Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

MuzluYulafEzmesi

Sitcom ile aram yok. Komedi açısından izlediğim tek sitcom Black Books. Cidden güzel bir dizidir.
Polisiye severim, ancak bunun da kendi dalları var. Tek bölümde bir olayın çözüldüğü, sezonda olayın çözüldüğü ve dizinin tamamında bir olayın çözüldüğü olaylar gibi. Tek bölümde olayların çözüldüğü dizilerden Endeavour, İnspector Morse ve Luther dizilerini öneririm. Sezonda olayın çözüldüğü dizilerden The Killing ve The Bridge'yi önderirim. Dizi genelinde tek bir olaya yoğunlaşanlardan da The Fall, Secret of Crickley Hall ve Broadchurch'u öneririm.
Orta Çağ konsepti dizilerden Outlander ve Vikings iyidir. Biraz daha yakın tarihten Black Sails güzeldir.
Önerilerin için teşekkürler . The Killing ile başlayacağım :)

Vikings'te güncele geldim. Adamlar yapmış, helal olsun ama
Lagertha ölünce dizinin bitmesi gerekiyordu.
History'de yayinlaniyormus bu dizi. Hani daha çok belgesel havası olmadan bitirmeleri lazım.
Şu anki sezon son sezon. Tarihe göre,

Alfred Vikingleri öyle bir mağlup ediyor ki bir daha toparlanamıyorlar, bir kısmı İzlanda'da kalıp daha da batıya gitmeye falan çalışıyor, İskandinavya'da kalanlar ise zamanla asimile olup özünü kaybediyor.

Ama oyunculuğunu iyi gösterdi. Hakkını yememek lazım. Rolünün hakkını verdi. Aslinda diger oyuncularin da hakkini yemeyelim onlarda guzel bir performans sergiledi.

Senin "Meksika Uyuşturucu Ticareti" konusunda önerdiğin Narcos'a başlayacağım bugun bakalim nasilmis
:gamyon:
Pablo Escobar'ı anlatan ilk sezonundan sonra Kali karteline geçtiler hikayede ve en son Meksika'da ki en büyük uyuşturucu karteli lideri olan Felix'i anlatıyorlar dizi izlerken nadiren ikinci defa izlerim bölümleri son sezonu daha önce iki kere izledim haftaya yeni sezon başlayacağı için olayları tekrar hatırlamak için 3. defa izledim.En baştan başlamadıysanız Narcos'un ilk sezonundan izlemenizi tavsiye ederim Pablo'lu sezondan sonra zaten son sezona ışık hızıyla gelirsiniz.

Hayatım boyunca çok az dizi izledim . Muhtemelen 10'u bile geçmemiştir . Yoğun tavsiyeler üzerine 11.22.63 dizine başladım ama ilk 2-3 bölümden sonra aşırı baydı . Bana dizi sevgisi aşılayacağını düşündüğünüz birkaç dizi tavsiyesinde bulunabilir misiniz ? Şu dizi dünyasına atılmak istiyorum artık :D
Lost. Lost . Lost.

Vikings'te güncele geldim. Adamlar yapmış, helal olsun ama
Lagertha ölünce dizinin bitmesi gerekiyordu.
History'de yayinlaniyormus bu dizi. Hani daha çok belgesel havası olmadan bitirmeleri lazım.
Ben 5. sezonda kalmışım ya devam edeyim mi? Sonradan güzelleşiyor herhalde ... 9. bölüme kadar izledim de bir sinir olmuştum .

Çok fazla dizi izlemediğim için örnek vermek zor açıkçası ama Sitcomları ( The Bing Bang Theory , HIMYM ) seviyorum. Polisiye filmler ve belgesel gibi filmler hoşuma gittiği için polisiye diziler ve belgesel gibi dizilerde hoşuma gider herhalde . Zamanda yolculuk konseptine bayılıyorum . Aşırı şiddet içeren dizilere karşı bir hoşnutsuzluğum yok ama tecavüz , taciz ve aldatma içeren her eserden nefret ederim . Romantizm içeren dizileri sevmiyorum . Romantizm içeren manga ve animeler güzel ama dizilerde vıcık vıcık oluyor . Doğaüstü şeyler içeren dizileri seviyorum . ( Kahramanlıkla İlgisi yoksa ) . Orta Çağ konseptini de seviyorum . Dramdan nefret ediyorum . Dram derken kastettiğim şey sevdiğim bir karakterin ölmesi değil .Çok iyi kalpli bir karakterin çok fazla acı çekmesi .
Akame Ga Kill serisinde Bols'un karısının ( Gördüğüm en iyi kalpli karakterlerden biri ) ve kızının ( 6 yaşında ) Bols'un mezarının üstünde 3-4 erkek ( Bir tanesi sübyancı . Anlamışsındır ) tarafından tecavüz edilip öldürülmesi gibi ağır dramlar .
Polisiye seviyorsan The Wire, True Dedective ve Fargo iyi gelir. Kesin seversin

Üye silindi 5781

Ben 5. sezonda kalmışım ya devam edeyim mi? Sonradan güzelleşiyor herhalde ... 9. bölüme kadar izledim de bir sinir olmuştum .
Hocam 5. Sezon biraz sakat , hic istemediğim konular islendi 5. Sezonda. 6. Sezon iyi bence ama eski havası yok maalesef ,zaten dizinin ağırlığı Ragnardaydı.

Üye silindi 5781

Şu anki sezon son sezon. Tarihe göre,

Alfred Vikingleri öyle bir mağlup ediyor ki bir daha toparlanamıyorlar, bir kısmı İzlanda'da kalıp daha da batıya gitmeye falan çalışıyor, İskandinavya'da kalanlar ise zamanla asimile olup özünü kaybediyor.
Hadi ya , tarihe göre yaptıkları için böyle biter sanırım.
hüzünlü bir son olacak heralde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık