Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Dracule Mihawk

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 334 76.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 104 23.7%

• Kullanılan toplam oy
    438
:d bariz bi örnek vereyim dedim, hani olur da mihawktan iyi slash atan biri çıkarsa tansiyonu düşmesin diye.
ben anlamam. ister tek takılır ister sığınır, iş yapsın yeter.
Mihawk`tan daha iyisini atan Mihawk`ın olduğu yerde olur yiğidim, ustalık kasmayıp kılıçla adam dövecek olan Luffy`den hallice olur. En güçlü kılıç ustası diye slash en iyi en güçlü en uzağa (demiş bir de ahaha) o atacak değil ne demek len? En uzağını o atamayacaksa, neyin en iyisi bu adam? En hızlı kılıç tokuşturma ustası falan sanıyorsun herhalde. Ondan önceki ondan iyidir zamanında bu kadar basit, beyin yakıcı bi durum yok yani ortada.

Mihawk'ın Shanks'i düelloda yendiğine dair bir şey geçti mi? Ben niye hatırlamıyorum? Maçlar berabere bitince ünvan el değiştirmez. Bu yüzden bu düellolardan anladığımız Shanks'in kılıç ustalığının Deiku seviyesinde olduğu. Yani Shanks'in cebinde zaten bu var. Bir de üstün H.Haki sahibi olduğunu biliyoruz. Ötesi var mı göreceğiz. Mihawk'ı da tam olarak bilmiyoruz Fujitora onunla savaşmaya gittiyse belki bir veri elde ederiz.

Shanks ve Mihawk arasında Mihawk'ın savaş alanını terk etmesine sebep olan dostlukları mevcut. Bu iki insan içten patlamalı dıştan yanmalı öldürücü ne kadar güçleri varsa birbirlerine karşı kullandıklarını düşünüyor musunuz? Açıkçası ben düşünmüyorum.

Luffy güç olarak Roger tayfasını değil Shanks'in tayfasını geçeceğini söyledi. Bu yüzden seri sonu Zoro'nun hedefi Benn'i geçmektir. Mihawk Seviyesi = En güçlü Sağ Kol : ))

-
Shici olacak bir karakter gibi gelmemişti bana. Motivasyonu neydi bilmiyorum ama son dakika oda Devrimci olarak açıklanabilir. Devrimcilerin bile çoğunun bilmediği sadece Dragonla iletişime geçen bir iki devrimci bekliyorum. Bunlar Mihawk ve Aokiji olabilir.

Son düzenleme:
Mihawk`tan daha iyisini atan Mihawk`ın olduğu yerde olur yiğidim, ustalık kasmayıp kılıçla adam dövecek olan Luffy`den hallice olur. En güçlü kılıç ustası diye slash en iyi en güçlü en uzağa (demiş bir de ahaha) o atacak değil ne demek len? En uzağını o atamayacaksa, neyin en iyisi bu adam? En hızlı kılıç tokuşturma ustası falan sanıyorsun herhalde. Ondan önceki ondan iyidir zamanında bu kadar basit, beyin yakıcı bi durum yok yani ortada.
En iyi kılıç ustası olmak tüm becerilerinin ve gücünün herkesten üstün olması demek değil. Dünyanın en iyi futbolcusu futbol ile ilgili her konuda en iyi değildir. Dünyanın en güçlü satranç ustası satranç ile ilgili her konuda en iyi değildir. Senin dediğin mutlak üstünlük olur o zaman da Mihawk'ın asla bu ünvanı devredememesi anlamına gelir. Bu da Zoro'nun hiçbi zaman deiku olmayacağı anlamına gelir. Ünvanları gözümüzde idealize etmeyi keselim ve güç dengesini dinamik algılamaya başlayalım lütfen canımcım.

En iyi kılıç ustası olmak tüm becerilerinin ve gücünün herkesten üstün olması demek değil. Dünyanın en iyi futbolcusu futbol ile ilgili her konuda en iyi değildir. Dünyanın en güçlü satranç ustası satranç ile ilgili her konuda en iyi değildir. Senin dediğin mutlak üstünlük olur o zaman da Mihawk'ın asla bu ünvanı devredememesi anlamına gelir. Bu da Zoro'nun hiçbi zaman deiku olmayacağı anlamına gelir. Ünvanları gözümüzde idealize etmeyi keselim ve güç dengesini dinamik algılamaya başlayalım lütfen canımcım.
En güçlü kılıç ustası demek diğer ustalara yenilmemek demek. Bir kılıç ustasının attığı slash çok büyüktür. Diğeri o kadar büyük slash atamaz belki ama o büyüklükteki slashı durduracak güce sahiptir belki de. Veya daha bitirici teknikleri vardır. En güçlü kılıç ustası diye kılıçla yapılabilecek herşeyi en üst seviyede yapacağını sanmam ben. Mesela Zoro. Kinemondan daha güçlü ama ateşi kesemiyor. Muhtemelen Zoronun haki kullanmadan kesebildiği herşeyi Kinemon kesebilir. Şimdi kinemon daha mı iyi kılıç ustası diyeceğiz. Dimi yani.

Ya ortalık yine güç, seviye, unvan tartışmasına dönmüş. Mihawk bu saaten sonra ister çifti olup inek sağsın, ister se evrenin peygamberi olarak tanitilsin. Bunlar önemli değil. Benim merak ettiğim bu adam artık Lord'da değil. Peki nasıl hikayede yer bulacak bu saaten sonra. Örnek veriyorum. Elbaf'ta karşımıza çıkacak. Ama neden Elbaf'ta olacak mesela. Yada başka bir adada karşımıza çıkacak ama neden o adada olacak ki? Yanı şuan hikaye ye bağlantısı yok adamın. Hadi Lord falan olsa iste bizimkilerin peşinden gelse yada başka bir korsanın peşinden gelip bizimkiler ile karşılaşsa falan hikayeye yedirilse tamam. Ama öyle bir durumda yok artık. Yanı adam ortada kaldı. Son gelişmelerden sonra hikayede vasfi ne, amacı ne, geleceği ne belirsiz. @Teach sağolsun fikrini beyan etmiş. Forum değerli ve kıdemli insanlarının düşünceleri ne? Özellikle @Densetsu no Samurai Bu adama ne olacak?
Değerli gördüğün için teşekkürler :utangac::utaniyorum:Neden Elbaf, kendimce açıklıyım.

1. Seride Mihawk'ın bağlantısının olduğu 3 şey var sadece. Shanks, Zoro ve şatosu yani yaşadığı yer.
  2. Elbaf'ın Shanks'ın yönetiminde olduğu teorileri(sitede bulabilirsin).
  3. Elbaf'ın teke tek düelloların, savaşın, onurun, rekabetin, saygının, dostluğun, cesaretin ve gururun merkezi gibi bir yer olması. Elbaf bunlarla ön plana çıkıyor. Bunun altyapısı tee Little Garden'da Dorry ve Broggy ikilisiyle yapıldı. Düello, onur, gurur, cesaret dedik. Seride, aralarındaki ilişkiyle bu kavramları karşılayan tek ikili Shanks-Mihawk'tır. Öyle ki mangaka bu düellolardan Beyazsakal gibi bir karakteri vesile yaparak bahsetmiştir.. Kısacası madde başında saydığım kavramlar Shanks-Mihawk ilişkisini ön plana çıkarıp tanımlayan şeyler olduğu için Elbaf bu ikilinin yeni dünyada karşılaşacakları en uygun yerdir. Elbaf'ı ön plana çıkaran özelliklerin hepsi Shanks-Mihawk ilişkisi üzerine tahsis edilmiştir çünkü. Shanks-Elbaf-Mihawk bağlantısını bu sebeplerle mantıklı buluyorum.
  4. Shanks Luffy'ye "yakında görüşeceğiz" demişti. Bu yerin Elbaf olacağını düşünüyorum. Aralarındaki paralel bağlantıya bakılırsa Shanks-Luffy demek Mihawk-Zoro demektir. Oda'nın Shanks-Mihawk ikilisiyle Luffy-Zoro ikilisini buluşturması +930 bölümlük bir altyapı. Çünkü Luffy hedef olarak Shanks'ı, Zoro hedef olarak Mihawk'ı seçmiştir :cool: Dolayısıyla 2. ve 3. maddeler Mihawk-Shanks bağlantısını, 4. madde de Mihawk-Zoro bağlantısını içerdiği için Mihawk'ı seriye bağlayan 2 önemli faktörün kesişim noktası Elbaf olmalıdır :good:
Peki Mihawk'ın rolü ne olur ?
  1. Mihawk/İm bağlantısı çıkabilir.
  2. Düşman Mihawk'ı harcar ve bu durum Zoro için ateşleyici bir unsur olarak kullanılabilir. Şayet böyle olursa Mihawk gerçekten seri için "harcanmış ve boş" bir karakter olarak kalır.
  3. Zoro'nun son rakibi olur. Zaten en başta Mihawk'ın tasalanma gayesi buydu.
Sürpriz bir 4. seçenek çıkar mı bilmiyorum ama bu 3 rolden biriyle karşımıza çıkmasını bekliyorum. Bunlardan 2. seçenek çok düşük ihtimal olsa da...

Son olarak şunu ifade edeyim. Mihawk hiçbir şey yapmayıp şatosunda otursa bile ki bu zamana kadar yaptığı gerçekten buydu :) Zoro'nun hayali canlı kaldığı sürece Mihawk'ın ekstra bir aksiyona girmesine gerek yok. Adamın varlık sebebi Zoro çünkü. Ama mangaka kendisini shicilikten çıkararak bir aksiyon sinyali verdi. Bu aksiyonu bir yere bağlayacak illak. Mihawk gibi oyun bozacak dengeleri değiştirecek birini her zaman dikkate almak lazım. Şunu da unutmamak gerekir. Herkes zamanı geldiğinde sahne alır. Madara gibi bir karakter serinin %80'inde belki de daha fazlasında yoktu :sapkali:

Değerli gördüğün için teşekkürler :utangac::utaniyorum:Neden Elbaf, kendimce açıklıyım.

1. Seride Mihawk'ın bağlantısının olduğu 3 şey var sadece. Shanks, Zoro ve şatosu yani yaşadığı yer.
  2. Elbaf'ın Shanks'ın yönetiminde olduğu teorileri(sitede bulabilirsin).
  3. Elbaf'ın teke tek düelloların, savaşın, onurun, rekabetin, saygının, dostluğun, cesaretin ve gururun merkezi gibi bir yer olması. Elbaf bunlarla ön plana çıkıyor. Bunun altyapısı tee Little Garden'da Dorry ve Broggy ikilisiyle yapıldı. Düello, onur, gurur, cesaret dedik. Seride, aralarındaki ilişkiyle bu kavramları karşılayan tek ikili Shanks-Mihawk'tır. Öyle ki mangaka bu düellolardan Beyazsakal gibi bir karakteri vesile yaparak bahsetmiştir.. Kısacası madde başında saydığım kavramlar Shanks-Mihawk ilişkisini ön plana çıkarıp tanımlayan şeyler olduğu için Elbaf bu ikilinin yeni dünyada karşılaşacakları en uygun yerdir. Elbaf'ı ön plana çıkaran özelliklerin hepsi Shanks-Mihawk ilişkisi üzerine tahsis edilmiştir çünkü. Shanks-Elbaf-Mihawk bağlantısını bu sebeplerle mantıklı buluyorum.
  4. Shanks Luffy'ye "yakında görüşeceğiz" demişti. Bu yerin Elbaf olacağını düşünüyorum. Aralarındaki paralel bağlantıya bakılırsa Shanks-Luffy demek Mihawk-Zoro demektir. Oda'nın Shanks-Mihawk ikilisiyle Luffy-Zoro ikilisini buluşturması +930 bölümlük bir altyapı. Çünkü Luffy hedef olarak Shanks'ı, Zoro hedef olarak Mihawk'ı seçmiştir :cool: Dolayısıyla 2. ve 3. maddeler Mihawk-Shanks bağlantısını, 4. madde de Mihawk-Zoro bağlantısını içerdiği için Mihawk'ı seriye bağlayan 2 önemli faktörün kesişim noktası Elbaf olmalıdır :good:
Peki Mihawk'ın rolü ne olur ?
  1. Mihawk/İm bağlantısı çıkabilir.
  2. Düşman Mihawk'ı harcar ve bu durum Zoro için ateşleyici bir unsur olarak kullanılabilir. Şayet böyle olursa Mihawk gerçekten seri için "harcanmış ve boş" bir karakter olarak kalır.
  3. Zoro'nun son rakibi olur. Zaten en başta Mihawk'ın tasalanma gayesi buydu.
Sürpriz bir 4. seçenek çıkar mı bilmiyorum ama bu 3 rolden biriyle karşımıza çıkmasını bekliyorum. Bunlardan 2. seçenek çok düşük ihtimal olsa da...

Son olarak şunu ifade edeyim. Mihawk hiçbir şey yapmayıp şatosunda otursa bile ki bu zamana kadar yaptığı gerçekten buydu :) Zoro'nun hayali canlı kaldığı sürece Mihawk'ın ekstra bir aksiyona girmesine gerek yok. Adamın varlık sebebi Zoro çünkü. Ama mangaka kendisini shicilikten çıkararak bir aksiyon sinyali verdi. Bu aksiyonu bir yere bağlayacak illak. Mihawk gibi oyun bozacak dengeleri değiştirecek birini her zaman dikkate almak lazım. Şunu da unutmamak gerekir. Herkes zamanı geldiğinde sahne alır. Madara gibi bir karakter serinin %80'inde belki de daha fazlasında yoktu :sapkali:
Eline sağlık. Soru işaretlerinin çoğunu gidermiş oldum. Yorduk seni de.

mihawk deiku olduğu için en kocaman ve en güçlü slashları o atıyor. şimdi denizciler onu adasından kovduğu için slashlarının gerçek değerinin anlaşılacağı yere, devler ülkesi elbafa gidecek tabi nereye gidecek başka :S aynı anda tek slash ile yan yana kaç dev kesebilirim diye kendini sınamaya...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık