Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Edward Newgate †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 402 88.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 51 11.3%

• Kullanılan toplam oy
    453
Parçaladı derken dağıttı manasında demiyor mu reis? Kaptanını yenerek dağıtmış olamazlar mı? Hepsini yenmeleri gerekmiyor yani.

Hani 4 vs 2 imgesinden gidecek isek bu seride kaç tane o tarz imge sonradan başka şekilde işlendi. Kaldı ki daha doğru düzgün ne yaşandı bilemiyoruz. Üstünü kapamışlar.

God Valley olayı ile ilgili çok soru işareti var.
Diger hepsine katiliyorum ama 4vs2 imgesi sengoku'nun zihninde ki tasavuru. Eger 4vs2 imgesini kabul etmeyecek isek onun dediklerini de kabul etmememiz gerekebilir. Eger bu olayi da kabul etmeyeceksek bu bolum tam anlamiyla gereksiz bir bolumden ibaret olabilir.

Tamam da halen onlarin niye orda oldugu konusunda bir gerekce sunmadin. Wb,Linlin ve Kaido oraya ne icin gitti? Oraya savasmak icin gitmediyse sebebleri nelerdi? Eger Wb Xebec'ten hoslanmiyorsa oraya niye geldi?(Elinin tersiyle itebilirdi sonucta zorlama durumu yok) Niye Xebec'le gecici bir gruplasma yapti? Bu sorularinin cevaplarini vermen gerekiyor "Wb,Linlin ve Kaido'nun savasmamasinin gerekcesi" olarak. Illa bu sorulara cevap vermen gerekmez farkli bir temellendirme de olabilir l.

2vs1 diyorsun ama halen su 3'lunun orda bulunma amacini veyahut niye Xebec'le oldugu sorusunun cevabini veremiyorsun gibi. Herhalde tesaduf eseri orda degillerdi.
Senin kafanda şu mu canlanıyor ?

Telefon çalar, Xebec açar. Arayan Garp'tır. Roger'la birlikte öğleden sonra 3'te Tanrılar Vadisindeyiz. Adamlarını topla gel, döğüşecez der.

Bu mudur ?

WB, BM, Kaido neden ordaydı ? Ee adamlar zaten beraber takılıyorlar aga. Orada olmaları için daha özel bir sebebe gerek var mı ? :)

Xebec, Roger'ın 1 numaralı düşmanı. Garp da ya özel bir sebebi olduğundan ya da bahsedildiği gibi Xebec hükumete saldırdığından Xebec tehlikesini ortadan kaldırmak istiyor. Çok yüksek ihtimalle de Xebec Roger ve Garp'tan güçlü. Bu yüzden bu ikili ittifak yapmak zorunda kalıyor. Zorundalıklar genelde anlık oluşur. Roger ve Garp önceden konuşup anlaşıp Xebec'i indirelim demedikleri gibi gerçekleşen dövüş de planlı değil yani. Bu nedenle orda olan dövüşün tayfaları kapsayan bir durum olmadığı daha büyük bir olasılık.

Wb'nin hangi sebeple Xebec'in yanında olduğu önemli değil. Aile bulmak, dünyayı gezip kendi tayfasını kurmak amacıyla Xebec'e katıldı diyelim. Bu amacı Xebec için dövüşeceği anlamına mı geliyor yoksa Wb için böyle bir çıkarım ve zorunluluk yaratmak sizin eseriniz mi ?

Güzel yere değinmişsin. Bunlar böyle can ciğer kuzu sarma filan değil zaten, ama işte laf olsun torba olsun.
Nerden bakarsan bak tutarsız bir olay.

Ne gibi sahneler var?

4 Devrimci Komutanı vs 2 Amiral resmi vardı sonrasında Fuji'nin başı sargılı gördük. Bunda da aynı tarz bir sahne çizilmiş. Kaptanları 2 vs 1 dayak yiyip ölürken bu diğerlerinin bakıp izleyeceğini düşünmüyorum.
Karakterlerin görünüşleri, bi de aklıma Fisher Tiger ile ilgili bir çizim geldi.

İlk başta 4 vs 2 olabilir. Ancak Wb sonradan çekilmiş gibi geliyor. Artık ne yaşanmışsa Garp bile hiç memnun değil. Sırf Roger yardım ettiği için değildir herhalde.

Yinede hakkını vermek gerek. Roger'ın yaptığı büyük bir iş. Bana göre Wb'den de güçlüydü. Fakat 4 vs 2 olayı tuhaf duruyor, özrelikle geçmişteki söylemlere bakınca. Belki de Oda fikir degiştirip; seride retcon yapmıştır.

Karakterlerin görünüşleri, bi de aklıma Fisher Tiger ile ilgili bir çizim geldi.

İlk başta 4 vs 2 olabilir. Ancak Wb sonradan çekilmiş gibi geliyor. Artık ne yaşanmışsa Garp bile hiç memnun değil. Sırf Roger yardım ettiği için değildir herhalde.

Yinede hakkını vermek gerek. Roger'ın yaptığı büyük bir iş. Bana göre Wb'den de güçlüydü. Fakat 4 vs 2 olayı tuhaf duruyor, özrelikle geçmişteki söylemlere bakınca. Belki de Oda fikir degiştirip; seride retcon yapmıştır.
Niye memnun olmadığı söyleniyor. Birincisi bir korsan ile işbirliği yapmak zorunda kaldı. İkincisi bu olay sonucu Kutsal Ejder'leri kurtarmış gibi oldu.:D

Roger'ın başlığını karistirdim hadi biraz da burayı karıştırayım yazının tam halini roger in sayfasında bulabilirsiniz. Sadece 8. maddeyim kopyaliyorum
8)Kaido nun marineford savaşına gitmek istemesi ve kolayca Shanks tarafından durdurulması, intihar ettikten sonra da babalık hakkında "o ihtiyar nasıl ölmeyi başardı" minvalinde bir söz söylemesi üstüne bir de aynı tayfada olması acaba marineforda babalığı kurtarmak için gittiğinin gostergesi olabilir mi ve Shanks la konuştuktan sonra geri dönmesinin ne gibi bir sebebi olabilir?

Niye memnun olmadığı söyleniyor. Birincisi bir korsan ile işbirliği yapmak zorunda kaldı. İkincisi bu olay sonucu Kutsal Ejder'leri kurtarmış gibi oldu.:D
Bence güç dengesi yapmak yanlış olur muhtemelen ikiside güçlerinin zirvesinde değildi o dönem hatta tayfanın miçosu kaido en basit örneği hasir şapka tayfasının güç değişimi kışa zamanda güçleri çok değişti bu olay wb meyve yemeden önce olabilir hatta belki daha sonra roger da meyve yemiş olabilir. Ornek verecek olursak cp savaşı esnasında Luffy gear second ve gear third'ü açarak ciddi bir power up aldı.

Manga sayfasında Garp ve Roger güçbirliği yaptılar, Rocks Korsanlarını yok ettiler yazıyor. Sadece Xebec'i yendikleri nerde geçiyor reyiz :S

aman diyim doğrulanmayan bilgilerden yürümeyelim. Güç birliğine kasıt belki Garp'ın birliğinden birileri ve Roger'ın tayfasından birileri dahildir ama onaylanmamış durumda, ayrıntılar eksik.
Gardaşım benim bak
Hesap yapalim roger ve wb denk degil mi hadi onlar birbirini nötrlesin geriye garp vs bigmom + kaido + xebec kaliyor yani roger ile garp yerlerini degistiridebilirsin garpta denk deniyor cunku boyle birsey mumkun mu sence

Bence güç dengesi yapmak yanlış olur muhtemelen ikiside güçlerinin zirvesinde değildi o dönem hatta tayfanın miçosu kaido en basit örneği hasir şapka tayfasının güç değişimi kışa zamanda güçleri çok değişti bu olay wb meyve yemeden önce olabilir hatta belki daha sonra roger da meyve yemiş olabilir. Ornek verecek olursak cp savaşı esnasında Luffy gear second ve gear third'ü açarak ciddi bir power up aldı.
Bu dediklerin elbet olmuş olabilir ama ben orasını tartışmıyorum. Görünene göre 4vs2 olmuş diyorum.

Gardaşım benim bak
Hesap yapalim roger ve wb denk degil mi hadi onlar birbirini nötrlesin geriye garp vs bigmom + kaido + xebec kaliyor yani roger ile garp yerlerini degistiridebilirsin garpta denk deniyor cunku boyle birsey mumkun mu sence
Bu hesap doğru olabilir çünkü düşünmediğimiz nokta o dönemki mevcut güçleri bence o dönemde garp ve roger'ın aktif güçleri Luffy nin doflamingo savaşındaki gücüyle benzer seviyedeydi. Keza zaten kaidonun sadece miço olduğunu da atlamamak gerek yani mevcut güçlere bakmak fazla saçma en basiti wb öldüğü zaman gücünün tamamini kullanamamıştı çünkü hastaydı. Buna rağmen neredeyse adayı yıkıyordu hasta olmayan ve tam gücünde bir wb ve onunla benzer seviyelerde 5 kişi savaşırsa dünyanın en az yarisi yok olur bu çok net ortada benim esas merak ettiğim şu konsey gibi birşey var ya onların ve kong un gücü karşımıza wb'ye (su ana kadar savaşta aktif olarak gördüğümüz en güçlü kişi olduğu için onu örnek veriyorum) tek atan bir grup görürsek hiç sasirmam yine dragon da bilinmeyen bir güç

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık