Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü 5. Korsan

Sizce kim ?

• Kullanılan toplam oy
    389
Bu konu ile merak ettiğim bir soru var. Bu konuda ki elemanlara tek tek mi bakıyoruz yoksa tayfasal açıdan da bakılıyor mu?

Ben kendim tek tek olayı ele alacağım. Öncelikle Rayleigh gibi emekli bir adamın bu sıralamada ne işi var. Ancak var ise tam güçte kesinlikle ilk sırada. İkinci en güçlü kılıç ustası unvanını almış kişidir bana göre. Yani Mihawk. Marco ve Ben backmann bundan sonra gelir. Luffy ise Dofun bir tık ustunde bu sırada yerini alır su anki gordugumuz haliyle. Jack i bunlardan birinin arasına koymak lazım ama Ben backmann dan güçlü mü değil mi daha net olmayan bilgiler var.

Aslında anket daha çok güçlerini bildiğimiz karakterler arasında olsaydı daha sağlıklı olurdu.

Nasıl yaa ? Mihawk sadece bir şici değil mi, nasıl olur ? :fool:
Shanks net kılıç ustası yav. Bir ara bunun gözüktüğü tüm sahneleri toplamıştım. O konuyu kapattılar alıntılıyamıyorum. Linkini atayım.

Adamı üşbeş kere gördük hepsinde elini kılıcına götürüyor. Bu adam kılıç ustası ve deiku olan Mihawk. Bu durum her şeyi açıklıyor:sapkali:

Beckman'a fikir adamı diyorsun, Shanks'ı Mihawk'tan üstün görmüyorsun. Nasıl Yonkou tayfası la bunlar o zaman? Teach çakıp geçseydi Marineford'da madem o kadar güçsüzler.
Beckmann doğu mavinin en zeki adamı. Ona ithafen fikir adamı dedim:p tahmin ettim, geyik yaptım orada pek de sallama. Görmediğimiz karakter, her şey çıkabilir:D

Shanks ise yukarıda açıkladım.

Benim işin şakası ama Mihawk ankette uçmuş daha da kimse tutamaz.

Şu Weevil eğer karizma biri olsa şuan bu konuda olmasını hakaret sayanlar olurdu. Yonkoulardan daha güçlü olup olmadığını tartışıyorduk. Belki şu an serinin zirvesidir. Sonuçta akılsız böyle saf adamlar hep hayvan oluyor. En az oyu o alacak gibi
Weevil , WB'nin gençliğine benzese ve akıllı olsa aynen dediğin gibi olurdu.

Tamam işte kol gidince Mihawk Shanks'tan üstün oldu kılıç konusunda. Shanks da kılıç konusunda artık en iyi olamayacağını bildiği için diğer kulvarlarda geliştirdi kendisini. Özellikle de kral hakide.

Bana kalırsa aralarında şöyle bir denge var:

Mihawk kılıç ustalığında, b. haki ve kenb. hakide daha iyi.
Shanks da kral hakide.

Gerçi bu şekilde de Mihawk üstün gibi gözüktü :D
Sen ciddi misin sen beni hatırlamasan da mangatürkten hatırlarım seni hiç değişmemişsin :D Bak tek tek diyeceğim Shanks kolunu 12 yıl mı oldu ne kaybedeli ve Shanks o zamanda büyük ihtimal yonkouydu ve kral hakisine sahip birinin diğer hakilerde daha zayıf olduğu iddiası her zaman saçmalıktır. Hani kendini onda geliştirdi mevzusu Bunu açık ve net diyorum. Bu luffy-zoro-sanji olayındada böyle ama oraya girmeyeceğim yoksa konu sapar.

Rayleigh ne diyor bu haki türü geliştirebileceğin bir tür değil bu ruhunun ne kadar güçlü olduğu ve şüphenden arındığınla ilgili bir durum. Hal böyle olurken Shanks koskoca yonkou geliştirilemeyen kral hakisini mi geliştirdi. Peh yani.

İkincisi bu adam yıllarca sadece kılıç mı çalışarak en güçlü klılıç ustalarından biri oldu. Şu bir gerçekki haki kullanamayan veye kendini oarada geliştiremeyen biri op evreninde üst düzey bir kılıç ustası olabilecek kapasitede değildir. Ayrıca kolu kesildiği sıra büyük ihtimal yonkou olan adam sadece kılıç ustalığı ile mi yonkou oldu. Bu adam tek kral haki ile mi kaidoyu durdurdu marineford zamanı.

Olaya taraflı bakma objektif bak. Bak benim açımdan anlatayım. Mihawk en güçlü kılıç ustası olarak bana göre amiral seviyesindedir. Ama Shanks tek kılıç ustalığında değil diğer meziyetlerde de üstün olduğu için yonkou olabildi.

Şunu söyleyim dipnot olarak hayvan gibi güçlü olmayan biri yonkou olamaz ve bigmom da dahil hepsi canavar. Şimdi sana son sorum senin mantığınla gidersek eşit seviyede olan veya yakın olan mihawk ve shanks. Shanks dünyanın en güçlü canavarı canlısı her neyse onunla başa baş dövüşebilen biri o zaman bu varsayıma göre mihawk kaido ile başa baş rahat dövüşür.

Bunu her zaman söylüyorum. Yonkouları çok küçümsüyorsunuz hemde çok. Ve yine söylüyorum eğer öyleyse yani yonkou seviyesi buysa dünya hükümetinin vay haline niye eğer bir yonkounun gücü mihawk seviyesindeyse veya ona yakınsa nasıl olurcda elinde garp,sengoku, eski 3 amiral vesare bir sürü güç kaynağı varken bu yonkouları indiremez.

Son olarak toplayacak olursam mihawk en iyi kılıç ustası olabilir ama buna karşın shanks şu hali ile bile kılıçta mihawkla başa baş dövüşebilecek ve bunun yanında daha önce saydığım diğer hakilerde mihawktan üstün olduğundan, ve bu güçleriyle yonkou olduğundan ve en güçlü 4 korsandan biri olduğundan mihawk hiç bir türlü onun seviyesinde değil objektif ol başka birşey demiyorum daha nasıl açık olurum bilmiyorum.

EDİT: Ayrıca shanks ile mihawk shnksın kolu kesildikten sonra kapışmadılar ve bu da bir dipnot olarak ele alınmalı. Mihawk sakat bi adamla dövüşmem diyor :D Ve uzun yazdım için sorry...

Son düzenleme:
@Erkan12
Bak Mihawk fanboyları cirit atıyorlar nerdesin :D

Konuya gelirsek Marco,Beckmann,Weevil arasından.
Ananas kafaya bastım.Meyvesi çok über.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık