek istedim.Hadi vasıfsız olsa bile Law'ın tayfası var yav. :D

Şu başlığı gördükçe aklıma ayı geliyor ve bi gülme tutuyor. Bi kişi gidip Law'ın adamlarına siz niye korsan olmuştunuz diye sormamış mı yahu? Adamların özellikleri:
1 - Kaptanının en önemli gayesini gerçekleştirmesinde 1 gram paylarının bulunmaması
2 - Yakalanıp, işkence görüp planları tehlikeye atma
Adamlar negatif çıkarımlı
Denizaltı var ya onun için lazımlar motor dairesinde çalıştıracak adam gerek.Ayda bir eleman değiştiriyor giydiriyor tulumları.Tulumlar niye var başka.Maaşlı çalışanlara sahip Law. :D Arada tazminatlarını verip yolluyor Jean Bart gibi babayiğitleri alıyor.

Şu başlığı gördükçe aklıma ayı geliyor ve bi gülme tutuyor. Bi kişi gidip Law'ın adamlarına siz niye korsan olmuştunuz diye sormamış mı yahu? Adamların özellikleri:
1 - Kaptanının en önemli gayesini gerçekleştirmesinde 1 gram paylarının bulunmaması
2 - Yakalanıp, işkence görüp planları tehlikeye atma
Adamlar negatif çıkarımlı
Adamlar tabancayla bir iki tane ben de sıkıyım bile demiyor yav. Law'ın alın terini temiz bezle silmek dışında vasıfları yok. Bepo desen tatlı bile değil.

Ben var ya seni cidden anlamıyorum hea. Anlayan varsa da saygım sonsuz. Buggy'yi savaştan muaf tuttuğum nerede geçiyor? Dahası niye tutayım? Adam tayfanın üyesi. Miçolar savaşa giremez dedik de benim mi haberim yok.
Ben Buggy'ye niye bu kadar takıksın onu soruyorum. Hayır Buggy, Roger tayfasında olunca ne oluyor?

İşine gelmeyerek yorumlama kısmını da neye dayandırdığını anlamadım. Ne hayalinden bahsediyorsun. E biz mangada bunların tuvalete gittiklerini de görmüyoruz, insani faaliyet gösterdiklerini söylemem hayali yorumlama mı oluyor yani?
Oden ve Toki'nin çok yakın sahnelerini görmedik. Şimdi ben Momonosuke ve Hiyori'den dolayı aralarında nasıl bir yakınlık geçtiğine dair konuşsam hayali yorumlama mı yapmış olacam.

3 gün savaşmaları bir şey değiştirmez demişsin de zaten değişmesini istediğimiz de bir şey yok. Biz sadece tayfaların vasıfları hakkında konuşuyoruz. Bu bir yorumlamadır bak ama hayali falan değildir çünkü istediğin delili veriyor.

Ben var ya seni cidden anlamıyorum hea. Anlayan varsa da saygım sonsuz. Buggy'yi savaştan muaf tuttuğum nerede geçiyor? Dahası niye tutayım? Adam tayfanın üyesi. Miçolar savaşa giremez dedik de benim mi haberim yok.
Ben Buggy'ye niye bu kadar takıksın onu soruyorum. Hayır Buggy, Roger tayfasında olunca ne oluyor?

İşine gelmeyerek yorumlama kısmını da neye dayandırdığını anlamadım. Ne hayalinden bahsediyorsun. E biz mangada bunların tuvalete gittiklerini de görmüyoruz, insani faaliyet gösterdiklerini söylemem hayali yorumlama mı oluyor yani?
Oden ve Toki'nin çok yakın sahnelerini görmedik. Şimdi ben Momonosuke ve Hiyori'den dolayı aralarında nasıl bir yakınlık geçtiğine dair konuşsam hayali yorumlama mı yapmış olacam.

3 gün savaşmaları bir şey değiştirmez demişsin de zaten değişmesini istediğimiz de bir şey yok. Biz sadece tayfaların vasıfları hakkında konuşuyoruz. Bu bir yorumlamadır bak ama hayali falan değildir çünkü istediğin delili veriyor.
Sen anlamamaya devam et, ilk mesajında saygısızlığını belli ettin zaten. "Hayır bir de o harla bir ton şey yazmışsın alakalı alakasız konuyla bağlantısını kurmaya üşendim. " Tartışmaya girdiğin adamla şunu yazacak kadar aymaz biri isen niye giriyorsun tartışmaya anlamadım, bu kafayla sen bağlantıları kuramazsın zaten. Karşıdaki kişinin ne anlattığını anlamadan tartışmaya da girme o zaman bir zahmet. Tartışmanın anlamı kalmıyor zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık