Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Ailesi vs. Beyazbıyık Korsanları

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    187
OP güç aslında her şeyi belirliyor, ters güçler absürt derecede olsa da mangaka bunu şaka ve trol şekilde veriyor. Naruto gibi ciddi ciddi seriyi etkilemiyor. Çok basit, Sugar'ı bir yere saklayıp bekletirler ve Law ilk hamlede Jozu ya da gözlem hakisi düşük güçlü birini oraya ışınlar ve sugar hapiste gibi beni kurtar buradan amca diye ağlarken dokunur her şey oldu bitti. Jozu gözlemi düşük dememin sebebi, Doffy bunu kitlerken etkisiz kaldı. Ace de haki var mı yok mu? luffy de eğitim almaya dönmese yeni dünyada hakisiz başlayacaktı. Logia meyveye haki mutlaka kasmıştır ama o zaman öyle düşünürsek Croco bile dehşet hakili olmalıydı. Croco en düşük seviye luffy'ye yenildi. Seri ilerledikçe güç dengesi çöp oldu gitti. Şimdi Luffy seviyesi tek atması lazım. Ace ise Smoker'a vurmuyor bile hakili, sen dumansın ben ateş işe yaramaz diyor. Hakili Ace çakardı bir tane Smoker'a kardeşime dokunmazsın derdi. Sugar karakteri hala gizemini korurken Doffy de kuş kafasi açardı bir tane ve marco'yu uzağa ışınlayan Law geri dönerdi hızlı bir şekilde. Marco kafes dışında kalırdı. Şimdi Jozu oyuncak olmuş. Marco dışarıda içeri giremiyorken Doffy ne yapardı geri kalanlara? Bu çok taraflı yazılmış bir senaryo maalesef Op de kimse mantıklı oynamıyor. Normalde işler ciddi olsa korkak olan Nami Usop gibi karakterler ortada böyle rahat gezemezler ama kimseye bir şey olmuyor. Nami yanlışlıkla çok rahat ölürdü şimdiye kadar ya da Usop
Dediğin bu şeylere katılıyorum o yüzden yeni dinamiklerde hakisi var diye varsaymak lazım. Yoksa işin içinden çıkılmaz normalde bırak atlamayı Luffynin düz yumruklarıyla kaybeden Croc'un Mfde Amiralden kan alan saldırının isimli halini yiyince tek yemesi gerekirdi. Ama Doflamingo bakıyoruz Crocodile'ı dengi görüyor. Smoker'ın Crocodile'ı yenmesine ihtimal vermiyor. Dediğin gibi serinin dinamikleri değişti Pasifista sahneleri 2 yıl öncesi ve sonrasını birbirini çeliştiriyor. Dediğin gibi Dofların yeneceği senaryolar yazmak mümkün... Da işte o adada.. biraz zor işte.. Sugarın yeteneğini bilmeselerde gizleme şansları yok tahtadan evleri olan küçük bir kasaba orası... Yoksa Wb korsanları Dressrosaya saldırsa biraz ittirme senaryoyla Dof tarafı kazanabilir.

Mf de Dofy tayfasını hayal bile edemiyorum, kıyas bile kabul etmez. Yonkou başka bir şey ama Wb'nin yonkouluğu çok sağlam ailesi çöp imajı vermişti. Wb en güçlü ve kafasına göre alabiliyordu tayfasına tabi müttefikleri vb çok sağlamdır. Dofy ise Kuzan'a yaptığı atar ve Fuji karşısında imajı amiralden aşağı değildi bence hala değil. İşler sona erince Fuji için planı vardı, kendisine güveniyordu.
Marco, Jozu, Ace ve Vista gibi üzerinden geçilen adamlar dışındakiler evet çöp imajı vermişti... Ama şimdi İzoda bile çift haki görüyoruz 500 Milyonluk korsan çıkıyor. Ama Mf yorumlarına katılmıyorum Doffun ailesi de tırt. Picanın Zoroya attığı son saldırı, Diamantenin savaşma şekli.. Vergo dışındakiler tırt benim için.. Ben Dof ailesini Mfde hayal edemiyorum Doffa ayak bağı olacak bir sürü insan...

Son düzenleme:
Şuan tartışmaya çok gerek yok ama Mf de Akainu bile ah siz haki kullanıcıları diye dalga geçiyordu. Ace de haki var mı belli değildi.

Ben belki güncele geleli 10-12 sene belki daha fazla olmuştur. o çok önemli değil. Mf de Dofy tayfasını hayal bile edemiyorum, kıyas bile kabul etmez. Yonkou başka bir şey ama Wb'nin yonkouluğu çok sağlam ailesi çöp imajı vermişti. Wb en güçlü ve kafasına göre alabiliyordu tayfasına tabi müttefikleri vb çok sağlamdır. Dofy ise Kuzan'a yaptığı atar ve Fuji karşısında imajı amiralden aşağı değildi bence hala değil. İşler sona erince Fuji için planı vardı, kendisine güveniyordu.

Ace de haki var mı belli bile değildi. H.haki olsa bile bilinçli kullanmak farklı bir olay, normal hakisi var mı kesin değil. Haki çok kişide yoktu zaten. Şimdi 2 çeşit hakisi olmayanı ezikliyorlar. Şuan wb tayfası imajı çizilse büyük ihtimalle pica golem bile yapsa, Jozu falan için dalıp 2 sn de çıkarır, öyle gözleme sahip kişiler çıkar. Sugar'ın gücünü işte bilen yok. Çocuk olduğunu düşünecekler büyük ihtimalle. Şu tartışma çok vardı. Sugar yani Garp'a dokunup oyuncak yapabilir mi, dokunursa neden olmasın, haki meyve gücünü iptal etmiyor sonuçta. Sen Luffy'ye vurduğunda canı acır ama lastikliği gitmiyor. Şimdi bu vs fantezi olarak kalır. benim yazacağım senaryo gibi savaş olmaz, op evreni dinamiklerinde.

OP güç aslında her şeyi belirliyor, ters güçler absürt derecede olsa da mangaka bunu şaka ve trol şekilde veriyor. Naruto gibi ciddi ciddi seriyi etkilemiyor. Çok basit, Sugar'ı bir yere saklayıp bekletirler ve Law ilk hamlede Jozu ya da gözlem hakisi düşük güçlü birini oraya ışınlar ve sugar hapiste gibi beni kurtar buradan amca diye ağlarken dokunur her şey oldu bitti. Jozu gözlemi düşük dememin sebebi, Doffy bunu kitlerken etkisiz kaldı. Ace de haki var mı yok mu? luffy de eğitim almaya dönmese yeni dünyada hakisiz başlayacaktı. Logia meyveye haki mutlaka kasmıştır ama o zaman öyle düşünürsek Croco bile dehşet hakili olmalıydı. Croco en düşük seviye luffy'ye yenildi. Seri ilerledikçe güç dengesi çöp oldu gitti. Şimdi Luffy seviyesi tek atması lazım. Ace ise Smoker'a vurmuyor bile hakili, sen dumansın ben ateş işe yaramaz diyor. Hakili Ace çakardı bir tane Smoker'a kardeşime dokunmazsın derdi. Sugar karakteri hala gizemini korurken Doffy de kuş kafasi açardı bir tane ve marco'yu uzağa ışınlayan Law geri dönerdi hızlı bir şekilde. Marco kafes dışında kalırdı. Şimdi Jozu oyuncak olmuş. Marco dışarıda içeri giremiyorken Doffy ne yapardı geri kalanlara? Bu çok taraflı yazılmış bir senaryo maalesef Op de kimse mantıklı oynamıyor. Normalde işler ciddi olsa korkak olan Nami Usop gibi karakterler ortada böyle rahat gezemezler ama kimseye bir şey olmuyor. Nami yanlışlıkla çok rahat ölürdü şimdiye kadar ya da Usop.
Ace'de H. Haki bile var. Ace yaşasa muhtemelen Haki Master'ı olurdu Sabo gibi.

Hala Sugar kombosu falan diyenler varsa baya komik bu durum. Sugar dediğimiz kişi oyuncağa bayılıyor yahu, buna düz Kral haki patlatsan 1 ay yerden kalkamaz bu karakter dokunmayı falan geç...
Alakası yok, oyuncağa da bayılmıyor. E. Odanin trollüğü icabı, Usoppun o korkunç surat ifadesine bayıldı sadece. E. Oda Sugarı indirecek başka çare bulamayınca aynı saçmalıgı bir daha pişirdi ve Usoppa da k haki verdim bakın demek için Usoppun korkunç suratını tekrar Sugara gonderdi ve tekrar bayılttı. Yani E. Odanın saçma sapan kurgusunun kurbanı oldu. Sugar bayılabilir diyorsan o zaman Usoppu da o hale sokacaksin, çünkü başka bayilma örneği de yok. Kral hakiyle bayilacagina dair bir veri de yok. Aksine beni küçük görmeyin ben çok gücluyüm diyor cüceleri teklerken. Kaldi ki WB tayfasinda da istedigi zaman kral haki patlatacak kimse yok. Ace bile bilmiyordur kral hakisi oldugunu. :)

Vista üçüncü komutan liginde Cracker ve Jack gibi..
Vistayi da komutan yaptın ya ne diyelim. Cracker ve Jack le mukayese edilebilecek bir adam değil o. Mihawkla kılıç tokuşturan otomatik 3. Komutan olmuyor. :)

Dövüş dressrosa da mı ? O kadar taşı başka yerde zor bulur çünkü Mf ve Water 7 dışında öyle taş olan bir yer aklıma gelmiyor.

Neyse senin dediğini anladım da... Giola, Sugar ve Violet dışında hax yeteneği olan birisi yok zaten. Ace kral haki salsa Sugar bayılır muhtemelen...

Picanın Golemi Jozu veya Vistayı çok uzun süre oyalamaz ha Wb tayfası Dressrosaya saldıryorsa başka konuşalım.
Giola tek hareketiyle bizim tayfanin yarısını mundar etmişti. Yeteneği bilmeyen WB tayfası da bundan nasibini alacak. Sugar da aynı şekilde. Bu ikisinin yiyeceği en az 4 5 kişi var WB tümenlerinden. Golemi vistanın tutması da mümkün değil, Jozu tutabilir ama ne kadar tutar soru işareti, o arada Lao G arkadan gelip tokatlayabilir Jozuyu ya da Senor Pink kündeye getirip boynunu kırabilir. :)

Donkişot famili'yi Dof'uda dahil ediyorum MF'ye koy Denizcilerin şu aileyi yok etmeleri 15-20 saniyesini alır heh işte bu vs'nin ne kadar süreceğini de böylece belirtmiş oldum :D

Hala ciddi şekilde şu kapışmayı dof tarafına savunan mı var pes doğrusu.Wb tarafından jozu ace marco ver 3ü dağıtır hala ciddi ciddi tartışıyorlar.Pardon marco fazla oldu vista reis gitsin biraz keyfi çıksın :hhh:

Donkişot famili'yi Dof'uda dahil ediyorum MF'ye koy Denizcilerin şu aileyi yok etmeleri 15-20 saniyesini alır heh işte bu vs'nin ne kadar süreceğini de böylece belirtmiş oldum :D
WBnin 46 müttefiki, IDden gelenler ve Oars olmasa WB ve tayfası da hadi 15 20 saniyede temizlenirdi. WB Oars olmasa çelik bariyeri aşamiyordu, ortada kalir keklik gibi avlanırlardı. Dof gelirse müttefikleriyle yani Kaidoyla Wanoyla ve diğer silah sattığı krallıklarla gelir ve MFyi tarihten silerdi. :)

WB tayfası ciddi anlamda çok silik bir tayfaydı. Marco da en silik sağ koldur. Aynı duyguları Shanks tayfası içinde hissediyorum. Bahsettiğim güç değil burada o belirteyim.
Marco'yu Wano'ya getirdi yine gram özenmedi mangaka. Jozu ve Vista yalan oldu zaten. Şu seri de Luffy'nin rakibi ve kurtarılacak kişi değilsen hiçbir değerin yok. Dua edin de Shanks ve Mihawk bizim tayfaya düşman olsun. Yoksa onlarda yalan olur.

WBnin 46 müttefiki, IDden gelenler ve Oars olmasa WB ve tayfası da hadi 15 20 saniyede temizlenirdi. WB Oars olmasa çelik bariyeri aşamiyordu, ortada kalir keklik gibi avlanırlardı. Dof gelirse müttefikleriyle yani Kaidoyla Wanoyla ve diğer silah sattığı krallıklarla gelir ve MFyi tarihten silerdi. :)
Reis Dof ve familisine Marco,Ace ve Vista yeter fazla bile gelir onun için pek bir şey ifade etmiyor o dediğin ayrıca Kaido'yu kebap yaparlar MF'de. 15 20 saniyede kafasını almaya çalıştılar WB'nin ne olduğunu gördük MF girişinde Marco'nun sözlerini hatırlatmaya gerek yok. Base Luffy'e bile b.hakisi ile zarar veremeyen Doflamingo ve familyası ile MF'de şov yapacak he güzel rüyaymış.

Son düzenleme:
Marco, Jozu, Vista artılarını sayabileceğim karakterler. O yüzden Beyazbıyık tayfası diyorum.
Donquixote ailesi vs. Canavar korsanları anketi de açılmalı. Özellikle Uçan Altılı ekibini gördükten sonra Donquixote ailesinin üyelerinin avantajları daha çok ele alınır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık