Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Dracule Mihawk

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 334 76.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 104 23.7%

• Kullanılan toplam oy
    438
Shanks'la aynı seviye çıkar. Net Yonkou. Benim üstüm KK seviyesi demişti zaten.

Şunu bir türlü anlatamadım foruma.Kendini geçmeyi kk olmakla kıyaslaması ve yine kendini Wb ile kıyaslaması bu adamın çok ama çok güçlü olduğunu gösterir.Cahil yada aptal biri olsa deriz bu değişik ne yapıyor falan ama Mihawk bu Krieg cahili değil.Ya imparator yada imparatorların tam ensesinde olmalı ki böyle laflar edebilsin.Benzer bir durum Croco’nun prime döneminde beyazsakala yürümesi için de söz konusu.Hatta yaşlılığını görüp aldığı ezici yenilgiye şaşırıyor muhtemelen.

Konudan bağımsız; bu nereden çıktı yav? Efsane değil miydi bu?
Röportaj da bu şekilde bi açıklaması var diye biliyorum doğru olmayabilir üzerinden okuyalı baya geçti. Hatta SBS'de geçti diye hatırlıyorum.

@Smoker @hdbfresh böyle bir açıklama gelmiş miydi?

Bu yorumlama işi uzar da uzar. Bence gayet sert bir karşılama, sadece fiziki temas yok ki olamaz da Shanks dışında orada Mihawk'ın karşısında duracak adam yok, sadece sert yapıyorlar işte. Burada bahsetmek istediğim şey karşılanan kişinin ne şekilde karşılandığı, adamlar net olarak bir tehdit düşman ya da ne bileyim ona benzer bir şeyi karşılıyor. Bunu anlamak için insanların davranışlarından öte Shanks'ın:''dövüşmeyemi geldin'' demesi var, bu sesleniş olay ve atmosferin sertliğini somutlaştırıyor aslında. Benim için bu tipteki sert bir karşılama yeterli. Zaten posteri çıkarıp, Luffy'den bahsettiğinde bir anda atmosfer değişiyor.

Vermek istediğim mesaj atlanmasın, burada asıl söylemek istediğim Mihawk'ın tek kollu Shanks ile önceki karşılaşmalarına rağmen Kızılsaç ve tayfası tarafından bir dost olarak görülmemesi ve dövüşmeyemi geldin şeklinde karşılanması. Yani Mihawk tek kollu Shanks ile de dövüşmüş olabilir, böyle bir ihtimal var. Bunu anlatmaya çalışıyorum.
Manga panelleri pekte senin söyleminde pekte örtüşmüyor buna vurgu yapmak istedim. Düşman gelmiş olsa ellerini bağlayıp ne var len diye karşılamalarını beklemek saçma. Kaldı ki bu panelleri Mihawk'ın karşısında Shanks hariç diğerleri bir hiç diyerek geçiştirmekte senin yorumun bir şey diyemem :) Ama panelde görülene göre adam 3 büyük güç arasında yürüyerek geçiyor hiç bir tepki vs yok. Mihawk'ın tayfaya karşı bir tehdit oluşturmadığı aşikar. Muhtemelen Shanks ile vs atıp yoluna bakıyor genellikle. En kötü WB-Shanks karşılaşmasına bakalım Shanks K. haki patlatıyor düşman gemisinde olduğu için ve tedirgin olduğundan dolayı mecazen yapıştırıyor hakiyi. Mihawk'ın haki patlatmasını geçtim tedirgin bir tarafı dahi yok resmen.

Tek kollu Shanks ile vs atma muhabbeti ise çok sığ bir konu çünkü 10 sene önce kolunu kaybeden bir Shanks var elimizde. Mihawk adaya geldiğinde posteri gösterince söylediği söz belli çok uzun zaman önce hasır şapkalı bir çocuktan bahsetmiştin diyor bu uzun zaman dilimine sığdırabileceğimiz şeyler Mihawk vs tek kollu Shanks olabilir pek ala ama tek kollu birisiyle savaşmam diyen bir Mihawk'ın daha öncesinde savaşmış olma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Bu da serinin yazarının söylediği savı güçlendiriyor, Shanks'ın tek kolunu kaybetmesi onun gücünden bir şey eksileceği anlamına gelmiyor.

Son düzenleme:
Röportaj da bu şekilde bi açıklaması var diye biliyorum doğru olmayabilir üzerinden okuyalı baya geçti. Hatta SBS'de geçti diye hatırlıyorum.

@Smoker @hdbfresh böyle bir açıklama gelmiş miydi?

Manga panelleri pekte senin söyleminde pekte örtüşmüyor buna vurgu yapmak istedim. Düşman gelmiş olsa ellerini bağlayıp ne var len diye karşılamalarını beklemek saçma. Kaldı ki bu panelleri Mihawk'ın karşısında Shanks hariç diğerleri bir hiç diyerek geçiştirmekte senin yorumun bir şey diyemem :) Ama panelde görülene göre adam 3 büyük güç arasında yürüyerek geçiyor hiç bir tepki vs yok. Mihawk'ın tayfaya karşı bir tehdit oluşturmadığı aşikar. Muhtemelen Shanks ile vs atıp yoluna bakıyor genellikle. En kötü WB-Shanks karşılaşmasına bakalım Shanks K. haki patlatıyor düşman gemisinde olduğu için ve tedirgin olduğundan dolayı mecazen yapıştırıyor hakiyi. Mihawk'ın haki patlatmasını geçtim tedirgin bir tarafı dahi yok resmen.

Tek kollu Shanks ile vs atma muhabbeti ise çok sığ bir konu çünkü 10 sene önce kolunu kaybeden bir Shanks var elimizde. Mihawk adaya geldiğinde posteri gösterince söylediği söz belli çok uzun zaman önce hasır şapkalı bir çocuktan bahsetmiştin diyor bu uzun zaman dilimine sığdırabileceğimiz şeyler Mihawk vs tek kollu Shanks olabilir pek ala ama tek kollu birisiyle savaşmam diyen bir Mihawk'ın daha öncesinde savaşmış olma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Bu da serinin yazarının söylediği savı güçlendiriyor, Shanks'ın tek kolunu kaybetmesi onun gücünden bir şey eksileceği anlamına gelmiyor.
Yanlış çeviri o, öyle bir şey yok.

Şu kol muhabbeti bana savaşmak istemediğini belirten bir şakalaşma gibi geliyor. Ben mi yanlış düşünüyorum acaba anlamadım ki. Neden herkes buna bu kadar taktı ki?

Şu kol muhabbeti bana savaşmak istemediğini belirten bir şakalaşma gibi geliyor. Ben mi yanlış düşünüyorum acaba anlamadım ki. Neden herkes buna bu kadar taktı ki?
Shanks'ın kolu varken yenişememişlerdir. 50 galibiyet 50 mağlubiyet muhabbeti falan. Sonradan Shanks'ın kolu gidince düellolara devam etmek istememiştir belki. :/

kendı acından dösunursen olay cok daha anlamlı olur...
su anda bir kolunu kaybettıyını farz et bu senın kapasitenı %50 ye mi düşürür yoksa dahada altına mı...
mihawk en iyi kılıc ustası ama rakıbı shanks deyil...
:eek::eek: İlk sayfalara bakayım dedim şoktayım.Meğersem ilk yüzde muhabbetini red çıkarmış.:hhh:Bizim günahımızı aldınız mı desem yoksa asıl gerçek Dof fanı redmiş daha o yıldan yüzdelere girişmiş mi desem bilemedim.:oleyo2:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık