Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eichiro Oda Ölürse Ne Olur?

Seriyi severek takip ediyorum yıllardır ve doğal olarak merak ediyorum sonunu ve birçok şeyi ama çokta umurumda olacağını sanmıyorum. Üzülecek ya da düşünecek daha önemli şeyler var bence. Zaten bir şekilde seriyi yine devam ettirirler.

Sükse yapmış ve devamlılığı olan serilerde genelde yazar ve yayıncı arasında anlaşma yapılır. Anlaşma gereği yazar, serinin başından sonuna kadar olan kısmını detaylı ve genel hatları ile yazar ve bir kasaya koyar. Yazar ölene dek bu belgeler mühürlü olarak kalır. Örneğin Robert Jordan öldükten sonra, Brandon Sanderson onun serisi olan Zaman Çarkı'nı bitirmişti. Jordan'ın eşi, Sanderson'a taslakları vermiştir, o da bunun üzerinden hikayeyi ilerletmiştir.

Bana böyle güzel bir eser bırakan insanın ölümüne de üzülürdüm he. Ne kadar sövsem de arada seviyorum keratayı.

Seriye bir Erza katsa güzel olur :byee:
Seriye taş yağar ve ilk yapacağı şeylerden biri o olur. Ben Akainu'nun kırmızısını beğenmedim der ve Erza'yı onun yerine sokuverir seriye.

Not: Akainu taraf değiştirip; Dünya Hükümetine karşı bizim tayfanın yanında savaşırken, arkadaşlık ve dostluktan bahsederek ölür.

Sükse yapmış ve devamlılığı olan serilerde genelde yazar ve yayıncı arasında anlaşma yapılır. Anlaşma gereği yazar, serinin başından sonuna kadar olan kısmını detaylı ve genel hatları ile yazar ve bir kasaya koyar. Yazar ölene dek bu belgeler mühürlü olarak kalır. Örneğin Robert Jordan öldükten sonra, Brandon Sanderson onun serisi olan Zaman Çarkı'nı bitirmişti. Jordan'ın eşi, Sanderson'a taslakları vermiştir, o da bunun üzerinden hikayeyi ilerletmiştir.
Aga ne okurdum bu arada.

Aslında Robert Jordan başta kendisinin yazmadığı bir devam istemiyormuş. Ama sonra karısı ve aynı zamanda editörü olan Harriet'in iknasıyla ses kayıtları ve notları toparlattı ve sonra Brandon Sanderson seriyi devam ettirmesi için seçildi ki Sanderson'ın bu iş için seçilmiş olması aslında muhteşem bir şanstı Zaman Çarkı hayranları için. Ama son 3 kitabı okuyanlar aksiyon ve savaşın ne kadar güzel idare edildiğini takdir etseler de karakterlerdeki dublaj hissini alırlar. Ve Robert Jordan seri ile alakalı çok önemli bir detay ile alakalı not bırakmamıştır, son kitabı okuyanlar ne demek istediğimi direkt anlamışlardır.
Padan Fain meselesi tamamen boş bırakılmıştır ki seri boyunca önemi hep hissettirilmişti. Sanderson RJ'ın Padan Fain ile alakalı hiçbir şey bırakmadığını sadece notlarda Padan Fain Gollum olmamalı gibi bir şey yazdığını söylemişti.
https://wob.coppermind.net/events/103-salt-lake-city-comic-con-2014/#e1004
Velhasılı kelam Oda ölse de sırları gene öğreniriz ama okuduğumuz şey aynı şey mi olur, tartışılır. Aynı hissiyatı mı alırız, ben kesinlikle alamayacağımızı düşünüyorum. Sadece gizem merak eden için çok sıkıntı olmayacaktır herhalde.

Arkadaş sadece virüsten mi ölüyor insanlar? Şimdi mi geldi aklınıza. :/

Ayrıca Oda bir insan. Hem de hayatıma renk ve çeşitli duygular katmış bir insan. Ölürse ona üzülürüm. Yoksa içine edeyim One Piece'in, şu noktadan sonra devam ettirecek biri bulunur.

Bence siz de ölürse kim yazar çizer diye korkmaktan ziyade bizi tanımadan hayatımızda yer etmiş bir insan için endişelenin.

Bı konuda bencil olmayın la bari. Şu forumda adam ölse üzülmek yerine "O kadar boş bölüm çizersen bitiremeden ölürsün tabi, oh olsun." diyecekler var.

Öte yandan Oda öyle sosyal bir insan değil banladığım kadarıyla.

Sadece virüs açısından bakarsak , bu konuda rahat olun, siz kendinizi düşünün. Şu an Jump'ın sahibi her kimse kendi elleriyle soyduğu portakalı yediriyordur Oda'ya. Geceleri masal okuyor, masal bitmeden Oda uyuyakaldığında alnından öpüp üstünü örtüyordur üşümesin diye.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık