Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Doflamingo vs. Charlotte Cracker

Donquixote Doflamingo vs Charlotte Cracker

• Kullanılan toplam oy
    334
crackerin uyanışı var gibi geliyor bana ama tabi muallakta bırakan kısmı adamın meyve kullanımının zaten uyanışa yakın olması. kraker üretip onu bedeninin dışında manipüle ediyor. @Monkey D. Dragon un attığı sayfalarda mesela yerlere kraker örmüş veya yeri krakere dönüştürmüş ki luffy ne zaman askerlerini yerse kolayca tekrar krakere şekil verip askere dönüştürsün. ekstra belirtilmediği için ve dövüş genel olarak atlandığı için tabi bu hafif havada kalıyor.
Açıkladığım nedenlerden dolayı yok işte.Aşama aşama yazdım Luffy soruyor cevabını alıyor önceden gördüğü uyanışı söylüyor.Yerlerin kraker olma sebebi o kadar çok spamlamış ki parçalar zemini kaplamıştır odur yani başka birşey olmaz.

Öyle olsaydı Dof direk Luffy'nin üzerindeki giysileri de sicim yapabilirdi.
Yapabilse bile Oda böyle bir şeyi cizmez ki.
Akainu da full magma oluyor adamın gömleği bile tutuşmuyor. Başkasının etkisine katılıyorum belki kurabiye askerleri dönüştürmez ama kiyafetleri vs. çok kolaylıkla ipe dönüştürebilirdi.

Açıkladığım nedenlerden dolayı yok işte.Aşama aşama yazdım Luffy soruyor cevabını alıyor önceden gördüğü uyanışı söylüyor.Yerlerin kraker olma sebebi o kadar çok spamlamış ki parçalar zemini kaplamıştır odur yani başka birşey olmaz.
İlk sahnede de var aynı şey?

Cracker dövüşü hızlı geçildi detayların atlanmış olması çok normal. Luffyde çok zeki sayılmaz zaten.

Birincisi orda elmas formuna girmiyor, Crocodile ye vururken elmastı zaten.
Bak elmas Jozun ne halde sonrasında :
Tıpış tıpış Dof ile Croco arasında geçen muhabbeti dinlemekle meşgul. Demek ki kurtulacak gücü yok tıpkı Aokijinin saldırının avel gibi izleyip hiç bir şey yapamadan tek yemesi gibi.
Aynı saldırının daha şiddetlisinden kurtulan bir Doflamingo var diğer tarafta.

İkincisi tekme tokat dövmesine gerek yok. Saldırılarının etki edemeyeceğini idda etmen kendi görüşün.

Doflamingonun kesiş saldırısını Law koka ile durdururken, aynı Lawın kolunu başka saldırı ile eline veren de Doflamingo.

Her neyse hayal gücünden bahseden adamın kendi hayal dünyasından haberi yok.
Jozu'nun elmas formuna geçebilmesi için Luffy'nin g3'e ya da g4'e geçerkenki gibi spesifik hareketler yapmasına gerek yok bundan bahsediyorum. Sana göre Jozu'nun yarısı kadar fiziksel gücü olmayan adam Jozu'yu tek parmak hareketiyle kitliyorsa Mingo gitsin King'i, Katakuri'yi falan da kitleyip üstünde tepinsin. Böyle saçma sapan bir şeye inanıyorsan aynen devam et.

Aokiji'nin karşısına neden Marco değil de Jozu çıktı? Bunu düşünmek yerine amiral seviciliği yapmaya devam et.

Dof Law'ın kolunu koparırken Law koka yapmadı. Yanlış örnek. Bu yanlış örnek üzerinden de Mingo Jozu'yu kesebilir ya da delebilir iması ve Law'ı Jozu'yla karşılaştırmak da ayrı yanlışlar..

Son olarak Mihawk'ın slashını durduran adamın Mingo'nun keşici ve delici saldırılarından kaynaklı hasar yiyeceğini düşünmek de ayrı bir komedi.

Mingo'yu yenen adam için Cracker'i yolluyorlar. Mantıken bu adam Mingo'dan daha güçlü. Seninki de Cracker'den de totalde güçlü olan Jozu'yu Mingo'nun kölesi yapan zihniyet...Kafaya bak çay demle! :artiz:

1- Fujitora sahnesi filler. :)
2- Parazit tekniği Dofun kontrolüne mahal bırakmayan bir teknik. Adam tüm şehri parazite aldı hiç kimseyi eliyle kontrol etmedi. Bu halde enerji bile harcamadan kuklaları kontrol edebilir. :)
https://66.media.tumblr.com/6b7b7502de8b272775eb6133c4c07cc6/tumblr_p5g5lwN9JR1ww7o30o1_1280.jpg doğru fillermış

o vakit belli seviyedekilere pek etki etmiyor. Sonuçta luffy vsde kontrol etmesi lazımdı. G2li g3lü luffylere dayanan hatta tokatlayan zırh askerlerine ne kadar etki eder. Kaldı ki zaten bunlar crackerın kontrolünde. Adamın kontrol ettiği kuklaları nasıl kontrol edecek merak konusu.
Sormanız gereken soruları sormalısınız kendinize

Doflamingo ne kadar hızlı? ( Luffy cracker ile g4 ile kaçarak dövüştü hesap et burdan)

Yukarda ki soruyu varsayım düşünürsen yani luffy g4ü bir kere açıp sonrasında hep kaçarak dövüştü dersen. 11 saat boyunca bunu neden yapsın ve rakibine karşı riske girsin. 10-20dakikada yenileniyor sonuçta.

Doflamingo luffy'e handikaplı olması yüzünden kaybetti Cracker'a karşı bu handikap yok? Doflamingo için en mantıklı tutunabilecek dal bu. Yine de fizik gücünün ve hızı crackerı erişebilir mi handikapsız olsa dahi.

Doflamingonun meyvesinin avantaji çok? Cracker meyvesi ile oluşturduğu biskevüt askerler belli bir haki seviyesine sahip. Luffy bu zırhları yağmur ile yumuşatmadan ve g4ü açmadan geçemiyor.

Ben oy vermeden önca sana bir şey danışmak istiyorum.
Sence Doffun uyanışı bu bisküvi askerlere etki edermi ? Ben fiziksel olarak Doffyi daha önde görüyorum özellikle dayanıklılık olarak hakileri hakkında çok yorum yapamayacağım bu vs nin sonucunu Doffyin uyanışının crackerin askerlerine işleyip işlemeyeceği durumuna göre şekilleneceğini düşünüyorum.

Şu kıstasları alabiliriz.

Kullandığı uyanış ile luffye karşı etkisi ne kadar oldu özellikle g4e karşı. G4ler biskevütlere karşı ne kadar etkili oldu akabinde crackera karşı ne kadar etkili oldu. Buradan bakmak lazım.

Doffynin uyanışında ki sicimleri bana göre biskevüt zırhtan daha güçlü ama onları sicime çevirebilir mi bunun yanıtı sana kalmış? Ayrıca bu biskevütler crackerın kontrolünde.

Ayrıca cracker uyanış gibi olmasada çok etkili bir şekilde bu zırh askerleri yapabiliyor ve bunların güç seviyeside oldukça iyi. Doflamingonun kara şövalyesi ile karşılaştırabilirsin.

Sadece bu sayfanın yeterli olması lazım aslında aradaki farkı görmek için.

meyveye baksan dof’un meyvesi boundman’a bişey yapamadı. Hem savunamadı kendini hem hasar veremedi. Cracker ise kendini savunabiliyor ve karşılık da verebiliyor.

dof’un kendisi meyveli tekme atınca geri sekiyor. Cracker’in kendisi saldırınca ise luffy mecburen dodge’luyor.

Dof vs luffy’de dof zamana oynadı. Luffy vs cracker’de luffy zamana oynadı.

uyanışlı dof’un hakili iplerle bile verdiği hasar cracker’in zırhtayken sağlam luffy’e verdiği hasar kadar mı belli değil daha:

hem gear 2 hem gear 3’e karşı performansı gamma knife öncesindeki dof’tan bile daha iyi.

dof spider web’le gear 3 blokluyordu ama kontra yapamıyordu. Grizzly magnum’da ise kaçarak kontra yapıyor ama basit bi tekme atabiliyor anca.
Cracker gear 3’ü sadece durdurmayıp geri sektirerek açık yaratıyor ve geri vuruyor sağlam hasar veriyor.

gear 2’ye baksan dof yine sadece koruyor kendini ve dodge’luyor. Sadece luffy klonu bilmiyorken orda o avantajı kullandı dof. Bi daha kontra yapamadı gear 2’ye.

Herşeyi geçtim dof’a ne kadar çabuk gear 4 açtığına bakın bi de cracker’e bakın. Adam ezip geçti 2 dk’da. Ama dof’la basbaya dövüşebiliyordu luffy. Gear 2 ve 3’ün açıklarına dikkat etse zorlayıp alacak gibiydi sanki.

dof çok handikaptaydı diyorsunuz da dof’un tüm rakipleri için de geçerliydi aynısı. Law meyvesinin gücü şarjlı olan bi karakter. Tüm gücünü tek seferde kullansa max güçte dövüşüyor. Bu çocuk arc başında dof+fujitora’yla dövüşmek zorunda kaldı. Onun ardından yine dof’la dövüştü, kurşun yedi, ölüm döşeğinde bekledi.
En son kendi hayat enerjisiyle room açık tutuyordu.

Sanji’ye baksan meyveden habersiz. Tamam bilse de ezilirdi ama öyle değil.

luffy’nin handikapını dof kendi ağzıyla söylüyor. Kek adasında 2-3 saat gear 4 açan, yarı ölü haliyle bile 35 dk snakeman açan çocuk dof karşısında 20 dk anca boundman açıyor.

edit:

başka birinin meyveyle yarattığı şeyi uyanışla ipe çevirmek saçma olur. Öyle bişey yapılabiliyor olsa logiaların uyanış karşısında şansı yok. Gitsin aokiji’nin buzunu da ip yapsın kazansın.

Jozu'nun elmas formuna geçebilmesi için Luffy'nin g3'e ya da g4'e geçerkenki gibi spesifik hareketler yapmasına gerek yok bundan bahsediyorum. Sana göre Jozu'nun yarısı kadar fiziksel gücü olmayan adam Jozu'yu tek parmak hareketiyle kitliyorsa Mingo gitsin King'i, Katakuri'yi falan da kitleyip üstünde tepinsin. Böyle saçma sapan bir şeye inanıyorsan aynen devam et.

Aokiji'nin karşısına neden Marco değil de Jozu çıktı? Bunu düşünmek yerine amiral seviciliği yapmaya devam et.

Dof Law'ın kolunu koparırken Law koka yapmadı. Yanlış örnek. Bu yanlış örnek üzerinden de Mingo Jozu'yu kesebilir ya da delebilir iması ve Law'ı Jozu'yla karşılaştırmak da ayrı yanlışlar..

Son olarak Mihawk'ın slashını durduran adamın Mingo'nun keşici ve delici saldırılarından kaynaklı hasar yiyeceğini düşünmek de ayrı bir komedi.

Mingo'yu yenen adam için Cracker'i yolluyorlar. Mantıken bu adam Mingo'dan daha güçlü. Seninki de Cracker'den de totalde güçlü olan Jozu'yu Mingo'nun kölesi yapan zihniyet...Kafaya bak çay demle! :artiz:
Klasik Shichi abartması işte.Doflamingo Cracker'ın kalemi bir adam değil.Ne saldırı gücünde,ne savunmada,ne hakilerde.Üstün olduğu en net konu dayanıklılık ve uyanışıdır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık