Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] "Deli Kral" Scopper Gaban Wano'da? [Anketli]

Gaban?

• Gaban Rayleigh'e denktir.

• Gaban Rayleigh'e denk değildir.

• Gaban'ın "... Kral" lakabı vardır.

• Gaban'ın "... Kral" lakabı yoktur.

• Gaban Wano'dadır.

• Gaban Wano'da değildir.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Gaban roger tayfasında en sevdiğim 2. Adam ama Gaban>=Ray gibi bir şey kesinlikle demem. Bu adamların lakapları boşuna gold, silver, scopper değil.

Wano'ya gelmesini aşırı isterim. Güzel detay yakalamışsın ama koskoca KK sol kolunun smoothie'yi tutacağına gram ihtimal vermiyorum. Geldiyse ya çatıya çıkar ya da Cp0 la vs atar.

Ortada bir teori yok, daha çok bir varsayım var. Tabi, bu önermeni yine de tartışabiliriz.

Gaban'la alakalı bildiğimiz net bilgi harita çizmesi. Kendisi çok yüksek ihtimalle Roger'ın rotacısıydı. Kendisinin güçlü olduğunu da düşünüyorum, fakat elimizde gücüyle ilgili pek veri yok. Hele Ray'e denk diyeceğimiz hiçbir şey yok. Bunlara sadece göre rotacı olduğunu ve Korsan Kral'ın tayfasından olması, ''bakır'' olayından ötürü güçlü bir isim olduğunu söyleyebilirim.

Son düzenleme:
Bakınız burada Roger, önce Gaban'ın adını söylemekte.
Yani ? Jimbei'de Zoro'nun bir üstünde çizilmişti Hasır Şapkaların Gemiyle savaşa giderkenki sahnesinde. Jimbei sağ kol mu ?

Gaban'ı güç konusunda Rayleigh'ten aşağı görmek, bile bile körlük yapmak anlamına gelir. En kötü ihtimalle, Gaban Rayleigh'e denktir.
E Kör olduğu mu doğrulayan tek argümanın Roger'ın önce Gaban demesi mi ? E Luffy'de güç sırasına göre mi çağırıyor tayfayı ben hiç görmedim.

Sizce Gaban'ın herhangi bir "... Kral" tarzı lakabı çıkar mı? Ankette oylayabilirsiniz.
Gaban seri boyunca ortaya çıkmaz.

Her ne kadar renkli versiyonunda bu misafirin saçları sarı olarak renklendirilmiş olsa da, hatalı renklendirme yapıldığını ve bu kişinin saçlarının aslında Rayleigh ve Crocus misali beyaz olduğunu düşünmekteyim.
Roger yaşasa 77 yaşında olacaktı. Rayleigh 78 yaşında. Crocus 73 yaşında. Gaban'ın da 70+ olduğu aşikar zaten.
Bunun yanı sıra saçları sarı çizilmiş bir misafirle, 73lük ak saçlı ihtiyar Crocus neden bu kişinin geldiğine sevinerek birlikte mutlu bir şekilde sake içsin zaten.. Bi anlamı yok.
Crocus'un 1000 bölümdür hikayesini okuyoruz da ziyaret edebilecek herkesi tanıyor muyuz ? Neden alakasız olsun veya bir anlamı olmasın ki ? Ayrıca Gaban seride o kadar önemsiz bir karakterki Gaban hakkında post oluşturmak için bir sahneyi kendi oluruna oturtup kugulamışsın. O kişiyi Shiki diyenler vardı mesela giydiği kıyafetin şekli saç rengi her şey uyuyor. Shiki ile mazisi var. Bana göre Gabandan çok daha olası.

En sağ altta, Marco ve Nekomamushi ile birlikte gelen kişinin de aynı kişi, yani Gaban olduğunu düşünmekteyim kıyafet benzerliği sebebiyle.
Gaban şuan Wano'dadır, ama misyonunun ne olacağı ve ne zaman sahne alacağı muamma.

Sizce Gaban Wano'da mıdır, ankete bunun için de şık ekleyeyim.
Eğer Wano'da olduğunu düşünüyorsanız, nasıl bir misyon edinir sizce? Cevap olarak yazabilirsiniz.
Bence 932m :beli: ödüllü Smoothie'yi tutacaktır.
Zaten Gaban, Neko ve Marco'nun olduğu panelde bir yerlere sıkıştırıldıysa bomboş adamdır demektir. Hiç gözükmesin. Bir de Ray'e denk olan adam kötürüm bile olsa Smoothie'yi tutmaz içinden geçer.

bence o da rayleıgh gibi savaşmaya niyeti yok yalnızca 20 yıldır bekledikleri olayları görmeyi ve kontrol altında tutmayı istiyor bu sebeple kaıdo'ya veya bm'ye saldırmaz onların bm ve kaıdou'yu yeneceğine inanıyordur yalnızca bm tayfasının bir anda sahneye çıkıp tayfayı zora sokmalarına engel olur diye düşünüyorum
*marco gemiye bindiğinde dışarıda bm tayfasını gördüğünü söylemişti diye hatırlıyorum öyle olmadıysa bile gemidekiler bm tayfasının yukarı çıkmaya çalıştığını gördü normalde marco'nun orada durup çıkmalarına engel olması gerekirken marco onları bırakıp gitti gemiden birinin onların çıkmasına engel olması gerekir (bu neden hala gelmediklerini açıklar) bu kişi de qaban olabilir

E Kör olduğu mu doğrulayan tek argümanın Roger'ın önce Gaban demesi mi ? E Luffy'de güç sırasına göre mi çağırıyor tayfayı ben hiç görmedim.
tayfanın en güçlü 3. karakterine oda'nın namı demesi daha mantıklı gelmeye başladı(zoro 2. çünkü luffy 10 km uzaktan tüm tayfayı görüp zoro diye bağırıyor)

Okumayan varsa spoiler diye belirteyim.
.
.
.
.
.
.
.

1004 te samurayların yanındaki o mudur(spoiler tagı varmı varsa nasıl yapılır biri öğretsin pls :D)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık