Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

DOTA ... ( oricinal ) vs DOTA 2 vs LoL vs HoN

Bence Dota'da yapabileceklerin daha fazla Lole göre. Oynayış ve fightlarda bariz üstünlüğü var. İnvokerın metası bile lolü ezip geçebilir sadece. Bunun aktif itemlerinden ve build çeşitliliği konuları falanda varda neyse dediğim gibi. Dota Lolden oynanış olarak çok daha üstün.
Mesela lolün belirli bir düzeni vardır. Ganker bir jungler, Nuker bir mid, Tank bir top,uzakçı carry ve sup. Tabi elbette değişebilir bu düzen. Sup tank olur,solo giden gang falan atar herneyse. Fakat dotada bu her heroya mahsus işte. Bir hero hem pusher olabilir,hem ganker hemde nuker olabilir. Oyunda 2,3 sup hatta 4 sup bile olabilir. Melee olupta oyun taşıyan yine bir çok hero var. Yani Dota daha karışıktır bu konuda ki anlayınca daha zevkli gelir insana bu düzensizlik.
Fakat lolünde iyi tarafı rank sistemi. MMr olayı çok dandik dotadaki bence. Yine aram falan seçenekleri olsun karakterlerin parayla alınıyor(oyun parası) olsun oyunu daha çok oynanabilir kılıyor.
Çoluk çocuk oynuyor lolü diye eziklemeyin birde. Siz onlara kurban olun. Ruslar ve Araplar gelmesin karşınıza dotada.
Her neyse bence
Dota2>>>Lol>>>Dota

Edit:Birde war 3 dotada parmaklarım birbirine giriyordu skill atarken herolar dengesizdi. Bu başından beri kıyasladığım dota,dota 2 olan.
Edit2:Hon ne lan :/

Bence Dota'da yapabileceklerin daha fazla Lole göre. Oynayış ve fightlarda bariz üstünlüğü var. İnvokerın metası bile lolü ezip geçebilir sadece. Bunun aktif itemlerinden ve build çeşitliliği konuları falanda varda neyse dediğim gibi. Dota Lolden oynanış olarak çok daha üstün.
Mesela lolün belirli bir düzeni vardır. Ganker bir jungler, Nuker bir mid, Tank bir top,uzakçı carry ve sup. Tabi elbette değişebilir bu düzen. Sup tank olur,solo giden gang falan atar herneyse. Fakat dotada bu her heroya mahsus işte. Bir hero hem pusher olabilir,hem ganker hemde nuker olabilir. Oyunda 2,3 sup hatta 4 sup bile olabilir. Melee olupta oyun taşıyan yine bir çok hero var. Yani Dota daha karışıktır bu konuda ki anlayınca daha zevkli gelir insana bu düzensizlik.
Fakat lolünde iyi tarafı rank sistemi. MMr olayı çok dandik dotadaki bence. Yine aram falan seçenekleri olsun karakterlerin parayla alınıyor(oyun parası) olsun oyunu daha çok oynanabilir kılıyor.
Çoluk çocuk oynuyor lolü diye eziklemeyin birde. Siz onlara kurban olun. Ruslar ve Araplar gelmesin karşınıza dotada.
Her neyse bence
Dota2>>>Lol>>>Dota
Edit:Hon ne lan :/
Kardeşim şunu demek istemiş kısaca =) Dota da hayal gücünüzü konuşturursunuz =) Lol de daha az hayalgücü çok sınırlı hayalgücü çünkü oyun sizin yeteneklerinizi kısıtlar..

LoL ün rank ve lig sisteminin kesinlikle dotadan daha iyi olduğunu da senin dediğin gibi aynen kabul ediyorum valla hoşuma gitti msjın millet okadar yazdı her birinde eleştirebileceğim bişey vardı ama senin sözlerinin altına imzamı atarım

Kardeşim şunu demek istemiş kısaca =) Dota da hayal gücünüzü konuşturursunuz =) Lol de daha az hayalgücü çok sınırlı hayalgücü çünkü oyun sizin yeteneklerinizi kısıtlar..

LoL ün rank ve lig sisteminin kesinlikle dotadan daha iyi olduğunu da senin dediğin gibi aynen kabul ediyorum valla hoşuma gitti msjın millet okadar yazdı her birinde eleştirebileceğim bişey vardı ama senin sözlerinin altına imzamı atarım
Eyvallah :) Yani ben video oyunlarından fazla zevk almayan her şeyden çabuk sıkılan birisiyim.Fakat şuan güncel oynadığım oyunlardan 2sinden 1i Dota ise(Diğeride Pes 13 :D) hakkını vermem lazım diye düşündüm bu konuda.
Bunun dışında eklemeyi unuttum ilüzyon,sınırsız görünmezlik,ölünce canlanma,hex,silence gibi neredeyse tüm herolarda bulunan yapı taşı yetenekler var. Bunlarda oyunu ayrı güzel kılan faktörler.

O delay değil la =) Bütün herolarda yok o dediğin gecikme... Bazı yavaş herolar var mesela jakiro dönerken geri kaçarken sıkıntı yaşarsın kanser eder seni =) yani anlatabildim mi bilmiyorum lakin delay değil o şöyle söylim bazı heroların kendi özelliklerinden kaynaklanan hantallığı =)

Misalen pudge , jakiro , ogre mage , tauren , Es , Tiny vb herolar Slark , r2 , trax , windrunner , huskar , gondar gibi herolara göre yavaş değildirde dönüşlerde kıpırdatmalarda yani reflex gerektiren anlarda daha hantal kalırlar...

Tabiki asıl mana olarak delay gecikme olarak kabul edersek dediğin doğru ama bütün herolarda yok =) internet hızıyla falan alakalı da değil zaten

Yani sizin mouse hızınıza yetişemez bu tarz hantal herolar =) ona göre kendinizi ayarlicaksınız buda ayrı bir profluk olur efendim saygılarımla...
Delay var diye biliyordum hem oynanıştan öyle anlamıştım hem de dotayı bıraktıktan çok sonra bir yerde okumuştum.Biri dota wikiden örnek vermişti.Vardır muhtemelen.Bilen biri yazsın.

Turn rate miş dediğim şey.Az ya da çok dotada var bu lolde hiç yok.Lole ilk basladığımda ,dota ile lolu beraber oynarım diye düşünüyordum.Lol 5 10 oyun atıp dotaya geri döndüğümde sanki suyun altında oyun oynuyormuş hissi yaşamıştım:D

Lol iyidir.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık