Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Doctor Who (2005-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 1 50.0%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 1 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
“Winning? Is that what you think it’s about? I’m not trying to win. I’m not doing this because I want to beat someone, or because I hate someone, or because I want to blame someone. It’s not because it’s fun. God knows it’s not because it’s easy. It’s not even because it works because it hardly ever does... I do what I do because it's right! Because it’s decent! And above all, it’s kind! It’s just that... Just kind."

Bu çöp abla ve onunla birlikte gelen senarist ekibini ne zaman kovacaklar bir bilgi var mı? Takip etmiyorum da birkaç senedir.

Doctor Who'yu izlemeye başladığımda sene 2010 ya da 2011'di ve sadece askerde olduğum süre boyunca güncel takip edemedim diziyi ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bu dizinin kalitesinin %98.72 oranında düşmesinin esas sebebi doktor'un kadın olması değil.
Senaryonun vasatlığı, yapımcının vizyonsuzluğu ve ses, görsel tasarım ve cgi'dan kimler sorumluysa onlar. Hee oyunculuk çok mu iyi? Hayır ama eldeki malzeme belli ve dizinin kalitesi, yönetimden sorumlu kişiler politik doğruculuk yapma kararı almadan önce düşmeye başlamıştı. Günah keçisi aramayı bırakalım.
akıl ve ruh sağlığımız için diziyi izlemeyi bırakmalıyız.

En sevdiğim doktor: 11. Doktor. Sebebi ise onunla seriye başlamamdır muhtemelen.

En sevdiğim yardımcı: Yardımcı sayılmıyor sanırım ama Captain Jack Harkness(FOB). Bununla Doktor yan yana gelince ya da Jack kendi başınayken acayip güzel sahneler ortaya çıkıyordu. Keşke daha çok birlikte takılabilselerdi.

En sevdiğim düşman: Ağlayan Melekler. Başka bir yerden mi alındı bilmiyorum ama çok orijinal bir fikir gibi geliyordu. 2. sırada da sanırım tek bölümde vardı bu, ismini bilmiyorum ama özelliği şöyleydi. Önce senin söylediğin şeylerin aynısını söylüyordu. Sonra senin söyleyeceğin şeyleri seninle aynı anda söylüyordu. Sonra da senin söyleyeceğin şeyleri senden önce söyleyip seni ele geçiriyordu. Bu tarz bir şeydi. Acayip sevmiştim.

En sevdiğim bölüm: Şu ara 3. sezon 8. ve 9. bölümler.(Human Nature-The Family Of Blood) Doktorun hafızasını geri kazanmadan eline aldığı saatle yaptığı Doktorvari konuşmadan sonra "böyle mi konuşuyor?" demesi ve bölüm sonuna aileye ceza verirkenki hareketleri ve çocuğun bunları bize anlatması falan bayağı iyiydi.
Şu sahne;

Türkçe çevirisinde şöyle diyordu;
"Tanrılarla şeytanlarla korkusuzca savaşmış doktor neden bizden kaçıp saklansın ki ? Meğer kibarlık ediyormuş"

Son düzenleme:
Her bölümünden ayrı zevk aldığım seri resmen çöp bile denmeyecek derece de rezalet bir şeye dönüştü. Farklılık katacağız diye, doktoru kadın yaptılar yol arkadaşlarını da tamamen abuk subuk tiplere dönüştürdüler. Her şeyi geçtim zaman lordlarının hikayesini de *** ettiler. Ortada *** edilmeyen bir şey kalmadı sanırım. Bu açıdan kendilerini tebrik ediyorum. Doktor kadın oldu diye tepki verdiğimiz için kadın düşmanı ilan edildik, ama ortada bir soykırım vardı resmen. 50 yıllık kült serinin içine edildi başka da bir şey demiyorum. Güzelim Doctor Who'nun içine edenlere buradan selam çakayım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık