Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Doctor Who (2005-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 1 50.0%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 1 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
Kadınla bir sorunum yok ama dizinin genel hâli aşırı boş. O kadar çok kasıyorlar ki "doğru" olabilmek için. :/ Ayrıca fuzuli bir dram var. Yönetmenler de bok gibi iş çıkartıyor, helal olsun. Chris dön köyüne.

Her geçen gün dizi eriyor. Senaryonun vasatlığını geçtim karakterler o kadar boş ki ne diyeceğimi bilemiyorum. Müzikler bile vasat abi ne oluyor yahu gerçekten, bir geçen sezonlara bak, bir de şimdikine. Ne oldu abi durduk yere diziye. Vallaha ben böyle dibe vuruş görmedim şuan can çekişiyor dizi.

-Senaryo

O kadar sığ ki 5 bölüm de birbirinden rezaletti. Abi youtube da video çekenler bile daha çok mekan kullanıyor nedir bu ya.. Birde sürekli bir şeyleri gözümüze gözümüze sokuyorlar. Erkek adamın, gemide doğurması filan. Olabilir ama bu senaryo da çok yavan kalıyor arkası o kadar boş ki sırf zaman dolsun diye yapılmış bir şey. Uzayda bilmem ne kadar hızla hareket eden bir gemiye, en tehlikeli yaratığın nasıl girdiğini anlatamıyorsanız bu dizi ölmüştür. Belki de o kısma dikkat etmedim, diziyi sardırarak izledim ona rağmen işkence gibiydi.

-Karakter seçimleri

Kafaya koymuşlar, doctor who'da klasik olan her ne var ise hepsini aynı anda birden yıkmak için çaba sarfediyorlar. Doktor kadın oldu, tamam eyvallah dedik ama yol arkadaşları bile bir cins arkadaş.

-Müzik

Vallaha leş bile değil o derece. Ben müzik duymuyorum, duyan var mı ?

-Doktor Seçimi

Yıllarca izlemiş biri olarak, doktorun tavrı ve yaptıklarının ağırlığını bir kadının vereceğini hiç düşünmüyordum ve haklı da çıktım. Doktor illa kadın olacaksa da baskın karakterli bir actress seçilebilirdi, bilemiyorum bana o kadar pasif geliyor ki hareketleri bırak doktor rolünü vermeyi, doktorun yol arkadaşı rolünü bile vermezdim buna.

İki seçenekleri var, ya doktor tekrardan değişecek ya da final yapacaklar.

Vasat bir bölümdü. Dizinin sıkıntısı Doktor ile ilgili değil yazar ekibiyle ilgili. Bu bölümü dizinin baş yazarı yazıyor bir de, baş yazar böyle bölüm yazacaksa ohoo. Eski dönemlerde bundan kötü bölümler vardı ama bu yazar ekibi bir ışık tutmuyor gelecekle ilgili olarak.

Yazarı değiştirmeliler.
Tek sıkıntı yazarla kalsa iyi ama baştan aşağı sıkıntı. Karakterler, kamera çekimleri, müzikler. Dizi bambaşka bir şeye evrilmeden yapımcının el atması lazım. Yazar kadrosu acilen değişmesi ve senaryoya canlılık katacak yeni yol arkadaşları gelmesi lazım. Bütçeden çok kısıyor gibi geldiler bana.

Tek sıkıntı yazarla kalsa iyi ama baştan aşağı sıkıntı. Karakterler, kamera çekimleri, müzikler. Dizi bambaşka bir şeye evrilmeden yapımcının el atması lazım. Yazar kadrosu acilen değişmesi ve senaryoya canlılık katacak yeni yol arkadaşları gelmesi lazım. Bütçeden çok kısıyor gibi geldiler bana.
Doğru. Kamera, müzik falan da sıkıntı ama iyi bir hikâye o sıkıntıları kapatabilir. Chris dandiğinin bir bok yapamayacağı belliydi gerçi. Ula en sevdiğim dizi ne hâle geldi.

Doğru. Kamera, müzik falan da sıkıntı ama iyi bir hikâye o sıkıntıları kapatabilir. Chris dandiğinin bir bok yapamayacağı belliydi gerçi. Ula en sevdiğim dizi ne hâle geldi.
Bu diziyi abartmıyorum boş zamanlarımda, izlediğim bölümlerini tekrar tekrar izlerdim. Doctor Who, 50.yıl dönemine özel bölüm için az heyecanlanmamıştım zamanında. CNBC-E de izlemek de ayrı bir keyifti herkesle aynı anda izleme keyfi. Ama şimdi bakıyorum da üzücü gerçekten :(. Başlarda ne yalan söyleyim peter capaldi'yi hiç sevememiştim. Ama efsane bir oyunculuk ve güzel bir senaryo ile zirveye taşıdı adam. Favorim 9x11 Heaven Sent. Gelmiş geçmiş en iyi ve heyecanlandığım bölüm diyebilirim. Senaryo spectular diyebileceğim enfes bir kaliteyle ele alınmış ve işlenmişti.

Bu diziyi abartmıyorum boş zamanlarımda, izlediğim bölümlerini tekrar tekrar izlerdim. Doctor Who, 50.yıl dönemine özel bölüm için az heyecanlanmamıştım zamanında. CNBC-E de izlemek de ayrı bir keyifti herkesle aynı anda izleme keyfi. Ama şimdi bakıyorum da üzücü gerçekten :(. Başlarda ne yalan söyleyim peter capaldi'yi hiç sevememiştim. Ama efsane bir oyunculuk ve güzel bir senaryo ile zirveye taşıdı adam. Favorim 9x11 Heaven Sent. Gelmiş geçmiş en iyi ve heyecanlandığım bölüm diyebilirim. Senaryo spectular diyebileceğim enfes bir kaliteyle ele alınmış ve işlenmişti.
Capaldi favori doktorum. Gerçekten müthiş bir oyuncu. Zirveye çıkardı resmen karakteri de. Smith'i de epey severdim ama Capaldi de karar kıldım en iyi olarak. Bana bu kadın onların yaptığı gibi karizma konuşmalar yapamayacak gibi geliyor bir de.

Capaldi favori doktorum. Gerçekten müthiş bir oyuncu. Zirveye çıkardı resmen karakteri de. Smith'i de epey severdim ama Capaldi de karar kıldım en iyi olarak. Bana bu kadın onların yaptığı gibi karizma konuşmalar yapamayacak gibi geliyor bir de.
Aynen, kadın düşmanı olarak lanse edilmek istenmem ama bir kadının doktor rolünü oynaması gerçekten çok zor. Doktorun kendine has bir duruşu vardı, tüm insanlığı korumak gibi bir misyon edinmiş birinin kadınca tavırları istenmeyen bir durum. Zaten bunu da biliyor yapımcı ve senaristler. Jodie'nin hal ve hareketlerinde bunun esintilerini görebiliyoruz (Klasik doktor sözleri ve hareketleri yaparak gösteriyor ama bir kadının vücudunda. kastettiğim bu). Ama eksik olan bir şeyler var. Doktor yeri geldiğinde sinirlenebilen ve hırçınlaşan bir karakter ama bir kadın karakterin doğası gereği bunu yapabileceğine hiç ihtimal veremiyorum açıkcası. Şimdi sorulması gerekilen soru şu, kadının doğasını uymayan bir repliği canlandırması için verirsen ortaya ne çıkar ? Bunun cevabını görüyoruz şu an doktor who da. Umarım yanılan ben olurum.

Son düzenleme:
Tardigrat denen bir canlı vardı. Su ayısı da deniyor galiba Türkçe'de. Görür görmez ona benzettim ben, tanımlaması da uyuyor zaten. Pting'i oradan çarpmışlar herhâlde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık