Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dilin Tarihi

Paylaşım için eline sağlık.

Hep merak ettiğim bir konu var. Annemin kedisi doğuştan sağır bir İran kedisi (Haşmet), benim kedi ise duyularıyla ilgili sıkıntısı olmayan, sıradan bir tekir kedi (Kapris). Haşmet duyamadığı için miyavlaması kendi cinsi dâhil diğer hiçbir kediye benzemiyor, derinden gelen "muuv, mauv" diye sesi var, Kapris ise sıradan tekir kedi sesleri çıkarır. Kapris'i alıp annemin evine gittiğimde Haşmet boyut farkından dolayı genelde korkuyor, doğal olarak başka kediyi kendi evinde istemiyor ve ilk gece şiddetli miyavlıyor. Kapris de ilk gün sıradan tekir miyavlamasıyla ona karşılık veriyor ama sonraki günlerde karşılık vermeyi bırakıyor, sadece kulaklarını dikip dinliyor.

Kapris diğer kedinin sağır olduğunu fark ediyor mu acaba, bu konuda herkesin farklı düşüncesi var, veterinerlerin dedikleri de birbiriyle uyuşmuyor. Bana hissediyor gibi geliyor, çünkü ilk gün Haşmet'e sıradan bir şekilde miyavlayıp karşılık verirken 2. günden itibaren susması buna işaret gibi geliyor, emin değilim tabii. Kendi kedim için ne kadar çok "sıradan" demişim yalnız.😆

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık