Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

DOTA ... ( oricinal ) vs DOTA 2 vs LoL vs HoN

Var mı acaba bu forumda gerçek playerlar 12 senelik son dota bükücüler :S

4 sene heycanla bekledik oyunu görsel olarak geliştirecekler diye 6-7 sene önce HON çıktı yapımcıları dediler ki biz DOTA fanlarıyız çok seviyoruz lakin oyun kendini geliştirebilecek bir yapıda olmadığından yani Warcraft üzerinden oynandığından görsel olarak geliştirilemediği için bu oyunu yaptık telif haklarını tam olarak alamadığımızdan tamamen dotanın aynısını yapamadık... Saygımız sonsuz dediler...

ve biz oynadık falan lakin dotanın tadı bir başkaydı... Yani yok olmamış cık cık :S

Aradan geçen 1 yıl sonra LOL diye bir çılgınlık çıkardılar... Dota icefrog un yapım ekiminden olan 2-3 tane tipi tip birleşip yaptılar... Sadece map benzer ve genel tür olarak dotaya benzer yani kısacası moba tarzı bir oyun olmuş evet :D

Bu herifler HoN yapımcıları gibi saygılı olmadığından bir şerefsizlik yapıp google ile anlaşırlar :D ulan google a DOTA yazardık şu çıkardı Dota dan sıkıldınız mı LoL ü deneyin falan.. Dota 2 çıkmadan önce LoL ismini bırakıp DOTA ismini satın almaya çalışarak kendilerini dahada küçülttüler lakin icefrog vermedi isim hakkını tabi.. Verse LoL ismini değişecek dota olacaktı..

Bir gün üniversitede bana lol oynuyon mu diye sordu bir tipi tip ben onun babasını oynuyom kardeş Dotacıyık biz dedim..
Dota ney lan dedi , oyunu anlattım , bu ne lan LOL ün çakması mı diye sordu ağğğzıının üstüne geçirdim bi tane tabi..

Neyse
Girdik denedik yok bu hiç olmamış çooooooooook basit kaçmış... Bu ne lan zorlasan 300-400 crebb kesebiliyosun deny yok seni engelleyen bişey yok kesimi kolay küçük baş hayvanları kesmek gibi.. Dotada 300 crebb kes önünde saygıyla eğilirler... Bizim oynadığımız zamanlar çok ezikti oyun şimdi ne durumdadır lol bilmiyorum pek tabi...

Sonra dedik ki olmayacak heralde bizim Dota görselleşemiyecek derken DOTA 2 çıkacak dediler Tanrım sen bizi koru ! dedik bekledik bekledik heycanla... Sonunda beta çıktı herolar yavaş yavaş geldi... Buda NESİ !!!!

Şişman bir NEVERMORE
Kambur bir TİNY ( bir kolu uzun bir kolu kısa tasarımcısının ben taaaaaa ..... )
O karizma İlidan emo cu bir maginaya dönüşmüş
earth shaker ORANGUTAN GİBİ ELLERİ ÜSTÜNDE koşan bir tip olmuş odunuda sırtına almış liseli sırt çantaları gibi
Viper iğrenç Venomencer ondan iğrenç Mirananın kaplanının cızgılarını yapmayı bile unutmuşlardı :S
Daha neler neler saysam sabah olur

Bu nasıl Görsellik La Allah belanızı versin dedik map kaskaranlık gece olunca boğuluyorum sanıyosun...

Bir ara Dota 1 forumlarında Anket yapılmıştı ; Kusmadan üst üste 2 oyun dota2 oynayabilen varmı diye :S O valve ne küfürler yedi DOta2 ilk çıktığında aboo abo :D

Neyse bukadar bilgi yeter konuşun bakalım playerlar hangisi daha zevkli hangisi daha zor yetenek gerektirir falan filan sıralamanız ne olur ? Bana göre

Dota > Hon > Dota2 > lol

Bilmeyen dotacılar için yani yeniyetme dota2 ciler için ek olarak güzel bir bilgi daha verelim hero lakapları eski oyuncular bazı heroların asıl ismini pek kullanmaz ;

İnvoker ; Dağmat
Barat ; Çaycı
Necro ; Dede
Centeaur ; Eşşek yada katır
Enc ; Ceylan
Rylai ; Bakire
Goblin ; Mülayim ( Bombacı mülayim )
Zeus ; Trafo , Muhittin
Lina ; 69
Magina ; Vajina (k. bakmayın )
Luna ; Aykız
Slark- murlock ; Bok böcüğü
Earth Shaker ; Şakir

Gece gece bukadar geldi aklıma eklemek isteyen eklesin

Şu sidik yarışı da hiç bitmez rakip firmalardan çok oyuncular sever bu işi bana saçma gelir.

Neyse ben Dota da oynadım zamanında. Dotanın çok bariz bir hatası vardı istediğiniz kadar uğraşsanızda Dotanın geride kalma sebebi bence budur. Oyun ilerledikçe büyücüler yalan olurdu. Çünkü büyücelerin hasarı itemler ile artmazdı. (Bazılarında ulti itemi vardı o kadar) Dota 2 de ise (bir kaç kere bakmıştım) harita ve görüntüler aşırı karmaşık. Haritanın sade olması akıcılığı artırır. Lol bu ikisinde de çalımı atmıştır. Nostalji seversin dota dersin ama dota zamanına göre iyi olsa da Lol ile karşılaştırılamaz. Çok azda olsa honda oynamıştım o da pek sarmamıştı.
Neyse neyi seviyorsanız onu oynayın bu birbirine laf çakma sevdası nedir bilmem. Sende yazında bu tarz ifadeleri bol bol kullanmışsın. Gereksiz olmuş. Ve tamamen tek taraflı yazmışsın.
Ben profesonel olcam para kazancam diyorsan git dota oyna onun ödül havuzu daha iyi. Yoksa lol akar. Zaten bildiğim kadarıyla lol oynayan sayısı dotanun baya üzerinde.

Ahh ahh hâlâ ara ara weplaya girerim.Dota başka be 11 yıl oldu başlayalı lol ve dota2 rezalet beni hiç sarmadı.Keşke dotayı birileri komple alsada adam akıllı görselleştirseler tabi orjinale göre.lol un player sayısı haliyle geçti dotayı ama agır ilkokullu kaynıyor kendinizi kandırmayın lol den bi p*k olmaz

Ben anlamadım DotA'yı övdünmü yoksa yeremi soktun?
birde;DotA olucak o ayrıyetten bu kadar yermene gerek yoktu yapımcılar ortaya yeni bir oyun çıkardılar,tamam senin eskiden oynadığın hero'lar değişti,bazıları daha gelmedi ama bana göre gayet güzel oyun,senin için hero'ların tiplerimi daha önemli oynama zevkimi daha önemli?DotA 1 oynamaya devam et bence.

En iyi Moba oyunu diye birşey olsa herkes onu oynardı. DotA ilk göz ağrımızdı ama mükemmel değildi. Maphack ve ''leaver''nın önüne hiçbir zaman geçilemedi, Güzel zamanlarımız olmadı mı ? Oldu tabii ki de ama şu dönemdeki oyunlar 10 yıl önce olsaydı DotA'nın yüzüne bakılmazdı. Hani hatırı büyük diye yaşadığımız o stresli,bizi kanser eden anları unutucak değilim. Dota 2 hariç diğer oyunları oynamadım, O yüzden karşılaştırma yapmam zor eleştirmek için bilgi sahibi olmak lazım önce.

Edit:Hangisi daha zor soruna DotA vs Dota2 olarak cevap verebilirim.
Bunda da herkesin hemfikir olacağı ortada olan cevap DotAdır. O hotkey programını ilk buluşumuz,Skillerin tuşlarını ezberleme çabası,itemlerin nasıl alınacağını öğrenme DotA'da bunları kendin keşfetmek zorundaydın. Dota2'de istediğin gibi hotkey yapıyorsun, Skiller q,w,e,r'ye alınmış(istersen değiştirirsin),İtemlerin recipeleri verilmiş, Geriye sadece oynamak kalıyor.

Dota 2 çöp bana göre, warcraft üzerinden oynanan veriyonu türkleri garena'dan şutlayana kadar oynamıştım. Ondan sonra 3-5kere arkadaş arasında oynadık. Ama yıl olmuş 2016 15-20 yıllık bir oyun ile şimdi oynadığımız oyunu karşılaştırmak saçma.

Birde oynamadığın bir oyun ile oynadığın bir oyunu karşılaştırır isen tabi ki oynadığın sana daha güzel gelir.Ben ikisini de oynadım hatta dota 2 yi de ayrı tutarsak 3 ünü de oynadım lol favorim.İnsanı sıkmıyor misal dota da fix barat oyun başı rahat 40 farm yapsa oyunu bitiriyordu oynadığım zamanlar, ormana furion alırlar bir lothar bir bota tek başına oyunu katleder. Sıkıcı tek düze bir oyun bana göre lolden en üstün yanı eşyalar. Onlar da şuan ne durumda bilmiyorum belki sıçıp batırmış olabilirler. Dota yenilendikçe batan bir oyun bana göre.

Dota 1 2010 ile 2015 arası oynadım wepla sunucusunda ,bu sırada lol de oynadım aynı zamanda ,son 1 yıldır dota oynamıyorum burdaki büyük abilerimiz oynamadığından dolayı bende bıraktım zaten oyuna başlamamda onlardan dolayı olmuştur.2005 beri oynayan bir arkadaşım var ve şuan halen devam ediyor.kendisi çalışıyor akşamları 8 den sonra giriyor oyuna gece 12 1 e kadar oynar ismi jr-Csh halen oynayan varsa bilir belki.Dota 2 bu arkadaşla 2 3 oyun attık ama dota 1 kadar sarmadı açıkçası oynadıktan sonra direk bıraktık belki ilerde oynarım belli olmaz.

Bu sevme listem

sıralama olarak.
lol>dota 1 >hon > dota 2

ama gönlümdeki

dota 1>lol >hon>dota 2

zorluk olarak bana göre

dota 1 >dota 2>lol

hon oynamadım hiç ama biri oynarken görmüşlüğüm var oynamadığımdan dolayı listeye koymadım.

Ne kadar abartmışsın ya yok kusmadan 2 oyun üst üste felan.Dota2 gayet güzel.Bazı hero tasarımları eskisine göre iyi olmasada o kadar kötülenicek birşey yok.

Genellikle pc si dota2 kaldırmayan tayfa oyuna laf atıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık