Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Edward Weevil

Mihawk vs Weevil

• Kullanılan toplam oy
    210
İkisi hakkında çok bilgimiz yok fakat seride haklarında söylenen birkaç bilgi, gördüğümüz olaylar ve yorumlar var. Bunların bu dövüş hakkında bir tahmin yapmak için yeterli olacağını düşünüyorum.

-Mihawk.

Kendisi dünyanın en güçlü kılıç ustasıdır.

2 yıl önce Zoro'yu küçük bıçağıyla çok rahat yenmiştir.
Shanks Beyazsakal'ı ziyarete geldiğinde Beyazsakal Shanks'a Mihawk ile olan düellolarınızı duymuştum demiştir.

Marineford'da diğer güçlü karakterler gibi o da sahne almıştır.
Bu sahnelerden ilkinde Beyazsakal'a onunla arasındaki farkı görmek için saldırmıştır. Fakat Jozu ''Dünyanın en güçlü kesişi'' denilen saldırıyı araya girip durdurmuştur.
Sonrasında Mihawk Luffy'nin peşine düşmüştür. Luffy ondan kaçarken Şahin Gözleriyle onun yerini onca kişi arasından bulmuştur.
Mihawk Luffy'ye bir kesiş atmıştır fakat bu kesişi Mr1 durdurmuştur. Sonrasında Mihawk yakınına gelip onu kesmiştir.
Mr.1'in yaralandığını gören Croco araya girip Mihawk'ı durdurmuştur.

Mihawk'un Buz dağını kesişi

Mihawk Buggy'yi parçalara ayırıhyor fakat Buggy'ye bir zarar gelmiyor.
Luffy kaçmaya devam ederken Marco Vista'dan Luffy'ye yardım etmesini istiyor ve Vista yardıma geliyor.
Birkaç kılıç çarpıştırmasından sonra ikili dövüşü erteliyor.
Shanks Marineford'a gelince de Mihawk savaştan ayrılıyor.

2 yıl sonrasında Mihawk'ı göremiyoruz. Fakat Zoro hala kendisine yetişemediğini belirtiyor.

-Weevil

Kendisinin Beyazsakal'ın oğlu olduğunu iddia eder. Eski ödülü 480 milyon belidir. Şuana kadar en fazla eski ödüle sahip olan Shichibukaidir.
Elinde Beyazsakal gibi bir bisento vardır.

Beyazsakal'ın emrinde olan 15 korsan tayfasını ezip geçmiştir. En son Beyazsakal müttefiklerinden A.O'yu ve tayfasını yenmiştir.
Bu olaydan kısa bir süre sonra annesinin de gazıyla Luffy'nin peşine düşmüştür.

Kizaru, Weevil için WB'nin gençliğini anımsatıyor demiştir. WB'nin gençliğini gördüğü için sözüne güvenilebilir.

Mangada gösterilmeyen fakat bir filmde gösterilen Amiral Z'nin kokasıyla ünlü kolu birisi tarafından kesilmiştir.
Bu kol kesme olayını 2 yıl aradan sonra shichibukai olan ve 2 yıl önce Impeldown'dan kaçan birisi yaptığı için bu kişinin Weevil olduğu düşünülmektedir.

İkisi hakkında da az bilgi var, karar vermek için erken. Şimdilik isim olarak Mihawk ağır basıyor bende.

Mihawk sümüklü A.O ve diğer ezik Beyazsakal Korsanları müttefiklerine benzemez Weevilin ağzına vurur.

Ehuehehe .d Ortalığı karıştıracağım dediğin bu muydu ? :D
Her ne kadar gülsem de eldeki veriler yetersiz.Tahmin yürütmek pek mantıklı gelmiyor.

Ben bu konuda tamamen kararsızım, aslında Mihawk'ın gücüne bir türlü karar veremiyorum. Bir bakıyorum amiral ile kıyaslanamayacak kadar aciz bir bakıyorum denk veya daha güçlü. Bu Weevil'da gerçekten Wb'nin oğluysa veya Kizaru bizi trollemediyse yonkou dengi bile çıkabilir.

Bence 3 amirali dengeyebilecek 3 shichi var ve 2'si bunlar ve aralarında ki savaş büyük ses getirir.

Yorumlara göre oy atacağım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık