Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

DOTA ... ( oricinal ) vs DOTA 2 vs LoL vs HoN

Dota 2 çöp bana göre, warcraft üzerinden oynanan veriyonu türkleri garena'dan şutlayana kadar oynamıştım. Ondan sonra 3-5kere arkadaş arasında oynadık. Ama yıl olmuş 2016 15-20 yıllık bir oyun ile şimdi oynadığımız oyunu karşılaştırmak saçma.

Birde oynamadığın bir oyun ile oynadığın bir oyunu karşılaştırır isen tabi ki oynadığın sana daha güzel gelir.Ben ikisini de oynadım hatta dota 2 yi de ayrı tutarsak 3 ünü de oynadım lol favorim.İnsanı sıkmıyor misal dota da fix barat oyun başı rahat 40 farm yapsa oyunu bitiriyordu oynadığım zamanlar, ormana furion alırlar bir lothar bir bota tek başına oyunu katleder. Sıkıcı tek düze bir oyun bana göre lolden en üstün yanı eşyalar. Onlar da şuan ne durumda bilmiyorum belki sıçıp batırmış olabilirler. Dota yenilendikçe batan bir oyun bana göre.
Hayatımda duyduğum en saçma yorumlardan bir tanesi bu oldu :D Oyunu bu kadar sevmemin sebebi sınırsız sayıdaki strateji biçimi ama sen onu barathrum ve np jungle olarak ikiye ayırdın tebrik ederim :at:

hemen eleştirilere cevap versin pro abiniz :D

Eleştiri 1 Dota daki int herolar oyun ilerledikçe güçsüz kalıyomuş sadece bazı heroların ultisini geliştiren bir item varmış da bilmemne :D

Bir kere o itemin adı aganim ayrıca sadece int herolar için kullanılmaz... Ayrıca İnt yani magic damage si olan herolar oyun ilerledikçe oyundan asla düşmez tersine bir durum yaşanır aslında tabi eğer oynamayı bilirsen... İçinde ukde kaldıysa bu arkadaşın bir int herosu söylesin bana aha desin bu hero oyun sonu düşer oyundan bende ona oyun sonu hangi itemlerle akabileceğini ayrıntılı olarak yazayım... Misal destroyer , silencer , bunlar varya oyun sonu huhuhuvvv , Zeus item kasmasa bile iş yapar basede beklesin 16 olup ulti atsın yeter... İnvoker skillerinin ek bir hasara sahip olmasına gerek yok çünkü olayı farklı heronun.. uzun gidicek anlatsam

Eleştiri 2 Barat diye bir hero varmış onu alıp 40 crebb kesen kesin kazanıyomuş oyunu...

Cevap ; aahahhaahahah ahhaahah hahah ... Sen lol oyna lütfen =S

Eleştiri 3 ; Genellikle pc si dota2 kaldırmayanlar dota oynuyomuş... Abartmışım kusma olayını falan :D

Benim pc MOnster Q47 MS bilmemkaç unuttum tam adını.. 16 gb ram 3 gb ekran kartı ssd ler falanlar filanlar çikolatalar püskevütler öyle bir pc yani... Ben abartmadım forumda öyle konu açıldı kusmadan dota2 oynayabilen varmı diye..

Eleştiri 4 ; Dota 2 yi neden bukadar yeriyosun sadece bazı heroların tiplerini değiştirdiler ?

Hayır sadece tipleri değil skillerin cast time larını ve mapteki bazı ufak sadece proların anlayabileceği ve anladıkça sinir olacağı noktalarda değişiklik yaptılar...
Misal batriderın ilk skilinin rangesi dota1 dekine göre daha kısa ve delaylı atar.. Es nin ilk skili dota 2 deki cast time daha düşük... MAginanın base atağı ve atack speedi Dota2 de daha fazla skillerinin cast time ları düşük.. Bunları anlayabilmek için oyunu inceden inceye bilmeniz lazım tabi.

5 ; bütün mobaları oynadındemı eleştiriyosun ;

evet oynadım...

6 ; LoL ün bilmem kaç oyuncusu var dotan 1 in 200 tane kaldı :D

LoL oyununa çok teşekkür ediyoruz bizi nooblardan kurtardığı için... Hatta plaket falan yaptırıp verecez riota gönderecez teşekkürlerimizi sunacaz abi Allah razı olsun sizden diye

Hayatımda duyduğum en saçma yorumlardan bir tanesi bu oldu :D Oyunu bu kadar sevmemin sebebi sınırsız sayıdaki strateji biçimi ama sen onu barathrum ve np jungle olarak ikiye ayırdın tebrik ederim :at:
Daha çok düz bir oyuncunun dotadan anladığıdır o. Şey yapma fazla.

hemen eleştirilere cevap versin pro abiniz :D

Eleştiri 1 Dota daki int herolar oyun ilerledikçe güçsüz kalıyomuş sadece bazı heroların ultisini geliştiren bir item varmış da bilmemne :D

Bir kere o itemin adı aganim ayrıca sadece int herolar için kullanılmaz... Ayrıca İnt yani magic damage si olan herolar oyun ilerledikçe oyundan asla düşmez tersine bir durum yaşanır aslında tabi eğer oynamayı bilirsen... İçinde ukde kaldıysa bu arkadaşın bir int herosu söylesin bana aha desin bu hero oyun sonu düşer oyundan bende ona oyun sonu hangi itemlerle akabileceğini ayrıntılı olarak yazayım... Misal destroyer , silencer , bunlar varya oyun sonu huhuhuvvv , Zeus item kasmasa bile iş yapar basede beklesin 16 olup ulti atsın yeter... İnvoker skillerinin ek bir hasara sahip olmasına gerek yok çünkü olayı farklı heronun.. uzun gidicek anlatsam

Eleştiri 2 Barat diye bir hero varmış onu alıp 40 crebb kesen kesin kazanıyomuş oyunu...

Cevap ; aahahhaahahah ahhaahah hahah ... Sen lol oyna lütfen =S

Eleştiri 3 ; Genellikle pc si dota2 kaldırmayanlar dota oynuyomuş... Abartmışım kusma olayını falan :D

Benim pc MOnster Q47 MS bilmemkaç unuttum tam adını.. 16 gb ram 3 gb ekran kartı ssd ler falanlar filanlar çikolatalar püskevütler öyle bir pc yani... Ben abartmadım forumda öyle konu açıldı kusmadan dota2 oynayabilen varmı diye..

Eleştiri 4 ; Dota 2 yi neden bukadar yeriyosun sadece bazı heroların tiplerini değiştirdiler ?

Hayır sadece tipleri değil skillerin cast time larını ve mapteki bazı ufak sadece proların anlayabileceği ve anladıkça sinir olacağı noktalarda değişiklik yaptılar...
Misal batriderın ilk skilinin rangesi dota1 dekine göre daha kısa ve delaylı atar.. Es nin ilk skili dota 2 deki cast time daha düşük... MAginanın base atağı ve atack speedi Dota2 de daha fazla skillerinin cast time ları düşük.. Bunları anlayabilmek için oyunu inceden inceye bilmeniz lazım tabi.

5 ; bütün mobaları oynadındemı eleştiriyosun ;

evet oynadım...

6 ; LoL ün bilmem kaç oyuncusu var dotan 1 in 200 tane kaldı :D

LoL oyununa çok teşekkür ediyoruz bizi nooblardan kurtardığı için... Hatta plaket falan yaptırıp verecez riota gönderecez teşekkürlerimizi sunacaz abi Allah razı olsun sizden diye
+1:good:
sadece noblara katılmadım aslın doğru ama yarı doğru eskiden fazlaydı şimdi binde 1 :flaugh: ama cıkıyor yine yok deil.

@Sdf , Lol oynamaktayım zaten de , dota oynadığım dönemden bahsediyorum baratla 40 farm bot + madness demekti gayet uçup gitmene yetiyordu o iki item.

Ayrıetten 1 level accauntla 2-3 maç atıp ben lol attım demek dotada bir maç apem oynayıp tek heroyla oyunun kingiyim demekle aynı şey.Ki kaldı ki ilk çıktığı zamanda oynamıştım demişsin şuan arada dağlar kadar fark var görmeden neyin kıyası o.Dotadan araklanmış bir dünya mekanik var ama moba bu ilk çıkanlardan biri de dota tabi ki çıkan çoğu moba bundan esinlenecek.

Birde frozen thorne tek part indirebileceğim bir site varsa geleyim de oyun atalım çok merak ediyorum nasıl oynadığını ego atmosferi delip geçecek.

Kardeş oynadığım dönemden bahsediyorum şahsen furiyle de baratlada tek başıma oyun alabiliyordum o dönem. Hatta garenada barat alınca rmk gidiyordu millet o dereceydi. Hiç kimse sınırsız strateji konuşturamıyordu en baba hex bm kasarlardı zaten 40 farm alıp bot madness sonrası bkb max 5dk sürüyordu. O zamanlar her bastığında aktif süresi azalmıyordu fix 6-7 saniye miydi neydi.

Sınırsız sayıda strateji olayı da abartı olmuş oynadığım dönemde her 10 oyuncudan 5i mhydi strateji yap sabaha kadar nasılsa görüyordu adam :D

LoL hiç oynamadım, HoN'u hiç bilmiyorum. Sadece DotA ve DOTA2 oynadım.
DotA çok zor abi. Hatta efsane zor. O kadar oynadım hiç geliştiremedim kendimi. Sağdan soldan milletin yaptığı buildleri deneyerek, açıklamalarını göze alarak bi şeyler yapmaya çalıştım. Ancak oyun kendi kendini öğretmiyor. Skilllerin altında dmg türü bile yazmıyordu la ben oynarken. Zaten DotA öyle ortalıkta herkesin görüp oynadığı bir oyun değildi. Arayıp bulan adam oynuyordu. Reklamı yoktu oyunun.
Bir de DotA'yı hep Türklerle oynadım weplada. Türklerle oynayarak kendini ne kadar geliştirebilirsin ki? Zaten şu zaman olmuş hala D2'de profesyonel düzeyde oynayan Türk yok nerdeyse. Oynayanların da geldiği nokta belli.

DotA'nın müzikleri çok iyi idi benim için. D2'ye geçince hero skinlerine alışmak felan da bayağı zaman aldı. Bi kısmı epey hayal kırıklığı olmuştu. Özellikle Anti Mage'nin karizmadan, coolluktan, yakışıklılıktan eser kalmamış. Bunlar dışında SF, Puck, Pudge tuhaf gelmişti bana. Ancak bunlara alışılıyor tabi. Zaten SF'nin skine rework geldi. Hafiften DotA'daki haline benzettiler.
D2'de her şeyin açıklaması var. Oyun kendi kendini öğretiyor. Zaten bi sürü de kolaylık var. Kurye sana gelince itemler otomatik birleşiyor mesela. DotA'da o yoktu. İtemleri birleştirmek uğraştırırdı bayağı. DotA da 2 yılda öğrendiğin şeyleri D2'de bi kaç ayda öğrenirsin. D2 daha öğretici. Tabi öğrenmek oynamaya yetmiyor. Epey de yetenek, çabukluk ve zeka gerekiyor.
Velhasıl epey zamanda D2 oynadım hala noobum. :) Ben bu işi beceremiyom arkadaş. Rank sistemi de epey stres ediyor adamı. Zaten hem LoL hem D2 oynayan bazı arkadaşlar LoL'ün rank sistemini daha çok beğeniyor.
Yaklaşık 4-5 aydır D2 oynamayım. 5 senedir verdiğim en uzun ara galiba. Şimdi bizim oyuna da yeni rank sistemi ve itemler gelmiş ama hiç oyuna giresim gelmiyor şu sıralar. Manila ve TI izlesem yeter bana bu ara.

Nerede Wepla'da sabahlara kadar DotA oynadığımız geceler? Nerede o Venge'ler Mirana'lar? Kaç yıl geçti aradan hala köpek gibi özlerim DotA'yı. 4 yıldır LoL oynuyorum ama bu 4 yılda DotA'dan 1 gecede aldığım zevki bile alamadım.Dota 2 den medet umduk oda sarmadı böyle ot gibi yaşıyoruz artık LoL'dü HS'ydi hepsi boş neler vermezdim o eski günlere dönebilmek için.:rolleyes:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık