Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En sevdiğiniz B. Kurgu ve Fantazi yazarları?

En sevdiğiniz B. Kurgu ve Fantazi yazarları?

• Kullanılan toplam oy
    40
Robert Jordan yok la listede, Tolkien sonrası fantastiğin en sağlam isimlerinden. Ayıp ayıp:mincika:.

Listedekilerden Rothfuss ve Lynch'i yazım tarzları yönünden beğenmekle birlikte (özellikle Rothfuss) yeni çıkacak kitaplarda aşırı gecikmeleri sebebiyle aşırı sinirim.
George Martin de aynı şekilde.
Brandon Sanderson, özgün büyü sistemleri ve memur mesaisi gibi yazması ile en sevdiğim yazarlardan. Adam kitabın yazıma yüzdesini, hangi kitapları yazacağını falan açıklar, herifin 10-15 yıllık yazma planlaması var resmen.

Richard K. Morgan adlı yazarın çevrilmiş iki kitabı var, birini hiç duymadım biri de yeni çıkmış Altered Carbon dizisinin kitabı. Bu herif yerine Roger Zelazny(Amber Yıllıkları, Işık Tanrısı, Bu Ölümsüz) alınsa çok daha iyi olurdu.

Aslında fikir güzel ama fantastik ve bilimkurguyu bir araya sıkıştırdığın için kısıtlı liste olmuş. Ayrı ayrı açılsa çok daha iyi olabilirdi.

Fantazide Tolkein, Rowling ve Rothfuss'un arasında kaldım. Harry Potter'ın evreni içinde yaşamak istediğim bir evren olması yönüyle; Tolkein anlatımıyla ve Rothfuss hikayesiyle aklımı çeliyorlar.

Bilim Kurguda ise Stanislaw Lem'e oy vermeyi borç bilirim. Alfred Bester'ın bir kitabını daha okuyup beğenirsem oy değiştirmeye gidebilirim.

Robert Jordan yok la listede, Tolkien sonrası fantastiğin en sağlam isimlerinden. Ayıp ayıp:mincika:.

Listedekilerden Rothfuss ve Lynch'i yazım tarzları yönünden beğenmekle birlikte (özellikle Rothfuss) yeni çıkacak kitaplarda aşırı gecikmeleri sebebiyle aşırı sinirim.
George Martin de aynı şekilde.
Brandon Sanderson, özgün büyü sistemleri ve memur mesaisi gibi yazması ile en sevdiğim yazarlardan. Adam kitabın yazıma yüzdesini, hangi kitapları yazacağını falan açıklar, herifin 10-15 yıllık yazma planlaması var resmen.

Richard K. Morgan adlı yazarın çevrilmiş iki kitabı var, birini hiç duymadım biri de yeni çıkmış Altered Carbon dizisinin kitabı. Bu herif yerine Roger Zelazny(Amber Yıllıkları, Işık Tanrısı, Bu Ölümsüz) alınsa çok daha iyi olurdu.

Aslında fikir güzel ama fantastik ve bilimkurguyu bir araya sıkıştırdığın için kısıtlı liste olmuş. Ayrı ayrı açılsa çok daha iyi olabilirdi.
Robert Jordan için kusuruma bakmayın. Ve haklısın ayrı ayrı olsa daha iyi olurdu. İşin doğrusu sınır olduğunu bilmiyordum. :hoo::bilmem:

Birini bilim-kurguya diğerini fantastiğe verecek olursam Frank Herbert ve Patrick Rothfuss.
Ama Douglas Adams'ı Patrick'den daha çok severim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık