Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

@Smoker

3.sezona geldim The Sopranos'da. Favori karakterim tahmin ettiğin gibi Paulie ve Silvio oldu. Ekipten Furio ve Chris hariç herkese sıcağım gerçi. Hash de iyi.

@Death Knight

Abi Livia'nın(Tony'nin annesi) şeytani kalbi Vern Schillinger, sinsiliği ve plancılığı Cersei Lannister'la yarışır. Cinsiyetçilik yapmak istemiyorum ama bu kadın erkek olarak doğsaydı ve direk bir aileyi yönetseydi rakip tanımazdı sanırım. Şu yaşında yaptıklarına bak.

@Smoker

3.sezona geldim The Sopranos'da. Favori karakterim tahmin ettiğin gibi Paulie ve Silvio oldu. Ekipten Furio ve Chris hariç herkese sıcağım gerçi. Hash de iyi.

@Death Knight

Abi Livia'nın(Tony'nin annesi) şeytani kalbi Vern Schillinger, sinsiliği ve plancılığı Cersei Lannister'la yarışır. Cinsiyetçilik yapmak istemiyorum ama bu kadın erkek olarak doğsaydı ve direk bir aileyi yönetseydi rakip tanımazdı sanırım. Şu yaşında yaptıklarına bak.
Silvio sonlara doğru adeta bir Vito Corleone oluyor, Paulie'nin muhabbetleri ise daha yarıcı hale geliyor.

The wire
Board walk empire
Sopranos
Gomorrah
Narcos
Oz
El chapo
Breaking bad
Prison break
Suburra
Romanzo of criminale
Banshee
Sons of anarchy
Peaky blinders
Queen of the south

Bunlar dışında önerebileceğiniz organize suç dizisi/leri var mı?

Genel yorumun nedir? Özellikle ikinci sezonla alakalı olarak.
Bitirdim bu sabah. Diziden beklentim başlangıçta cevaplardı fakat HBO ve Lindelof'u görünce o beklentiyi anında çöpe attım. Garip bir havası var. Karakterler üzerinden ilerlemesi, bir sonraki bölümde ya da anda neler olacağını tahmin edemiyor olman, sezon başlangıçlarının afallatıyor olması, sürekli kendi üzerine koyarak güzelleşmesi derken genel olarak epey hoştu ama sanki 3. sezonla birlikte bütçesini kesmişler dizinin. Borsada Omuz-Baş-Omuz diye bir şey var, sezonlar da ona benzemiş.

İlk sezonla yakaladığı hava 2. sezonda epey yükseliyor ama sonrasında bir düşüş var gibi. Dizi Avustralya'ya taşınınca daha da güzelleşir diye ummuştum ama bu kez de Fomo'ya kapılmış oldum. En azından 3 sezon daha olsa sunduğu benzersiz atmosfer ve harika müzikleriyle keyifle izlenirmiş. Bitmesi yazık oldu.

Dizide fazlasıyla metafor olması biraz canımı sıkmıştı ama. Çok hoşlanmam metaforlardan. Bir şey gördüm, National Geographic dergisinin malum sayısından da epey şey var sanırım dizinin içine döşenmiş olan. Dini metaforlar falan da cabası zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık