Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Vasıfsız Naruto Karakterleri

Sizce Hangileri?

• Kullanılan toplam oy
    229
Sen kendi laflarına bak önce. Ayrıca bana kanıtla her hangi bir gezegen atıldığını ve senin abartı yapmadığını. Kanıtla.

Kaldı ki sen "Neji ile aynı yıl eğitim alan insanlar" dedin. Naruto ve Sasuke demedin. Hala gezegen atan Kibayı bekliyorum. Lütfen kanıtlar mısın kardeşim ? Ya da safsata yaptığını kabul et.

Serinin başında hem Naruto hem Sasuke'nin ekran süresi daha fazla . Ve narutodaki potansiyelin aşırı olduğunu defalarca söylediler. Sasuke'nin nasıl bir dahi olduğu da defalarca söylendi. Neji hatta yenildi Naruto'ya nasıl naruto ve sasuke .. Nejiden geride kalmış övgü ve başarı konusunda ? NEyin butthurt'u bu anlamadım ama kendince yazıp çizip kendin oynuyorsun seride olanlarla alakası yok.

Gezegen mi fırlamış orada ? Kaldı ki Naruto ve Sasuke çoook özel vakalar.

Kakashi'den eğitim aldılar
Sonra Sanninlerden Eğitim aldılar
Sonra Killer Bee'den biri, Itachi'den biri eğitim aldı.

NAruto senjutsu, Sasuke dojutsu öğrendiN

Naruto kuramayı kullandı, Sasuke Susanosunu
İkisi de Rikudo senninden güç aldı
İkisi de Rikudo Sennin'in oğullarının reenkarneleri

Neji bunlara nasıl yanıt versin ? Kusura bakma da bu niye Nejiyi balon yapsın. Konoha 11'inin alayı Naruto ve Sasuke gibiymiş de bir Neji geride kalmış olsa anlarım. Nasıl bir kuyruk acın varsa artık :D :D

Ayrıca ne zamandan beri dahilik = güç oldu.

Kakashi, 4. Raikage'nin binlerce katı daha dahi bir adamdı. Çocukken bile. Hadi yensin bakalım :D

Senden garip hareket yok meraklanma.

Neji, Lee olayına gelince. Savaş Arkında bile Lee rüyalar alemine gidince Naruto ve Neji'yi yendiğinin rüyasını görüyor. Hatta zaman atlaması sonrası KAzekage'yi kurtarma arkında Neji'yi hala geçemediğini söylüyor. 6 Kapı Açabilen Lee, hala Neji'yi yenememiş. Neji kendi jenerasyonun da genin iken direkt jonin olan tek adam.

Bunun tarihte olduğu tek kişi Hiruzen.

Neji bu arada babası çok genç yaşta öldüğünden ve de alt aileden olduğundan kimse bununla ilgilenmiyor ve de eğitmiyor. Her şeyi uzaktan izleyerek, deneyip yanılarak kendi öğreniyor. Naruto dövüşünde Neji Kaiten yapınca Hiashi ayağa kalkıyor bu çocuk bunu nasıl yapıyor diye. Her gün Hİashi tarafından eğitilen Hinata savaş arkında hala kaiten yapamıyordu.

Neji genin iken 64 vuruş yaparken. Hinata savaş arkında 32 vuruşu nefes nefese anca yapabilmişti.

Neji, Hinatayı öldürecek sahaya olaya müdahale etmek için 4 Lider Jonin iniyor.

Neji'nin Naruto, Sasuke, Sakura kadar iyi eğitmenleri olmadı. Gaara ve Naruto gibi bijuusu ya da babadan kalma güçleri yoktu. Naruto ve Sasuke gibi birilerinin reenkarnesi değildi.

Bu isimlerin ardından da jenerasyonunun en güçlüsüydü zaten. Databooklarda da böyle geçiyor. 16 yaşında bu seviyede biri nasıl vasıfsız ? 6 Kapıya yenilmiyor :D

Sırf sen hater'ısın diye karakter vasıfsız olmuyor işte. Yaylan şimdi. Başkaları kiminle dalga geçer bilemem de :D Ben sendeki bu saçma söylemlerle daha çok geçerim o kesin :D :D

Yazar dikkatini tamamıyla uchiha ve sharingan'a yönlendirdiyse bunda Neji ya da Lee ya da diğer Konoha 11 üyelerinin suçu ne ki :D En vasıfsızları diyebileceğimiz tenten bile eline sağlam bir silah geçince neler yapabileceğini gösterdi savaş arkında. Boş boş konuşup, abartarak gerçekleri çarpıtmışsın bunun da adına mizah demişsin .... Sonra da hadden bahsediyor. Klasik boomer.
Şimdi birimizin butt'ında herhangi bir hurt varsa kusura bakma ama bu hurt sende olmalı ki argoyu ağzından bir türlü düşürememişsin. Senin butt'ına fire eyletmişim ki düzgün konuşmayı beceremiyorsun.

Neyse gel gelelim konuşmanın ana konusuna.

Neji neden bir balondu? Ve neden bunla dalga geçiyorum.

Neji sürekli dahi olmasıyla öne çıkan bir karakterdi. Serinin başından sonuna kadar da bu söylem devam etti. Senin dediğin gibi 34 değil 64'lü Beyblade oluyormuş Neji bey ve bu çok güçlüymüş. Bütün bir Konoha öğrenci grubu arasında hype'ına karşılık en az iş yapanlardan biriydi bu çocuk. Sürekli övülen gözü ise röntgencilikten öte gitmedi.

He tabi ki bu karakteri Naruto ve Sasuke ile kıyaslamak pek doğru değil, reenkarne olayından dolayı (Yoksa Neji'nin nasıl dayak yediğini hepimiz biliyoruz).

Bu adamın serinin başında yapılan övgülerini, dahiliğini sadece Beyblade olabilmek için harcaması ki ileride görüyoruz ki aşağıladığı Lee'deki potansiyel çok çok daha yüksekmiş.

Ayrıca babadan gelme güçleri yokmuş falan diyorsun puhahahahaha lan adam Byakugan Byakugan diye gezdi seri boyunca nasıl doğuştan gelen güçleri yok? (Bu güçleri kullanarak savaştığı Naruto tarafından madara edildiydi)

Bak mesela sen bile orada uzun uzun yazmışsın Neji şöyle Kaiten yaptı böyle 64'ledi falan diye. Sorun bu zaten bunca hype'ın hiçbir sonuca varmaması? Neji bu kadar şaşırılarak bakılan dahi bir karakterken tek Akatsuki alamayacağını hepimiz biliyoruz. Benim de problemim bu. Hani insan gider der ki ya şu dövüşü de ben yapayım, şu düşmanı da ben indireyim (yapamaz da) hani yok abi görmüyoruz.

İster screen time de ister başka bir şey de bu adam aldığı övgülerin altında ezilmiş bir adam .s Tam bir balon yani ve sen o balonun ne güzel şişirildiğinden bahsediyorsun bana ahhah

He bi de Kiba meselesi var, senin sorduğun. O konuda şöyle kimse Kiba'ya tanrı, 64'lü Beyblade vs demediği için onunla kıyalsamıyorum. Benim amacım Neji'yi güçsüz göstermek değil, balon olduğunu söylemek .d

Şimdi birimizin butt'ında herhangi bir hurt varsa kusura bakma ama bu hurt sende olmalı ki argoyu ağzından bir türlü düşürememişsin. Senin butt'ına fire eyletmişim ki düzgün konuşmayı beceremiyorsun.
Boş yapma da kanıt sun. Benden öğrendiğin laflarla da bana bir hava yapabildiğini sanma. Sevimli denemeler bunlar. Sen bu kadar bol keseden sıkarak mesaj atarsan ancak argoyu hak edersin. Düzgün yorum yapsan düzgün bir üslup görürdün.

Neji sürekli dahi olmasıyla öne çıkan bir karakterdi.
Sürekli dediğin 1 arkın ilk 5-10 bölümü falan :D :D 1. Iskan

Serinin başından sonuna kadar da bu söylem devam etti.
Serinin sonunda 1 kere söyleniyor sadece onu da şaka amaçlı Neji ölürken diyor. 2. Iskan.

Bütün bir Konoha öğrenci grubu arasında hype'ına karşılık en az iş yapanlardan biriydi bu çocuk.
Bunun sebebi çocuk değil, yazarın yeterli aksiyona sokmaması. Birinin balon olması için bir işe koşulması ancak o işin altından kalkamaması gerekir. Neji için durum bu değil. Shikamaru gibi Akatsuki üyesimi dövdürttüler adama ? 3. Iskan

Senin dediğin gibi 34 değil 64'lü Beyblade oluyormuş Neji bey ve bu çok güçlüymüş.
Gene o alaycı tavır. Sonra da neden argo diyor. Ciddi olabileceksen ciddiye alınırsın. Benim "çok güçlü" dediğim yeri bul ve bana at bir de lütfen. İşin gücün kendine göre şekilendirmek lafları. 4. Iskan

Sürekli övülen gözü ise röntgencilikten öte gitmedi.
Gene abartı bir yerme hareketi :D 5. Iskan Hala kanıtlar göremiyorum.

He tabi ki bu karakteri Naruto ve Sasuke ile kıyaslamak pek doğru değil,
Neden yaptın o vakit ? 6. Iskan

Bu adamın serinin başında yapılan övgülerini, dahiliğini sadece Beyblade olabilmek için harcaması ki ileride görüyoruz ki aşağıladığı Lee'deki potansiyel çok çok daha yüksekmiş.
Gene kendi kafandaki kurgunun dışa vurumu. Hala seride geçen net bir bilgiden bahsedilmiyor. 7. Iskan

Byakugan Byakugan diye gezdi seri boyunca nasıl doğuştan gelen güçleri yok?
Byakugan diğer klanların kendi çocuklarına verdiği güçlerden çok öte, onu hayata 3-0 önde başlatacak cinsten bir şey değil ki ? Hele de ona nasıl kullanacağını kimse öğretmez herkes dışlarken.

8. Iskan... Hala gezegen atan Kiba'yı bekliyorum.

Sorun bu zaten bunca hype'ın hiçbir sonuca varmaması?
Dostum sen önce terimleri öğrenmelisin. Benim o yazdığım kaitendir, 64 Vuruştur falan "Hype" değil. Hype bir kişinin henüz yapmadığı ancak yapabileceği şeylerin önceden abartılı bir şekilde "foreshadow" edilmesidir. Benim verdiğim şeyler ise "feat" yani adamın zaten yaptığı şeyler. Bu çocuk hiç bir eğitim almadan, kimseden öğrenmeden sağda solda gizlice izleyerek klanının elit tekniklerini 12 yaşında yapabiliyorsa Dahidir zaten. Bu hype değil. Bu gerçek. Bu zaten olmuş, zaten kanıtlanmış. Seride şöyle bir kural mı geçti; "Her kimki Hyuuga klanının dahisi olsun. O kişi muhakkak ki dağları ikiye bölsün, nehirleri tersine akıtsın". Var mı böyle bir şey ? Yok. Adamın dahiliği, bir şeyi daha doğru dürüst eğitimi alamadan kapması. Naruto evreninde dahilik güç için değil çabuk öğrenmek ve çok fazla şeyi öğrenmek için söylenilmiştir.

Misal Jiraiya, orochimaru'ya"Sasuke gibi bir dahiyi ne yapayım. O zaten ne desem anında kapar. Esas cevher Naruto gibi , iradesi olan kalın kafalılarda" diyor. Nitekim dahi=/= Güç değil. Nitekim Neji güçsüz olduğu için bu onun dahiliğinden bir şey almaz. Nitekim dahiliğinden bir şey alınmadığı için bu da onun dahiliğini balon yapmaz.

Algılayabildin mi ? Erdi mi kafan ? İyi güzel devam. 9. Iskan

Neji bu kadar şaşırılarak bakılan dahi bir karakterken tek Akatsuki alamayacağını hepimiz biliyoruz.
Dahi = Akatsuki Katili diye bir tabir vardı da biz mi kaçırdık ? Kaldı ki Shippuden başı Sakura ve Shikamaru nasıl doğru şartlar, yardımlar ve hazırlıklar altında Akatsukili alabildiyse Neji de alırdı. No problem.

10. Iskan

Benim de problemim bu.
Bir problemin var onu anladım zaten. Ancak sen olayı yanlış anlamışsın.

Hani insan gider der ki ya şu dövüşü de ben yapayım, şu düşmanı da ben indireyim (yapamaz da) hani yok abi görmüyoruz.
Naruto evreninde böyle kaç tane karakter var lan ? "Şu dövüşü yapacağım hadi bye" :D Var mı böyle bişi ? Kaldı ki bir karakterin bir dövüşe katılması için önce yazarın o karakteri çizmesi gerek. Adamın ekran süresi az ise bu niye onun suçu ?

Kakashi'nin babasının da hiç bir dövüşünü görmedik, hiç "Şununla dövüşecem aga" dediğini duymadık .Bu da mı balon ? Adama en az sannin seviyesi dedi koca Hokage ? Ne yapalım çöpe mi atalım şimdi ? Böyle abuk bir mantığın var aga. Kusura bakma.

11. Iska

bu adam aldığı övgülerin altında ezilmiş bir adam
Bak canım.

Adamın aldığı övgüler,"potansiyeli" ve de "dahilik" üzerine.

6 Kapı Lee hala yenemiyor.

Konoha 11'inde Jonin olan tek kişi.

3 Element Biliyor

Byakugan ve Juuken tekniklerinde klanın liderine denk (hiç bir ileri eğitim almadan)

Herif daha 17 yaşında 11 tane A seviye 2 tane S seviye görev yapmış. Ki Kazekage kurtarma görevinden sonra sadece tek bir resmi görevde bulundu onun da lideri Gai idi kendi değil.

A ve S seviye görev ne demek biliyor musun?
7. Takım, Marangoz Tazuna amcaya eskortluk etme görevi aldıklarında görev C seviye idi. Şeytan KArdeşler bunlara saldırınca KAkashi "bu en az B seviye dedi". Naruto ve Sakura ölümle burun buruna geldi.

Sonra Zabuza ile karşılaşınca da A seviye bir görev bu dediler Ve Kakashi gibi bir adam. A seviye görevde neredeyse öldürülüyordu.

Hah Neji öyle 11 tane görev yapmış. Üstüne de 2 tane S seviye yapmış. Daha 17 yaşında.13 yaşınad Jonin oluyor 13 ila 17 yaşları arası 4 yıla 11A 2S sığdırıyor.

Neji'nin Hocası Gai ise 11 yaşında Chunnin oluyor. 11 ile 32 yaş arası 21 yıl boyunca 199 A-Sınıfı 23 S sınıfı görev yapıyor. Bilmem anlayabildin mi ? Ve bu adamda kapılar gibi hayvani bir güç var.

Neji zaten övgülerden ibaret değil, o övgüler gerçek olmuş bile. Seri sonunda güç seviyesi çok afaki bir noktaya gelmesi neji'nin suçu değil. Neji 16-17 yaşında taze bir Jonin için yeterince özel, yeterince güçlü. Bir şeyin altında kaldığı yok. Tek sorun yazarın adamı rafa kaldırması.

Bir şeyin altında kalmak için önce bir yükün altına girmelisin. Neji bir yükün altına girip de o yükün altında kaldığı olmadı ki. Gai, Kisame ile dövüşürken 3 Kisame klonunu birden yok edip. Lee ile Tenten'i boğulmaktan Neji kurtardı. Orada bile Lee ile arasındaki fark çok nevi belli edilidi.

Sen adamdan dağ yarmasını beklediysen ve bu olmadıysa bu Neji balon olduğu için değil sen seriyi yorumlamayı beceremediğin için.

12. Iskan

He bi de Kiba meselesi var, senin sorduğun. O konuda şöyle kimse Kiba'ya tanrı, 64'lü Beyblade vs demediği için onunla kıyalsamıyorum. Benim amacım Neji'yi güçsüz göstermek değil, balon olduğunu söylemek .d
Kardeş kıvırma; Senin laflarını direkt atayım;

Ben sana kimmiş o gezegen atanlar dediğimde
Neji ile aynı yıl eğitim gören insanlar
Sen bunu dedin. Neji'nin jenerasyonundan değil mi Kiba, Tenten falan. Kanıtla bana gezegen attıklarını ? Naruto ile Sasuke de bile öyle bir güç yok.

Adamı itin makatına sokmak için abartmışsın bu da senin objektif olmadığını "palavra sıktığını" gösterir.

13. Iskan

13 Iska ile oyun dışısın. Git palavralarını başkasına anlat.

Son düzenleme:

Neyse gel gelelim konuşmanın ana konusuna.

Neji neden bir balondu? Ve neden bunla dalga geçiyorum.

Neji sürekli dahi olmasıyla öne çıkan bir karakterdi. Serinin başından sonuna kadar da bu söylem devam etti. Senin dediğin gibi 34 değil 64'lü Beyblade oluyormuş Neji bey ve bu çok güçlüymüş. Bütün bir Konoha öğrenci grubu arasında hype'ına karşılık en az iş yapanlardan biriydi bu çocuk. Sürekli övülen gözü ise röntgencilikten öte gitmedi.

He tabi ki bu karakteri Naruto ve Sasuke ile kıyaslamak pek doğru değil, reenkarne olayından dolayı (Yoksa Neji'nin nasıl dayak yediğini hepimiz biliyoruz).

Ayrıca babadan gelme güçleri yokmuş falan diyorsun puhahahahaha lan adam Byakugan Byakugan diye gezdi seri boyunca nasıl doğuştan gelen güçleri yok? (Bu güçleri kullanarak savaştığı Naruto tarafından madara edildiydi)

Bak mesela sen bile orada uzun uzun yazmışsın Neji şöyle Kaiten yaptı böyle 64'ledi falan diye. Sorun bu zaten bunca hype'ın hiçbir sonuca varmaması? Neji bu kadar şaşırılarak bakılan dahi bir karakterken tek Akatsuki alamayacağını hepimiz biliyoruz. Benim de problemim bu. Hani insan gider der ki ya şu dövüşü de ben yapayım, şu düşmanı da ben indireyim (yapamaz da) hani yok abi görmüyoruz.

İster screen time de ister başka bir şey de bu adam aldığı övgülerin altında ezilmiş bir adam .s Tam bir balon yani ve sen o balonun ne güzel şişirildiğinden bahsediyorsun bana ahhah

Hocam bu direkt mangakanın yan karakterleri iyi işleyememesi ile alakalı yoksa Neji gayet iyi karakter.

Bu soruya Sakura diye cevap verilmemeli. Kankuro'nun hayatını kurtarıp Konoha ve Suna'nın Akatsuki hakkında hayati bilgi almasını sağlayan, Chiyo ile beraber Sasori'yi indiren, Tsunade ile beraber bütün Shinobi ordusuna medikal destek sağlayan, Naruto'ya açık kalp masajı yapıp ölümünü geciktiren, Obito'ya eşek yüküyle chakra sağlayıp Sasuke'nin başka boyuttan kurtarılmasında baş rolü oynayan ve Naruto/Sasuke ikilisi Chibaku Tensei'yi yapabilsin diye Kaguya'ya son darbeyi indiren karakterden bahsediyoruz. Benim gözümde Part II Sakura gayet işlevli bir karakter.
Anket Tenten ile Hinata arasında geçmeli diye düşünüyorum. Tenten'in seri boyunca tek vasfı Hagoromo'nun silahlarından birisini kullanıp Edo Kakuzu'nun bir kalbini yok etmek. Hinata'nın ise Naruto-kun diye ağlamak dışında hiçbir vasfı aklıma gelmiyor :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık