Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Dracule Mihawk

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 334 76.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 104 23.7%

• Kullanılan toplam oy
    438
Mihawk, Shanks'la ilişkilendirilen bir karakter. Hiç deilse bir zamanlar denk olduklarını düşünmek için elimizde sebepler mevcut. Hikayede yıllardır ara ara değinilen Mihawk-Shanks münasebeti boşa olamaz. Komutan seviyesi bekleyenlerin storytelling, kurgu, tutarlılık konularından bir haber olduğu belli.
Bu bağlantıyı nasıl kurdun anlamadım.

Mihawk da kabullenmiş bazı şeyleri. Kendisini Shanks'in dengi olarak görmüyor. Shanks ise eski rakibine karşı her zaman anlayışlı. Ama ikisi de durumun farkında.
Bak ben dengidir ya da değildir demiyorum. Hikayede bu ikisi beraber anılıyorsa, bu boşuna olamaz diyorum. Şu ana kadar olan hikaye kurgusu Mihawk'ın oldukça güçlü olmasını gerektiriyor. Hala Shanks'la kapışabilecek kadar hem de. O yüzden amiral seviyesidir diyorum. Düelloların son bulmasının da bir kılıfı oldu kol mevzusu. Mihawk ciddi bir tehdit oluşturamayacak olsa neden "tek kollu bir adamla dövüşmem" dedirtsin Oda? Shanks'ın çok daha güçlü olduğunu belli etmenin onlarca yolunu bulabilirdi değil mi? Bana kalırsa Oda ikisini de ayrı ayrı belli konuma ve ünvana getirerek aralarındaki saygılı rekabeti/dostluğu korudu. Birine en güçlü kılıç ustası dedi, ki bunun ağırlığını göreceğiz. Shanks zaten Yonkou.

Yani Mihawk bazılarının iddaa ettiği gibi sağ kol ancak etse, neden Shanks'tan başkasını muhattap almayarak gidip onla muhattap olurken çizilsin? Neden düello için gelmedim desin? Neden WB'ye bu yarayı Mihawk'tan almadım desin? Bunlar belki önemsiz detaylar gibi görünebilir. Bunun farkındayım. Shanks, farkı basmış geçmiş Yonkou olmuş diyebilirsin. Ancak tüm bu geçmişe dair verilen detayın ne kadar manasız kalacağının farkında mısın? Bu işte hikaye anlatımına terstir. Umarım anlatabilmişimdir.

Kısacası Shanks ve Mihawk'ın geçmişi hakkında verilen onca detayı çöpe atmış olursun, eğer bu adamı 2. komutan ya da sağ kol kadar güçlü yaparsan. Çünkü Mihawk'ın Zoro haricinde hikayede şimdilik önemli kılan tek şey Shanks'la olan münasebeti. Onların da şu anki güç seviyeleri için beş para etmez bilgiler olduğu söylenirse karaktere hiçbir background vermemişsin demektir. Oda gibi hikaye anlatma üstadı böyle bir hata yapmaz. (Evet, böyle yapılırsa bu bir hata olur)

@Sogotoh Üstte açıklamaya çalıştım.

Ek: "Shanks'ın potansiyeli yüksekti işte Oda bunu adamı Yonkou yaparak, Mihawk'a fark attırarak gösterdi." Bu yine hatalı bir gösterme şekli olur. Shanks'ın potansiyelini göstermek için Mihawk'a ihtiyaç duyması anlamsız olur, eğer Mihawk komutan seviyesiyse.

Son düzenleme:
Fujitora umarım Mihawk'ı bir selamlaya giderde güzel bir dövüş görürüz. Hem Mihawk'ı tartar hemde Mihawk'ın amiral ile mücadelesinden amiral ile vs attığı için Mihawk överiz xD.

Şaka bir yana Mihawk tam olarak istenileni karşılamasa da bir yonkou tadında olabilir. Shiliew ile muhtemelen bir vs atacaktır en iyi kılıç ustalığı için kazanan kim olur kestirmek zor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık