Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Çok Nefret Edilen Anime Karakteri

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    137
Adam o yaşta ki çocuğa neyi anlatsaydı yahu? Bizim klanımız hain ve darbe planlıyor babamızda bunların başında mı diyecekti.

Gücümü test etmek istedimden daha iyi bir yalan bulabilirdi belki ama adam sanki isteyerek bunu yapmış gibi konuşuyorsunuz. O anne babasının ölümünü izletmesinin arkasında bile bir neden var.
O yaşta çocuğa "beni geçmek istiyorsan arkadaşını öldür," demesi tuhaf değil. Ben kardeşimin köye bağlı, iyi bir ninja olarak yetişmesini istiyorum ama onu en yakın arkadaşını öldürmeye yönlendiriyorum. Okey.

Dahası kardeşim benden alacağı intikam için Orochimaru gibi bir psikopat sapığın eline düşüyor, ama ben bijuu avlama peşinde geziyorum. Buna da okey.

Sonra onun kararlarına saygı duyduğumu söyleyip Kotoamatsukami ayarlıyorum ki zorla köye döndüreyim.

Böylesi çok daha iyiymiş gerçekten.

Sasuke'nin 17 yılının katili İtaçi'dir. Sasuke'ye sorsan o yaşta böyle bir hayat yerine ölümü tercih ederdi.

Adam o yaşta ki çocuğa neyi anlatsaydı yahu? Bizim klanımız hain ve darbe planlıyor babamızda bunların başında mı diyecekti.

Gücümü test etmek istedimden daha iyi bir yalan bulabilirdi belki ama adam sanki isteyerek bunu yapmış gibi konuşuyorsunuz. O anne babasının ölümünü izletmesinin arkasında bile bir neden var.
Konuyu kirletmek istemiyorum ama madem alıntıladın cevap veriyim. İtachi'nin bahaneleri umrumda bile değil. Bu adam o çok sevdiği kardeşine en büyük kötülüğü yapmış olan kişi. Klanı ihaneti planlamıyodu bile sadece bu fikirin içindeydiler, eylemde bir şey yoktu yani. Ayrıca o klanın içinde kadın, yaşlı, çocuk bir sürü masum insan vardı. Buna rağmen kendi kanının yanında olması gerekirken ihaneti seçti. Görev için yaptı diyebilirsin ama aynı adam çok sevdiği için kardeşini öldüremedi ve görevin mantığını da anlamsızlaştırdı. Üzgünüm ama Kishimoto istediği kadar epik kahraman olarak göstersin bu İtachinin çarpık bir anlayışının olduğunu değiştirmez. Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum. Konu nefret edilen karakterler, İtachi kavgasına dönmesin.

O yaşta çocuğa "beni geçmek istiyorsan arkadaşını öldür," demesi tuhaf değil. Ben kardeşimin köye bağlı, iyi bir ninja olarak yetişmesini istiyorum ama onu en yakın arkadaşını öldürmeye yönlendiriyorum. Okey.

Dahası kardeşim benden alacağı intikam için Orochimaru gibi bir psikopat sapığın eline düşüyor, ama ben bijuu avlama peşinde geziyorum. Buna da okey.

Sonra onun kararlarına saygı duyduğumu söyleyip Kotoamatsukami ayarlıyorum ki zorla köye döndüreyim.

Böylesi çok daha iyiymiş gerçekten.

Sasuke'nin 17 yılının katili İtaçi'dir. Sasuke'ye sorsan o yaşta böyle bir hayat yerine ölümü tercih ederdi.
Sasuke'nin hayatını kurtaran kişi de Itachi'dir. Eğer ki klanı katletmeyi kabul etmeyip darbeye destek verseydi çıkacak savaşta Sasuke öldürelebilirdi. Adama kardeşini kurtarmak için bir şans veriliyor o da değerlendiriyor.

Ama içten içe pişman, Tobi'nin de dediği gibi 'Kan gözyaşlarını döktü ve içinde ki en küçük duygu parçasını bile öldürdü. Sonrada köyün rahatı için tüm kardeşlerini öldürdü, fakat sadece seni öldüremedi.'

Ona söylediği sözler onu güçlenmeye teşvik etmek içindi, çünkü zamanı geldiğinde Itachi yaptıklarının bedelini kardeşinin elinden ölerek ödemek istiyordu. Onun bir kahraman kendisininde hain olarak anılmasını istiyordu asıl kahraman kendi olmasına rağmen. Sasuke'ye gerçeği de söyleyemezdi çünkü kendi klanının bir hain olarak anılmasını istemiyordu.

En yakın arkadaşını öldürme meselesi ise Sasuke'nin böyle bir şeyi yapmayacağının zaten farkındadır Itachi. Shisui'nin ölümü için kendisinin suçlanması meselesi üzerine öyle bir laf ortaya attı, girdiği rol inandırıcı olsun diye.

Yahu neden İtachi ve Sasuke'nin mantığını tartışıyorsunuz ki?
Sasuke, kötü bir Kurapika çakmasıydı. Bahanesi ne kadar mantıklı olursa olsun bir önemi yok aslında.

Konuyla ilgili son diyeceğim Sasuke'nin dönüştüğü şeyin bütün suçunu Itachi'ye atmak mantıksız. O da köyün başındakilerin kurbanı sadece.

Asıl suçlu bu fikri ortaya atan Danzo ve kabul eden yöneticilerdir. Itachi zor bir seçim yaparak köyün vede dünyanın geri kalanının iyiliğini tercih etti, bu yolda da Sasuke gibi bir çocuğunun hayatının mahvolmasına sebep oldu maalesef. Hayatta böyle işte, her şey yolunda gidemeyebiliyor. Kabul etmek lazım, yinede en az can kaybı içeren yolu seçti Itachi. Diğer köyler işin içine karışsa sonuçlar çok daha kötü olabilirdi.

Tarihin en büyük döneği olan Sasky hakkında yormayın kendinizi ya, bütün tuşlara basarak bölüm geçmeye çalıştı seri boyunca.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık