Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

Seri Ragnar'ın ölümünden sonra izleyici kaybetmemek için her şeyi hızlandırdı. Bence Bjorn'un Akdeniz macerasını daha detaylı gösterseler iyi olurdu. Çöl kralları olsun, İtalya, Constantinople.. bolca mekan var kullan birini.
Bununla birlikte karakterlerin tavırlarında da aniden değişimler oldu ve taraflar da ha bire güncellendi. O ona katılıyor başka birisi birine katılıyor. Biraz daha devam etse Bjorn ile Ivar da aynı safa geçecekti herhalde.
Bunların yanı sıra Ivar'ın Katakat(Nasıl yazıldığını unuttum) aldığı savaş çok kötü anlatıldı. Neyse Cehennem bölümündeki savaş gerek hikaye anlatıcılığından gerekse verdiği duygu sebebiyle izlemesi keyifliydi.
Bu adam gibi 1000 kişiden oluşan bir ordun olsun 3000 kişilik Viking ordusunu yener. Savaşçı Rahip idi Rahip Kral olarak öldü.
Kısacası izledim ama sevmediğim birçok unsur var. Ragnar'daki tadı alamadım. 6. sezon umarım daha iyi olur.

The Deuce'u bitirdim. Gerçekten çok kaliteli bir diziydi. Yılını bilmeseniz, gerçekten de o dönemde çekildiğini düşünebileceğiniz kadar kaliteliydi. Dizinin karakterleri güzel yazılmış ve hepsine özenilmişti, fakat bir noktadan sonra hikaye Candy'nin üzerine fazla kaydı, sokakta olanları pek görememeye başladık. Aynı zamanda polislerin gözünden olan kısım da zayıf kalmıştı. Dizi güzeldi, ama anlamlandıramadığım bir eksiklik vardı. Yine de son 10 dakikası o kadar güzeldi ki, tüm diziyi kurtardı gözümde. @Snake çok iyi çevirmişsin, ele sağlık.

The Deuce ile birlikte izlediğim bir diğer dizi de yine HBO yapımı olan Vinyl'di. Bu dizi de 70'li yıllarda geçiyor ve özellikle rock müzik dünyasındaki plak şirketleri arasındaki mücadeleyi anlatıyor. Dizinin yapımcıları resimde yazıyor zaten, ikisini de övmeye gerek yok. Dizi cidden çok ama çok kaliteliydi. Her şeyi ile mükemmel bir yapım oluşturmuşlar. Sadece sezon ortasında tempo biraz düşüyor, ama kalan kısımları gerçekten izlenesi. Dizinin pilot bölümü bile iki saat uzunlukta. Film diye izleseniz, garipsemezsiniz. Fakat tüm bunlara rağmen anlayamadığım bir şekilde düşük reyting nedeniyle ilk sezondan sonrası için onay alamamış ve iptal edilmiş, emin olun tek sezonu bile dizi tatmin edecektir. Dizide Led Zeppelin, Alice Cooper, Elvis Presley, John Lennon ve daha bir sürü o dönemde meşhur olmuş şarkıcı yer alıyor. 70'li yılların müziğine meraklı olanlar mutlaka izlesinler.

Bu iki dizinin ardından yeni başladığım yapım bir Showtime dizisi olan The Big C oldu, dizinin türü komedi-dram karışımı. Normalde bu tür yapımlar pek ilgimi çekmez, ama zevkine güvendiğim birinin tavsiyesi nedeniyle listeme aldım. Dizi ilk bölümden fena başlamadı. Dizi aslen kanser olan bir kadın ve onun ailesi ile olan olaylarını anlatıyor. Komedi az, dram yüksek olursa beğenirim muhtemelen.

Son düzenleme:
The Deuce'u bitirdim. Gerçekten çok kaliteli bir diziydi. Yılını bilmeseniz, gerçekten de o dönemde çekildiğini düşünebileceğiniz kadar kaliteliydi. Dizinin karakterleri güzel yazılmış ve hepsine özenilmişti, fakat bir noktadan sonra hikaye Candy'nin üzerine fazla kaydı, sokakta olanları pek görememeye başladık. Aynı zamanda polislerin gözünden olan kısım da zayıf kalmıştı. Dizi güzeldi, ama anlamlandıramadığım bir eksiklik vardı. Yine de son 10 dakikası o kadar güzeldi ki, tüm diziyi kurtardı gözümde.
Yakında başlayacağım buna. Konusu ilgi çekici ve the wire’ın yazarı beklentiyi yüksek tutuyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık