Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] En ilginç Askerlik Anınız

Rütbeleri hatırlamıyorum ama sanırsam baş çavuş (rengi açıktı) tek tek selam ve tekvil istiyordu. Hata yapana da şınav çektirdi ve hatasını söylemedi kendi çözene kadar. Benim koğuşumdaki arkadaş arka arkaya 3-4 kez hata yaptı. Birinde gözlüğünü düşürdü. Adam “boşuna alma zaten yine çökeceksin şimdi” demişti. Ondan sonra hataya devam etti.

Hatası selam vermeyen elini düzgün yapmamasıydı. Bi çavuş atlayıp “bak şöyle yapacaksın” diye gösterdi. O da aynı hatayı yapınca baş çavuş “sen de çök” demişti. Adam en son pes etti bıraktı bizim arkadaşı. Herkes bitince ona geri döndü çocuk aynı hatayı yine yaptı.

Gözünün askerliği engelleyecek nesi var? Renk körlüğü, refleks kaybı vs. yoksa askerlik yapabiliyor göz bozukluğu olanlar.
İki göz derecesi arasındaki fark 7'den fazla ise askerlik yapılamaz. Gözlerdeki sferik eş değeri 6'dan yüksek miyop ve sferik eş değeri 4'ten yüksek hipermetrop ve astigmat var ise askerlik yapılamaz. Her iki gözdeki toplam miyop, hipermetrop ve astigmat bozulukları 14 derecesi aşıyor ise askerlik yapılamaz.
Böyle yazıyor nette aratınca.

Pentatlon koşuyoruz denetleme var bitirenler sonda bekliyor bölüğün diğerlerinin bitirmesini Ankaralı arkadaş hücum duvarına çarptı geri sekti hemen gittik aldık kırmızı kırmızı kusuyor Denetlemeci Albaylar falan da geldi bizim uzman Albaylara komutanım sabah kahvaltıda çilek reçeli vardı onu çıkarıyor dedi. Gece çocuğun iç kanama geçirdiğini öğrenmiştik. apar topar askeri hastane

Askerlik güzeldi.

Bende bedelli yaptım.
Iğrenç bur ortam hicbir mantığı da yok bence
Vatana hizmet öyle yapılmaz en azından benim düşünceme gore

Çok güzel anılarım yok sadece hatırladığım şey vardı
Birgün babacan bir uzman çavuş bizi aldı karşısına var mı merak ettiğiniz sorun bildiğim kadar yardımcı olayım dedi
Hemen ilk soru yemeklerde şap var mı oldu ki bence de var :flaugh:
Adam hayır alakası yok demeye kalmadan arkadan 2 3 kişi yalan diye bağırdı
Gülmüştüm o zaman
Başka da iyi komik sempatik hatırladığım hiçbirşey yok

O gün çok fazla ağır iş yaptığımız için komutan (komutan dediğime bakmayın 19 yaşında çocuğu uzun dönem yapıyor diye başımıza koymuşlar) bize gece sınırsız banyo yapabileceğimizi söyleyip normalde kullanmadığımız bir banyonun anahtarını vermişti. Zaten sadece bizim koğuş vardı, toplasan 7 kişi falandık. Normalde banyo 5 dakika ile sınırlı olduğu için bu sefer tadını çıkara çıkara yıkanmaya başladık. Hatta bi arkadaş vardı trollemek için Yaram İçerden şarkısını r harfini uzatarak böğüre böğüre söylemeye falan başlamıştı. Bildiğin sesi duvarlarda yankılanıyordu. Yani tam rezillik. Tam o sırada içeri kelli felli 2-3 komutan girdi. Meğerse banyo normalde rütbeli komutanlara aitmiş. Çıkın dışarı dediler, bellerimize havlu bağlı şekilde çıkıp adamlarla yüzleştik. Bize anahtarı veren elemanda bile normalde oranın anahtarı olmaması gerekiyormuş. Size buranın anahtarını kim verdi diye sordular, veren asker çocuğun adını söyleyince "O kim #%!&" diye bağırıp bizi oradan postaladılar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık