Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Ailesi vs. Beyazbıyık Korsanları

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    187
Diğerleri olmasa yapamayacağı bir şey... Çatıdaki gibi sayı üstünlüğü olması şansı yok Dof tarafının... Killer normalde direkt yutuluyordu.
Tamam bende aynı şeye geliyorum zaten. Diğerleri olduğu için bu performansı gösteriyor Killer. Yoksa tabii ki tek yer Killer.

Marco sağ kol liginde Katakuri ve King gibi..

Jozu ve Ace ikinci komutan liginde. Queen ve Smoothie gibi yani..

Vista üçüncü komutan liginde Cracker ve Jack gibi..

Doflamingo dışında ekipte komutan edecek adam yok.

Linlin tayfası bile aradaki net farkı ortaya koyuyor aslında.. farklı düşünebilirsiniz eyvallah saygı duyarım ama benim görüşümü hiçbir argüman değiştiremez. Arada çok ezici bir fark var. Wb tayfası işlenmediğinden zayıf görülüyor galiba ama..

Vergo ve Pica ayarında Linlinin 5,6 tane adamı var. Dof veya üzeri klasmanda 2,3 tane adamı var.

Ha Wano Lawı ekliyorsan o Ace denklemde olmasa çekişmeli olabilir diyebilirdim ama 4 tane komutan ligi adam 2 taneye kaybetmez. Alt lig adamlsrda da azınlık olan tarafın net üstünlüğü yokken hemde..
Linlin tayfası içinden geçer Dof tayfasının bu arada. Kata'nın baya komutan gibi olduğunu gördük WCI'da. Ben o gözlemle çoğu şeye fırsat vereceğini sanmıyorum. Ayrıca Cracker, Brulee - Mont-D'or gibi garip meyvelere sahip kullanıcısı da çok olduğundan baya üstün gelirler. Yonkouları çıkar Bm tayfası, Wb korsanları da yenerler. Wb tarafında Ace ve Marco harici cidden büyük avantaj kuracak bir özellikleri yok meyvesel olarak ve haki olarak da üst düzey bir kullanım görmedik.

1v1 dövüştürmüyoruz ki adamları. Güç seviyesi olarak Wb korsanlarının ne Bm korsanlarından ne de Kaido korsanlarından aşağıda görüyorum. Gayet denk güçteler. Marco hatta benim için Kata ve King'ten önde geliyor. Sadece karşı tarafın sahip oldukları gibi özel güçleri yok ve bu yüzden zorlanacaklarını söylüyorum. Meyve avantajının da önemli olduğunu düşünüyorum. Dof tarafı sayıca üstün olmasa bile Ope Ope unsuru, Dof'un uyanışı, kuklası, Pica'nın Golemi gibi unsurlarla daha problem çıkarabilecek durumdalar.

Pica'nın Golemi gibi unsurlarla daha problem çıkarabilecek durumdalar.
Dövüş dressrosa da mı ? O kadar taşı başka yerde zor bulur çünkü Mf ve Water 7 dışında öyle taş olan bir yer aklıma gelmiyor.

Neyse senin dediğini anladım da... Giola, Sugar ve Violet dışında hax yeteneği olan birisi yok zaten. Ace kral haki salsa Sugar bayılır muhtemelen...

Picanın Golemi Jozu veya Vistayı çok uzun süre oyalamaz ha Wb tayfası Dressrosaya saldıryorsa başka konuşalım.

Dövüş dressrosa da mı ? O kadar taşı başka yerde zor bulur çünkü Mf ve Water 7 dışında öyle taş olan bir yer aklıma gelmiyor.

Neyse senin dediğini anladım da... Giola, Sugar ve Violet dışında hax yeteneği olan birisi yok zaten. Ace kral haki salsa Sugar bayılır muhtemelen...

Picanın Golemi Jozu veya Vistayı çok uzun süre oyalamaz ha Wb tayfası Dressrosaya saldıryorsa başka konuşalım.
Valla ben Pica'nın Golemini kullanarak dövüşebilmesi üzerine yorum yapıyorum. Savaşın nerede olduğuna hiç dikkat etmedim. Eğer Golemini öyle kullanamayacaksa zaten tartışmaya gerek yok. :D

Valla ben Pica'nın Golemini kullanarak dövüşebilmesi üzerine yorum yapıyorum. Savaşın nerede olduğuna hiç dikkat etmedim. Eğer Golemini öyle kullanamayacaksa zaten tartışmaya gerek yok. :D
Taş yaratmadığı için bu tür güçler beni etklemiyor pek. Kid mesela her yerden bir dünya Metal bulur. Aynı metaline eline tekrar çekip, çekip dövüşür... Ama Pica o taşlarla kocaman bir golem yapamadıktan sonra boş...

Dövüş Banaro adasında ve çok fazla kaya var orada. Pica için uygun ortam. İlk sayfa da dövüş kuralları ve kişileri okumak çok zor değil. Konuda sürekli flood yapıyorsun. Mesajları birleştirerek atabilirsin. 1 sayfada 6 tane mesajın var.

Dövüş Banaro adasında ve çok fazla kaya var orada. Pica için uygun ortam. İlk sayfa da dövüş kuralları ve kişileri okumak çok zor değil. Konuda sürekli flood yapıyorsun. Mesajları birleştirerek atabilirsin. 1 sayfada 6 tane mesajın var.
Dediğin tarzda bir iki mesajım var. Genelde farklı insanlara yaptığım yanıt olduğu için bir sayfa da ard arda yorumun var. 1 sayfada 6 mesajım da yok ayrıca.. neyse rahatsız ettiysem kusura bakma bir tanesini birleştirdim gözüme takılan olursa yine birleştiririn gereksiz fazlalık yorumlarımı. Konu biraz eski ve pek detaylandırılmadan açılmış Ace'in olup olmadığını da mesela ondan sormuştum. Konunun fazla detaylı olmadığı aklıma gelince Adanın da yazılmadığını sandım genelde konuları okumadan mesaj atmam.

Neyse açık kimse kalmadı sence hangi taraf ağır basar kim alır.. Banaro Adasının etrafını kayalar kapatıyordu.. ama Dressrosadaki gibi sürekli yenilemesine yardım edecek bir zemin mevcut değil, düşenleri toplar ancak.. Dsdeki kadar etkili olamaz yani.

Dediğin tarzda bir iki mesajım var. Genelde farklı insanlara yaptığım yanıt olduğu için bir sayfa da ard arda yorumun var. 1 sayfada 6 mesajım da yok ayrıca.. neyse rahatsız ettiysem kusura bakma bir tanesini birleştirdim gözüme takılan olursa yine birleştiririn gereksiz fazlalık yorumlarımı. Konu biraz eski ve pek detaylandırılmadan açılmış Ace'in olup olmadığını da mesela ondan sormuştum. Konunun fazla detaylı olmadığı aklıma gelince Adanın da yazılmadığını sandım genelde konuları okumadan mesaj atmam.

Neyse açık kimse kalmadı sence hangi taraf ağır basar kim alır.. Banaro Adasının etrafını kayalar kapatıyordu.. ama Dressrosadaki gibi sürekli yenilemesine yardım edecek bir zemin mevcut değil, düşenleri toplar ancak.. Dsdeki kadar etkili olamaz yani.
Sayfa 155 de 6 tane mesajın var. Normalde takılmam böyle şeylere ama son sayfalarda çok fazla mesajın var. Mesajlar karşılıklı tartışma olsa yine takılmam, ben çok mesaj atardım ama sen cevap vermek yerine alt alta mesajlar yazmışsın.

Bu konu açıldığı zaman ortada ne yonkou tayfası vardı ne de Luffy üstüne bu kadar koymamıştı. Zamanın şartlarında mantıksız değildi. Law da Doffy tarafındaydı. Sugar kombosu da ciddi ciddi troll gibi olsa da kabul edilebilen bir şeydi. Mf de Wb tarafı da beklentiyi karşılamamıştı. Alan ve toplu savaşta Wb tayfası böyle karma kurulmuş ne yapacağını bilmeyen takım havasında Doffy tarafı daha organize ama güç farkı çok. Mantıklı açıklayarak ama istesem Dofy tarafına kazandıracak senaryo hala yazarım. Law herkesin yerini ışınlayarak avantajlı bir durum ortaya çok rahat koyabilir. Wb tarafı çok tanınan korsanlardan oluştuğu için güçleri daha çok biliniyordur. Doffy tayfası daha kapalı kutu. Wb tarafı savaşta gereksiz özgüvenli olacağı için bu da onlara eksi yazar. Bir taraf gerçekten birbirini tamamlayan bir aileyken Wb tarafı çok imaj çizdi.

Sayfa 155 de 6 tane mesajın var. Normalde takılmam böyle şeylere ama son sayfalarda çok fazla mesajın var. Mesajlar karşılıklı tartışma olsa yine takılmam, ben çok mesaj atardım ama sen cevap vermek yerine alt alta mesajlar yazmışsın.

Bu konu açıldığı zaman ortada ne yonkou tayfası vardı ne de Luffy üstüne bu kadar koymamıştı. Zamanın şartlarında mantıksız değildi. Law da Doffy tarafındaydı. Sugar kombosu da ciddi ciddi troll gibi olsa da kabul edilebilen bir şeydi. Mf de Wb tarafı da beklentiyi karşılamamıştı. Alan ve toplu savaşta Wb tayfası böyle karma kurulmuş ne yapacağını bilmeyen takım havasında Doffy tarafı daha organize ama güç farkı çok. Mantıklı açıklayarak ama istesem Dofy tarafına kazandıracak senaryo hala yazarım. Law herkesin yerini ışınlayarak avantajlı bir durum ortaya çok rahat koyabilir. Wb tarafı çok tanınan korsanlardan oluştuğu için güçleri daha çok biliniyordur. Doffy tayfası daha kapalı kutu. Wb tarafı savaşta gereksiz özgüvenli olacağı için bu da onlara eksi yazar. Bir taraf gerçekten birbirini tamamlayan bir aileyken Wb tarafı çok imaj çizdi.
Şuan her türlü Wb tarafı alır. Marco bile böyle çıktıysa, diğer korsanlar da epey güçlülerdir. Onların gücünü de ileride görürüz.

Varmış 6 değil 3müş oradaki yorum sayısının hakkı o yüzden birleştirdim.

Aslında o zamanlar için çok absürt diyebileceğim fikirler değil. Ben burada çok eski olmasam da.. Seride yeni dünya da tekrar İmparator tayfası görmeden önce günceldim. Seri Zoudaydı ben seriyi animede takip ederken... ama ben forumda Zoudayken bile olsaydım wb tarafının ezerek yeneceğini düşünürdüm. Mf bence direkt kıyas olarak alınmamalı Garp ve Sengokunun olduğu aşağı yukarı komutan edecek 4 tane Lordun ve Mihawkın olduğu ve en önemlisi 3 Amirali de barındıran karşı tarafta varken biraz sağa sola savrulan düzensiz bir ekip var gibi görülebilir.. Wbde hasta ve yaşlıyken her taraf yardım istiyor.. Dof tarafı da Mfde olsa böyle düzensizlikler görürdük. Yardım gereken taraf çok fazla oluyor karşıyla aranda net fark olunca...

Ben 2 yıl önceki karakterleri forumdaki bir çok kişiye göre daha farklı yorumladığımdan dolayı bu vs kafamda opnin hiçbir zamanında makul olmadı bana göre..

Dofa gelecek olursak, Vay bee Luffy İmparator olduğunda Sanjiyi bu seviyelerde hayal ediyorum da ne kadar harika olur demiştim kendi kendime.. ama işte.. gücü kurtarmıyor malesef.

Banaro adasına iki tarafın sonradan geldiğini düşünürsek öncelikle küçük tahtadan evleri olan bir kasaba gibi bir yer. Yani baya açık alan... Kolayca yok olur zaten o evler. Yani Sugarla yapılacak bir kombo bir süre etkili olsa da Sugar'ın yenilmesiyle, zaten Dof tarafının kazandığı avantaj bozulur. Sugar yüksek kalibre bir adamı aradan çıkarsa da ya Ace kral haki salar ya da diğer güçlü üyelerden birisi alt eder. Daha kapalı bir alanda Sugar'ın gücünü gizleyebilseler Dof tarafını yendirebilecek senaryo yazmak mümkün.

Picanın taş yeteneği burada sıfırlanmaz ama Dressrosadakinin yanından geçemez.. yer topraktan oluşuyor bol keseden yenileyebileceği kadsr taş mevcut değil.. Golem yapar ama eksilen parça eksildiğiyle kalır.

Şuan her türlü Wb tarafı alır. Marco bile böyle çıktıysa, diğer korsanlar da epey güçlülerdir. Onların gücünü de ileride görürüz.
Şuan tartışmaya çok gerek yok ama Mf de Akainu bile ah siz haki kullanıcıları diye dalga geçiyordu. Ace de haki var mı belli değildi.
Varmış 6 değil 3müş oradaki yorum sayısının hakkı o yüzden birleştirdim.

Aslında o zamanlar için çok absürt diyebileceğim fikirler değil. Ben burada çok eski olmasam da.. Seride yeni dünya da tekrar İmparator tayfası görmeden önce günceldim. Seri Zoudaydı ben seriyi animede takip ederken... ama ben forumda Zoudayken bile olsaydım wb tarafının ezerek yeneceğini düşünürdüm. Mf bence direkt kıyas olarak alınmamalı Garp ve Sengokunun olduğu aşağı yukarı komutan edecek 4 tane Lordun ve Mihawkın olduğu ve en önemlisi 3 Amirali de barındıran karşı tarafta varken biraz sağa sola savrulan düzensiz bir ekip var gibi görülebilir.. Wbde hasta ve yaşlıyken her taraf yardım istiyor.. Dof tarafı da Mfde olsa böyle düzensizlikler görürdük. Yardım gereken taraf çok fazla oluyor karşıyla aranda net fark olunca...

Ben 2 yıl önceki karakterleri forumdaki bir çok kişiye göre daha farklı yorumladığımdan dolayı bu vs kafamda opnin hiçbir zamanında makul olmadı bana göre..

Dofa gelecek olursak, Vay bee Luffy İmparator olduğunda Sanjiyi bu seviyelerde hayal ediyorum da ne kadar harika olur demiştim kendi kendime.. ama işte.. gücü kurtarmıyor malesef.

Banaro adasına iki tarafın sonradan geldiğini düşünürsek öncelikle küçük tahtadan evleri olan bir kasaba gibi bir yer. Yani baya açık alan... Kolayca yok olur zaten o evler. Yani Sugarla yapılacak bir kombo bir süre etkili olsa da Sugar'ın yenilmesiyle, zaten Dof tarafının kazandığı avantaj bozulur. Sugar yüksek kalibre bir adamı aradan çıkarsa da ya Ace kral haki salar ya da diğer güçlü üyelerden birisi alt eder. Daha kapalı bir alanda Sugar'ın gücünü gizleyebilseler Dof tarafını yendirebilecek senaryo yazmak mümkün.

Picanın taş yeteneği burada sıfırlanmaz ama Dressrosadakinin yanından geçemez.. yer topraktan oluşuyor bol keseden yenileyebileceği kadsr taş mevcut değil.. Golem yapar ama eksilen parça eksildiğiyle kalır.
Ben belki güncele geleli 10-12 sene belki daha fazla olmuştur. o çok önemli değil. Mf de Dofy tayfasını hayal bile edemiyorum, kıyas bile kabul etmez. Yonkou başka bir şey ama Wb'nin yonkouluğu çok sağlam ailesi çöp imajı vermişti. Wb en güçlü ve kafasına göre alabiliyordu tayfasına tabi müttefikleri vb çok sağlamdır. Dofy ise Kuzan'a yaptığı atar ve Fuji karşısında imajı amiralden aşağı değildi bence hala değil. İşler sona erince Fuji için planı vardı, kendisine güveniyordu.

Ace de haki var mı belli bile değildi. H.haki olsa bile bilinçli kullanmak farklı bir olay, normal hakisi var mı kesin değil. Haki çok kişide yoktu zaten. Şimdi 2 çeşit hakisi olmayanı ezikliyorlar. Şuan wb tayfası imajı çizilse büyük ihtimalle pica golem bile yapsa, Jozu falan için dalıp 2 sn de çıkarır, öyle gözleme sahip kişiler çıkar. Sugar'ın gücünü işte bilen yok. Çocuk olduğunu düşünecekler büyük ihtimalle. Şu tartışma çok vardı. Sugar yani Garp'a dokunup oyuncak yapabilir mi, dokunursa neden olmasın, haki meyve gücünü iptal etmiyor sonuçta. Sen Luffy'ye vurduğunda canı acır ama lastikliği gitmiyor. Şimdi bu vs fantezi olarak kalır. benim yazacağım senaryo gibi savaş olmaz, op evreni dinamiklerinde.

OP güç aslında her şeyi belirliyor, ters güçler absürt derecede olsa da mangaka bunu şaka ve trol şekilde veriyor. Naruto gibi ciddi ciddi seriyi etkilemiyor. Çok basit, Sugar'ı bir yere saklayıp bekletirler ve Law ilk hamlede Jozu ya da gözlem hakisi düşük güçlü birini oraya ışınlar ve sugar hapiste gibi beni kurtar buradan amca diye ağlarken dokunur her şey oldu bitti. Jozu gözlemi düşük dememin sebebi, Doffy bunu kitlerken etkisiz kaldı. Ace de haki var mı yok mu? luffy de eğitim almaya dönmese yeni dünyada hakisiz başlayacaktı. Logia meyveye haki mutlaka kasmıştır ama o zaman öyle düşünürsek Croco bile dehşet hakili olmalıydı. Croco en düşük seviye luffy'ye yenildi. Seri ilerledikçe güç dengesi çöp oldu gitti. Şimdi Luffy seviyesi tek atması lazım. Ace ise Smoker'a vurmuyor bile hakili, sen dumansın ben ateş işe yaramaz diyor. Hakili Ace çakardı bir tane Smoker'a kardeşime dokunmazsın derdi. Sugar karakteri hala gizemini korurken Doffy de kuş kafasi açardı bir tane ve marco'yu uzağa ışınlayan Law geri dönerdi hızlı bir şekilde. Marco kafes dışında kalırdı. Şimdi Jozu oyuncak olmuş. Marco dışarıda içeri giremiyorken Doffy ne yapardı geri kalanlara? Bu çok taraflı yazılmış bir senaryo maalesef Op de kimse mantıklı oynamıyor. Normalde işler ciddi olsa korkak olan Nami Usop gibi karakterler ortada böyle rahat gezemezler ama kimseye bir şey olmuyor. Nami yanlışlıkla çok rahat ölürdü şimdiye kadar ya da Usop.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık