Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] D İradesi Üzerine

Stark

Ace ile Roger'in ortak yönleri var tabi ki fakat belli bir noktadan sonra Luffy'nin Roger'e benzemesi daha çok vurgulandı.Serinin başlangıcından beri kaç kişi Luffy'yi Roger'e benzetti daha ilk bölümden Shanks bile bu yöne dikkat çekmiş sonradan öğrendik fakat Ace'i Roger'e benzeten sadece kaçmayışıyla Shanks'tır.Ace ise küçüklüğünden beri insanların babası hakkında kötü konuşmaları ve onun kötü bir çocukluk geçirmesi sebebiyle babasına düşman olmuş ve onunla babasını ayıran ilk insan olan Wb ye karşı büyük saygı duymuştur.Miras olayına gelirsek(varsa) Roger'dan Ace'e ondan da Luffy'ye geçmiştir,geçmese bile Luffy zaten o duyguları fazlasıyla taşıyordu.

Kum havuzu yeter diyosun yani. Mert saydıklarının tamamı benimde mesajımda belirttiğim babasının kaçmama huyu. Zaten bunun dışında bi ortak özelliği yok. Luffy'nin mevzusuna bak ace'e bak. Ayrıca aynı konuda farklı örnekler verince bişey ispatlamış olmuyosun. Benim saydığım roger'ın özelliklerine sahip diyebiliyomusun? Kaçmamak dışında bağdaştırabiliyomusun? Sen gel ağaçtan vazgeçme zoro fanklüp için biçilmiş kaftan...
-E o zaman biz neyi tartışıyoruz ? Ben yukardaki mesajımda Ace ve Roger ilişkisinin benzer sahnelerini söyledim ama geniş düşünürsek huylarıda benziyor dedim(İkisininde hiçbir zaman kaçmaması vs vs baştan yazmıyayım şimdi hepsini)
-Birşeyi ispatlamaya çalışmıyorum düşüncelerimi söylüyorum benim için Ace Ve Roger benzerliği Manga içinde ispatlanmış birşey zaten.
Bu ağaç olayıymış kum olayıymış sanada hiç yakıştıramadım bilesin.
İyi akşamlar.

Stark

Yazıyı tekrar okuyunca daha da şaşırdım,olur da bu dediklerinin tamamı doğru çıkarsa(pek sanmıyorum) bu E.oda'nın insan olduğuna inanmam :)

wow soluksuz okudum desem yeridir seriyi takip ediyorum ama bunları yazmasan dikkat bile etmezdım eline kafana saglık :D zoro-nami hayret :D

Ace kaçmıyor falan yazılmış ama garp'ın dikkat cektiği bir şey vardı,arkasında sevdiği birini bırakacağını biliyordu ve kaçarsa o tehlikede olacaktı,diğer durumlarda ace de kaçıyordu luffy'de, shabondy'de luffy kaçın dedi ama kuma'nın üstüne g2 le ben uçmadım herhalde ?,
kaçmama olayında ace kadar luffy de rogera benziyor.BB olayında marco jozu'dan daha fazla tepki verdi denilmiş olayı kendi komutasındaki adam yapmış daha fazla kızması doğal değil mi ?

Teori için diyeceklerimse biraz zorlama gibi ama olabilitesi var tayfada aşk olmasını istemiyorum.olacaksa da hancock olayı gibi olsun tayfa dışından birine aşık olsunlar.

Teori için diyeceklerimse biraz zorlama gibi ama olabilitesi var tayfada aşk olmasını istemiyorum.olacaksa da hancock olayı gibi olsun tayfa dışından birine aşık olsunlar.
Aşk yani. Arkadaşlar kaç kez daha açıklamam gerekiyor bu durumu. O koca yazıdan aşk kelimesini nasıl çıkardınız anlamıyorum. Evlenebilirler yazdığım için mi oluyor bunlar? Saçma bulan olur saygı duyarız. Fazla abartı bulan olur saygı duyarız(Neden fazla abartılı bulduklarını da yazana saygı gösterip açıklamaları ile yazsalar iyi olacak gerçide). Ama aşk, evlilik vs. yönünden bakmayın ya da yorumlamayın yazıyı. Rica ediyorum. Emeğe saygı.
Wtf'nin, bu konuyu iç açtığım zamanlarda konuya gelen cevaplara karşılık yaptığı ibretlik çalışmayı paylaşıyorum.
Emeğe saygı.

Benim hatam tam açıklayamadım demek istediğimi yazıdan aşk evlilik vs. eleştirmedim.benim şahsi fikrim tayfada aşk olmaması yönünde bunu belirtmek istemiştim.Emeğine saygısızlık olarak algılattıysam özür dilerim.Bu kadar detaylı olması absürd komedi çizgisinde yürüyen bir anime için zorlama olabileceğini söylemek istedim.

ellerine sağlık güzel olmus gerçekten.
beyaz sakal ile roger konusurken D. yi acıklıcaktı tam orada kesmişti... animede
savaşta ise beyaz sakal BB ye sen o D. lerden değilsin dedi bu ne demekti? kötü oldugu için mi

ellerine sağlık güzel olmus gerçekten.
beyaz sakal ile roger konusurken D. yi acıklıcaktı tam orada kesmişti... animede
savaşta ise beyaz sakal BB ye sen o D. lerden değilsin dedi bu ne demekti? kötü oldugu için mi
BB kime göre kötü? Roger çokmu iyiymiş? Dragon çok mu iyi? Garp çok mu iyi? BB roger gibi, luffy gibi, garp gibi önce yap sonra düşün tiplerden değil. Daha çok dragon gibi planlı programlı, içten pazalıklı giden biri...

@ArishiTeRu Sana sormak istediğim birkaç şey var. beni yanlış anlama ama..
1/ Bu yazı gerçekten SENİN teorinmi? (samimi ol ama, en azından gördüysen, şu kısmını şurdan görmüştüm de)
2/ Eğer tamamen öyle oldugunu iddia edeceksen ilk defa buradamı yazdın?
3/ bide bildiğin diğer lisanlar neler? ve ingilizcen nekadar iyi ?
1- Evet. Ben yazdım. D.'nin yarım ay olabileceğin bir yerde daha okumuştum. Fakat wikiden Japonca karakterlerin içinde sadece D.lerin simgesel olduğunu kendim farkettim.
2- Hayır ilk burada yazmadım.
3- İngilizce. İdare eder.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık