Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

Bence evet. İzlediğim dönemde boşlukta olduğumdan izlemiştim. Çok bölümlü uzun dizilere karşı önyargım var, ondan dolayı boş olmasam izlemezdim. Ancak izledim ve çok memnun kaldım. Pişman etmez.
Dizinin teması her bölüm farklı oyuncuların farklı hikayeleri olması sanırım ve bölüm sonu o defter kapatılıp başka defter açılıyor. Bütün sezonlar öyle mi çünkü öyle diziler belli bir yerden sonra sıkıyor beni.

Babylon Berlin var. 1929 yılında Almanya'da geçen bir hikaye. Nazilerin nasıl yavaş yavaş başa geçtiğini anlatıyor, hem de bunu Nazileri çok az göstererek yapıyor. Bu dizinin üçüncü sezon altyazısını ben çevirdim.
Hell on Wheels var. 1885 yılında Amerika'da geçen bir hikaye. İki demiryolu şirketinin ilk kıtalararası demiryolunu inşa etme mücadelelerini anlatıyor.
Mindhunter var. 1970'li yıllarda Amerika'da geçen bir hikaye. FBI'nin ilk kez seri katilleri araştırmaya başlaması ve bunun için kurduğu özel birimin yaptıklarını anlatan, gerçeğe çok yakın bir dizidir.
The Terror var, ama bunun sadece ilk sezonu tarihi bir olayı ele alıyor. Sana daha önce önerdim sanırım.
Band of Brothers var. İkinci Dünya Savaşı esnasında Amerikalı bir birliğin başından geçen gerçek olayları anlatıyor. Muhtemelen biliyorsundur.
Black Sails var. Bu da özellikle Karayipler'de İngilizler ve korsanlar arasındaki mücadeleyi anlatıyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
Tesekkurler. The Americans'tan sonra Bands Of Brohter'dan izlemeye baslarim :D

Dizinin teması her bölüm farklı oyuncuların farklı hikayeleri olması sanırım ve bölüm sonu o defter kapatılıp başka defter açılıyor. Bütün sezonlar öyle mi çünkü öyle diziler belli bir yerden sonra sıkıyor beni.
Çoğunlukla bir bölümlük olaylar gerçekleşiyor. Bu türden bölümler beni de sıkar normalde, ama bu dizide bunun olayı biraz farklı işlenmiş. Makine bir olaya karışacak kişinin vatandaşlık numarasını veriyor sadece. Numaranın sahibi kurban mı, yoksa fail mi belli değil. O yüzden her bölüm öyle iyi-kötü mücadelesi olarak ilerlemiyor. Ayrıca neredeyse her bölümde arka plandaki ana hikayeyi ilerleten sahneler oluyor. Yanılmıyorsam üçüncü sezondan sonra bölümler ana hikaye üzerinden akmaya başlıyor. Bence seversin, bu tür dizilerin düşmanı olan ben bile hiç sıkılmadan izledim her bölümdeki farklı olayları.

Tesekkurler. The Americans'tan sonra Bands Of Brohter'dan izlemeye baslarim :D
The Americans da gereksiz yere uzatılan dizilerden biriymiş, buna kanaat getirdim. Üçüncü sezonda bitmeliydi. Yine de kalan üç sezonu fena değil, izleniyor. Polisiye seversen The Shield izle.

Çoğunlukla bir bölümlük olaylar gerçekleşiyor. Bu türden bölümler beni de sıkar normalde, ama bu dizide bunun olayı biraz farklı işlenmiş. Makine bir olaya karışacak kişinin vatandaşlık numarasını veriyor sadece. Numaranın sahibi kurban mı, yoksa fail mi belli değil. O yüzden her bölüm öyle iyi-kötü mücadelesi olarak ilerlemiyor. Ayrıca neredeyse her bölümde arka plandaki ana hikayeyi ilerleten sahneler oluyor. Yanılmıyorsam üçüncü sezondan sonra bölümler ana hikaye üzerinden akmaya başlıyor. Bence seversin, bu tür dizilerin düşmanı olan ben bile hiç sıkılmadan izledim her bölümdeki farklı olayları.
Bakalım biraz izleyeyim . İlk bölümü zaten izlemiştim daha önceden tarzından dolayı bıraktım. Imdb bölüm puanları ve genel olarak yorumları görünce hep görünmez bir güç izle şunu diyor :D

The Americans da gereksiz yere uzatılan dizilerden biriymiş, buna kanaat getirdim. Üçüncü sezonda bitmeliydi. Yine de kalan üç sezonu fena değil, izleniyor. Polisiye seversen The Shield izle.
Endaevour beni büyük ölçekte polisiye tarzda tatmin etti. Listeye aldım ama çok sonra izlerim büyük ihtimalle. Gidişata göre Americans'a izleyip izlemeyecegime bakarım :D

Bakalım biraz izleyeyim . İlk bölümü zaten izlemiştim daha önceden tarzından dolayı bıraktım. Imdb bölüm puanları ve genel olarak yorumları görünce hep görünmez bir güç izle şunu diyor :D
Ben seveceğini düşünüyorum. Özellikle Root karakteri diziye girdikten sonra, dizinin ivmesi yükseliyor. Makine ve Finch'in arasındaki muhabbetleri hala ara ara YouTube'den açar izlerim.

Endaevour beni büyük ölçekte polisiye tarzda tatmin etti. Listeye aldım ama çok sonra izlerim büyük ihtimalle. Gidişata göre Americans'a izleyip izlemeyecegime bakarım :D
The Shield biraz farklı tarzda bir polisiyedir, pis işler yapan ve dibine kadar yozlaşmış polislerin yediği haltları anlatıyor.

Bence kızlarını casus yapmamalılardı, orada saçmaladı bana göre. Finalde zaten American Dream'den vazgeçemiyor kız. Ana kadın karakter de tam bir vatansever, bir yerden sonra o da bayıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence kızlarını casus yapmamalılardı, orada saçmaladı bana göre. Finalde zaten American Dream'den vazgeçemiyor kız. Ana kadın karakter de tam bir vatansever, bir yerden sonra o da bayıyor.
Son sezonu daha izlememiştim, spoiler yedim.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık