Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Doflamingo vs. Magellan

Hangisi daha güçlü?

• Kullanılan toplam oy
    172
I.D müdür yardımcısının Doffu alabilmesi imkansız bir olay, konuyu açan arkadaş bizimle eğleniyor sanırım. :)

Dofun ipi diye küçümsenen şey kule biçen, kol bacak koparan, meteor dilimleyen, amiral tarafından ittirilen bir ip. Öte yandan Dof bu iple Lawın kılıcını da engelleyebiliyor yani b haki yükleyebiliyor ipe Dof. O yüzden zehir ipi eritemez. Dof ister uzaktan ister yakından her türlü rahat alır.

Bu kadar uzun yazmam gerek yoktu ama yeterli sanırım. :)

Magellan, BB ve adamlarına nasıl bu kadar kolay tek atabildi bilmiyorum. Ama skilleri bire bir karşılaştırdığımızda Doflamingo'nun haki'li iplikleri Magellan'ı doğramaya yetecektir.

Doflamingo alır.

Birbirine neredeyse denk gördüğüm 2 karakter. Dövüşün sonucunu etkileyecek birçok parametre var. Mesela dövüş kapalı bir alanda olacaksa alan kısıtlamasından dolayı Magellan kazanır. Açık bir alanda özellikle de kalabalık bir şehirde olacaksa diğer insanları da kontrol edebilme açısından (mesela Dof insanlardan kalkan yapabilir veya pire gibi Magellan'ın üstüne çullandırır. O arada açığını bulup işini bitirebilir) Dof avantajlı olur.
Açık bir alanda başka kimsenin olmadığı yerde kapışırlarsa ; haki ve fizik gücü olarak Dof'u biraz daha önde gördüğümden Dof alabilir diyorum

@Reiper olay rütbede bitseydi ohoo :/ o zaman garp'ıda alır doflamingo ya da buggy ilede eşit dövüşür.

bak istersen şöyle düşün, impel down'da magellan değilde doflamingo olsaydı, crocodile, jinbei, kaçarmıydı, ivankov rahatça yenilirmiydi.

ayrıca magellan, şuan bir yonkou olan karasakalın sağ koluna eş gösterilmişti, hatta aralarındaki dövüşü magellan kazanmıştı.

yani doflamingo'nun alacağını düşünebilirsin bir lafım yok ama, anket sağlıklı bir anket, magellan düşündüğün kadar güçsüz bir karakter değil.

Impel down luffy'sinin Magellan'a bir tane'de olsa saglam gecirebilmesi bile Doflamingo'nun bu dovuste onde oldugunu gosterir bence. Marineford savasinda daha Smoker'a dokunamayan Luffy, Doflamingo'nun yanindan bile gecebilirmiydi.
Benim fikrim Doflamingo net bir sekilde kazanir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık