Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Birinci Komutan

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    121
Beckmann kaptanına diğer sağ kollara kıyasla daha yakın duruyor. Ama bu shanks diğer yonkoulardan güçsüz diye de olabilir.

shiryuu magellan’a denk dendi. Ama ben şüpheliyim gerçekten denk olduklarından. Çünkü mangada bunu söyleyen karakterler venom demon görmedi. Ve magellan’ın shiryuu’yu yakalayıp hapse attığını da biliyoruz.
Normal mor zehrin panzehiri var. Onunla zehirleyip hapse atarsın sonra iyileştirirsin. Ama venom demon yediğinde direk taş olup ölüyorsun. Kullanıp onunla yenmiş olsa shiryuu ölü olurdu yani onu kullanmadan yenmiş. Shiryuu’nun ölmesini geçtim hapishane’ye de epey zarar verirdi.

Yeni meyvesiyle shiryuu anca magellan gücüne çıkmıştır diye tahmin ediyorum. O da ortalama sağ koldur en fazla. En güçlüleri değildir bence.

king zaten rezil. Yorum yapmayacağım.

geriye kata ve marco kalıyor. Marco bana daha güçlü görünüyor marineford’dan ve goroseinin konuşmasından dolayı. Ama kata en güçlüyse şaşırmam.

Beckmann kaptanına diğer sağ kollara kıyasla daha yakın duruyor. Ama bu shanks diğer yonkoulardan güçsüz diye de olabilir.

shiryuu magellan’a denk dendi. Ama ben şüpheliyim gerçekten denk olduklarından. Çünkü mangada bunu söyleyen karakterler venom demon görmedi. Ve magellan’ın shiryuu’yu yakalayıp hapse attığını da biliyoruz.
Normal mor zehrin panzehiri var. Onunla zehirleyip hapse atarsın sonra iyileştirirsin. Ama venom demon yediğinde direk taş olup ölüyorsun. Kullanıp onunla yenmiş olsa shiryuu ölü olurdu yani onu kullanmadan yenmiş. Shiryuu’nun ölmesini geçtim hapishane’ye de epey zarar verirdi.

Yeni meyvesiyle shiryuu anca magellan gücüne çıkmıştır diye tahmin ediyorum. O da ortalama sağ koldur en fazla. En güçlüleri değildir bence.

king zaten rezil. Yorum yapmayacağım.

geriye kata ve marco kalıyor. Marco bana daha güçlü görünüyor marineford’dan ve goroseinin konuşmasından dolayı. Ama kata en güçlüyse şaşırmam.
Net katılıyorum.Teach ve Luffy'nin iki basamağı bu adamlar zaten.Birisi Marco'ları yenip imparator olarak adlandırılıyor Luffy ise tüm kek haberleri+Kata+Cracker'ı yendiği için 5.imparator diye adlandırılıyor.Serideki en zirve olacak 2 karakterin basamakları bu adamlarsa oturup düşünmek lazım.

Bence böyle değil :) Benim listem şu
1-Çizik almayan Sanji
2-King'e ver elindekini de bir tur atayım diyen İzo
3-King'e "Abi Allah'a emanet "deyip kaçan Raizo
4-Magellan'a abi vurma diyen Shiryu
5-Arkasındakini 100 pingle farkeden Queen
Pfffff :(

Saydıklarına sahip karakteler (Amiraller, Mihawk ve Muhtemel Kılıçlı Gorosei) varken Shiryuu'ya çok anlam yükleyeceğini düşünmüyorum.

Teach'in tayfa bana hep bizimkiler için değilde Shanks ekibi için dizayn edilmiş gibi geliyor. Bir de yazdığım gibi bu arc ve önümüzde ki arclar Korsan tarafının ipini çekecek gibi oda sonrasında önce denizciler sonra tüm Wg göreceğiz diye düşünüyorum.

Magellanı çok bir şey görmediğim için Shiryuu bana hep aldığı tüm p.uplar ile yc-1 (Kuzan gibi bir azman varken o da zor) gibi geliyor. Suke suke no mi gerçekten tehlikeli bir meyve ama sağlam bir gözlem haki ile savunulmayacak bir meyve değil. Burada oda Sanji vs Shiryuu bile çizebilir Meyve vs teknoloji zaten bir çok insan Elbafta Vegapunk gözükecek gözüyle bakıyor bu durumda Zoro vs Shiryuu'dan daha mantıklı geliyor. Dediğin şeytani ruh ve enerjiyi anlatabilir ama bunun için Zoroya daha uygun rakipler var. (Mihawk)

Ayrıca Kuzan gibi bir azman hangi tayfa da olsa denklem değiştirebilecek bir güç. Bu durumda bu adamı bizim tayfa da Luffy dışında tutabilecek tek adamın Zoro olacağını düşünüyorum. Alıntıladığın mesajda da yazmıştım ölümüne bir dövüş beklemesem de Zoro için bütün herşeyini ortaya koyacağı bir dövüş olur. Sonuçta Zoro şuan kimi kesse Enmaya atfedilecek ama bir amirali bir yonkou düşene kadar tutsa kim neyi bahane edebilecek ki.
Yani bu durumda BB'nin de bir işlevinin olmaması ya da bu tayfaya ahım şahım bir misyon verilmemesi gerekiyor. Ya da Shiryu'nun BB'den önce ayrı bir platformda Zoro'yla karşılaşması gerekiyor.

Dediğim gibi şeytani güç ve enerji için Mihawk var Zoro'nun Shiryu karşısındaki asıl imtihanı şeytani güç ve enerji değil suke suke no mi'nin uyanışı ya da elmas meyvesi olabilir. Yoksa suke suke'nin Absalom gibi kullanıldığı bir platformda Zoro'nun bu meyveye karşı çok zorlanmayacağı zaten bellidir yani. Bir de şu var. Oda Zoro'yu son dövüşüne hazırlamak için eksik yanlarını dolduracak. Bu Lütfü için de geçerli. Dolayısıyla Shiryu'yu gözlem ve silahlanma hakisi konusunda önemli bir basamak olarak görüyorum. Tabi ki farklı senaryolar olabilir ama Bb ve tayfası dendiğinde bu biraz düşük ihtimalli bir senaryo olarak gözüküyor. Özellikle Shiryu gibi bir kılıç ustası varken Kuzan'la dövüşme muhabbeti ortaya atılınca...

Bence ne King ne de Marco Katakuri'nin eline su dökemezler.
King'i zaten göreceğimiz için yorum yapmak istemiyorum ama Marco Katakuri'yi harcar. Netttt.

Bence tehdit hissedince durgun bir tavır almakla kendisinden dönemine göre epey düşük mertebeli bir tayfanın gemisine ani bir hamleyle saldırmak aynı şeyler değil.
Saldırdığı gemi sorun değil saldırırken benckman da orada.Madem bu adam çok güçlü silahı doğrulttuğu gibi sıkacak ya da tehdit düzeyini arttıracak.Baya tınlamadı kizaru işte.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık