Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Birinci Komutan

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    121
Hiç katılmıyorum.

Marco tek başına sakazukiye diklenebilen birisi , ama teach tayfaca kaçmaya başlayınca shiliew durun ben hallederim falan mı dedi de bu adam marconun üstünde , bu 1.

İkinci katılmadığım nokta kizaruya dur bakalım delikanlı diyip , luffynin peşinden gitmesine engel olamayan beckmann marcodan yukarıda değildir.(marco kadar olsaydı en azından geçir bir tane uzaklaştırma amaçlı , savaşı bitirmeye geldiniz tamam , ama kizarunun lazerlerden bir tanesi tutsa luffy tost olmuştu.Korsansın sonuçta çak bir tane , kim ne dicek ?)

Üçüncü ve en garibime giden nokta zoronun katakuri ve kingden yukarı koymuş olman.Fanı olmana bağlıyorum , çünkü hiçbir başka mantıklı açıklaması olamaz bunun.

Son katılmadığım nokta ise gördüğümüz kadarı ile katakuri ve marco arasında senin dediğin kadar fark yok.Marconun yenilenme üstünlüğüne karşılık katakurinin uyanışı var şeklinde düşünmekteyim.Marco>=katakuri derim çünkü katakurinin saldırıları marconun mistik zoan meyvesiyle ekli saldırılarının 1 tık altında kalıyor gibi bir izlenim bıraktı bende.
1- İki yıl önceki Shiliew'den değil iki yıl sonraki Shiliew'den bahsediyorum.
  • Shiryu iki yıl öncesinde haki kullanan nadir karakterlerden biriydi.
  • Magellan'la denk ve ondan daha tehlikeli olduğu bilgisi verildi.
  • Karasakal tayfasını halletmesi için gönderildi. Bu ne kadar güçlü olduğunun bir işareti.
  • Karasakal, Luffy için son rakip olacaksa Shiryu da Zoro için son ya da sondan bir önceki rakip olacak. Bu da Shiryu'nun ne kadar güçlü olabileceği konusunda bir fikir veriyor.
  • Mangaka güçlü olmak isteseydim Karasakal tayfasında olurdum dedi. Shiryu da bu tayfanın bir parçası ve bu cümle de Shiryu'nun ne kadar güçlü olduğuna bir işaret ve gönderme.
Gördüğün gibi Shiryu hepsinden güçlü demem için birçok sebep var.

Hepimiz biliyoruz ki Teach Akainu'yu yenemeyecekleri için değil olası bir kayıp durumunu önlemek için kaçtı. O tayfayı alması için hazırlanan Shicbukai olma ve ID altyapısı 200 bölümden fazla. Bu emeği ve planı görmezden gelip güçlüyse kafa atsın, meydan okusun mantığı sığ ve hatalı bir bakış açısı olur. Olaya geniş bir pencereden bakmak lazım.

2- Beckmann olayına yine farklı bir pencereden bakmak lazım. Her şeyin bir yeri ve zamanı var. Herkes kendi savaşını verir. Marco'nun Kizaru'ya vurması kendi savaşını vermesinden. Aynı şeyi Beckmann yapmadı diye eleştirilmemeli.

Beckmann için, gücü Shanks'a kıyaslanabilecek düzeyde dendi. Bu Shanks=Beckmann demek değil tabi ki ama bu cümle bile tek başına Beckmann'ın ne kadar güçlü olduğunu göstermek için yeter.

3- Zoro'yu ikisinin üstüne koydum çünkü bence yeteneğinden dolayı King>Katakuri(ateş>mochi). Tabi bu konuda King'in ödülünün Kata'dan yüksek olması gibi şeyler de erken. Ben de Zoro'nun King'i yenebileceğini düşündüğüm için Zoro'ya ikisinden de güçlü olacak dedim.

4- Marco ciddi anlamda amiral yenecek güçte biri. Meyve uyanışı da varsa Katakuri'ye hiç şans vermem.

Kizaru'ya tekme atması birebir savasmış mı oluyor?
Evet öyle oluyor. Kizaru'nun nasıl bir karakter olduğunu hatırlatayim sana. Sabaondy adasında yakaladığını paramparça eden bir karakter kendisi. Zoro'yu Rayleight olmasa sn'sinde öldürebilen bir karakter. Kendisi denizcilerin en yüksek savaş gücü olan amiraller arasında. Marco ile savaşını da hatırlatayim. Kizaru Oyaji'ye saldırmaya çalıştığında saldırısı Marco tarafından püskürtülüyor. Daha sonra atağa geçen Marco tarafından kendisi geri püskürtülüyor. Bunları hatırlattığıma göre yorumumu tekrarlayayim. Marco ile Kizaru yüzleşiyor ve Kizaru ile bire bir ilgilenebiliyor. Her savaş birisi ölene kadar sürmek zorunda olmadığından (Luffy veya Zoro kimseyi öldürmedi örneğin.) buda bir savaş olmuş oluyor.

İnsanlar Beckman'ın gücünü dahi bilmeden oy veriyor.Karaktere kendisinde olmayan nitelikleri verip en güçlü diyolar ve bahaneler şu ''Kizaru Korktu''.Şaşırmak ve korkmak arasında bir fark vardır.Aynısı Akainu ve Shanks'ta da oldu.

Beyazsakal'dan korkmayan amiraller neden kendi seviyeleri olan Shanks ve kendi seviyelerinden düşük Beckman'dan korksunlar?

Evet öyle oluyor. Kizaru'nun nasıl bir karakter olduğunu hatırlatayim sana. Sabaondy adasında yakaladığını paramparça eden bir karakter kendisi. Zoro'yu Rayleight olmasa sn'sinde öldürebilen bir karakter. Kendisi denizcilerin en yüksek savaş gücü olan amiraller arasında. Marco ile savaşını da hatırlatayim. Kizaru Oyaji'ye saldırmaya çalıştığında saldırısı Marco tarafından püskürtülüyor. Daha sonra atağa geçen Marco tarafından kendisi geri püskürtülüyor. Bunları hatırlattığıma göre yorumumu tekrarlayayim. Marco ile Kizaru yüzleşiyor ve Kizaru ile bire bir ilgilenebiliyor. Her savaş birisi ölene kadar sürmek zorunda olmadığından (Luffy veya Zoro kimseyi öldürmedi örneğin.) buda bir savaş olmuş oluyor.
Kizaru'nun saniyesinde ayağa kalkmasına nasıl bakıyorsun?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık