Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü 5. Korsan

Sizce kim ?

• Kullanılan toplam oy
    389
Mihawk. 4 imparatordan sonra bu çakma vanpir gelir güç olarak.

Tosuncuk övüldüğü gibi çıkarsa çok fena olur ama.

Edit: Bir de "en" diyip durmayın. Korsanlar için manası yok bu unvanın. Bigmom'a falan gidip ben en güçlü kılıç ustasıyım desen bana ne la deyip gönderir.

Kara kral bu listeye girdiyse ölüsünün silip süpürmesi lazim. Lakin mihawk almis yurumus ilginç gerçekten.

@Tombe

Değişmemem istikrarlı olduğumu gösterir ki 180 derece lakabını hak eden bir çok forumdaşımız olduğunu düşündüğümüzde bu daha da güzel oluyor benim için :D

Hemen şunu açıklıyım. Mihawk'ın ya da X kişisinin yine kendisine yakın bir adamdan bir dalda üstün olması, rakibinden fersah fersah üstün olduğu anlamına gelmiyor. Yani Mihawk b.hakide Shanks'tan iyi olabilir ama arada çok fark yoktur. Zaten bir yonkouda herhangi bir haki tipinin (kral haki müstesna) zayıf olmasını bekleyemezsin. Burada anlaşalım.

Kral haki gelişmeyen bir güç olsaydı bugün Shanks da aynı kullanır, Chinjao da aynı kullanırdı. Bir şekilde geliştiğini ve seviyelerinin farklı olduğunu görüyoruz.

Bir dönem kılıç ustalarına haki bile yakıştırılamıyormuş. Sen böyle yazınca o dönemler aklıma geldi. Kılıç ustası demek sadece kılıçta gelişecek manasını taşımıyor. Bu saçma bir düşünce şekli. Kılıç ustası istediği taktirde tüm haki türlerinde kendisini geliştirir. Aksini iddia eden bir şey de yok zaten mangada. Ben kendimi önce kılıçta geliştireyim sonra haki kasarım mantığı diye bir şey yok. Zoro böyle mi gelişiyor ? Hepsi aynı anda gelişiyor. O yüzden Shanks da Mihawk da sadece kılıçta ya da hakide gelişmemiş, her alanda gelişmişlerdir :good: Shanks sonradan haki basınca yonkou oldu falan demişsin :) Ee o zamana kadar yok muydu hakisi ? Ya da Shanks'ın kolu gidip Mihawk dünyanın en iyisi olunca Mihawk hakiyle olan bağlantısını kesti mi ? Ya da ben kılıç ustasıyım haki benim neyime falan mı dedi :D Saçma bir mantık bu.

Dünya hükumetine hiç girme. Adamların derdi korsanları ortadan kaldırayım değil. Çünkü onları ortadan kaldırmak demek kolay iş değil. Her zaman derim. Hükumet yonkouların birleşmeyeceğini düşündüğü için bu kadar rahat. Kendileri de dahil karşı taraf için de ''herkes kendi yağında kavrulsun'' mantığı içinde hareket ediyorlar. Aksi halde hükumet 1 yonkouya karşı savaş hazırlığı yapsın bak diğerleri de nasıl birleşiyor. Çünkü diğerlerinin düşüneceği şey de ''aha bunlar bizi ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Sıra yarın bana da gelir. Yürüyün yallah'' olacaktır. Nitekim Shanks ve Wb bir araya geldiklerinde goroseinin rengi benzi atmasının sebebi de bu. O yüzden olağandışı bir durum olmadığı sürece hükumetin yonkouları ortadan kaldırma gibi bir planı olamaz. Keyifler tıkırında, herkes rahat, alan razı veren razı çünkü ;)

Shanks kılıçta başa baş gider ama diğer alanlarda alır götürür mantığının yanlış olduğunu söyledim. Çünkü Mihawk rakipsiz kılıç ustası şu an. En iyisi adam. Bir başkası kendiyle başa baş gidebilse en iyi olmazdı zaten. Ve yine dediğim gibi ''senle kılıçla dövüşüyorum Mihowk, toprağam. Hakimi kullanmıyorum ona göre'' mantığı da çok komik ve saçma :)

Kılıç ustası dediğin şey, elinde dünyanın en iyi kılıçlarını tutan insanlar değil. Bu adamlar da kenb. haki kullanıyor, bu adamlar da b. haki kullanıyor, bu adamlar da kral haki kullanıyor. Bunlar için de douriki (hız, dayanıklılık, fiziksel güç) kavramı var. Op'taki güç unsurları herkesi kapsar. Kapsamaz diyorsan senin şahsi görüşündür :p

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık